با 10 حیوان عجیب آشنا شوید که می توانند ماه ها بدون غذا زندگی کنند

توسط ماهان

انسان به سختی می تواند تا چند روز، بدون غذا و آب زنده بماند. خوردن غذا بخشی از زندگی ما است و خوردن روزانه، بخشی از طبیعت انسان است. اما آیا می دانید بعضی حیوان ها وجود دارند که می توانند بدون داشتن غذا برای خوردن، یا آب برای نوشیدن، زندگی کنند؟ بله، آنها هنوز هم می توانند ماه ها یا حتی سال ها زنده بمانند! شگفت انگیز است، اینطور نیست؟

در این مطلب، با 10 حیوان شگفت انگیز آشنا می شویم که می توانند بدون آب و غذا زنده بمانند.

1- اُلم (Olm) یا سمندر سفید

Olms

این مهره دار گوشتخوار، که معمولاً در بالکان و ایتالیا در زیر آب یافت می شود، یک پادشاه واقعی است! این موجود می تواند تا 10 سال بدون غذا زنده بماند و فقط از چربی و گلیکوژن ذخیره شده در کبد خود استفاده کند.

2- شتر

Camels

اگر خیلی کنجکاو هستید که بدانید چه چیزی در قسمت پشتی شتر وجود دارد، خوب، این جایی است که چربی ها در آن ذخیره می شود. این کمک می کند تا در هنگام سفر در بیابان، تا حدود 40 روز بدون آب و غذا زنده بماند.

3- کوسه

Sharks

با کمال تعجب باید بگوییم ، کوسه ها حتی برای 8 تا 10 هفته می توانند بدون غذا زنده بمانند. مهارت شکار آنها، در این مدت بیشتر می شود.

4- مار

Snakes

متابولیسم مارها در فصل زمستان یا سرما، 70 درصد کاهش می یابد و به آنها امکان زندگی بدون غذا، حتی برای یک سال را می دهد.

5- عنکبوت

Spiders

عنکبوتها معمولاً غذا را در بخشی از بدن خود ذخیره می کنند. اما زمانی که غذایی برای شکار کردن یا خوردن وجود نداشته باشد، عنکبوتها هنوز هم می توانند تا 3 یا 4 ماه زنده بمانند و حتی می توانند تا 1 سال دوام بیاورند.

6- پنگوئن

Penguins

در هوای سرد، متابولیسم پنگوئن ها نیز کاهش می یابد، که می تواند به آنها کمک کند 2 تا 4 ماه زندگی بدون غذا و آب را تحمل کنند. پنگوئن های نر وظیفه دارند پنگوئن های کودک را گرم و راحت نگه دارند، در حالی که پنگوئن های ماده دمای پایین را برای شکار حفظ می کنند.

7- قورباغه

Frogs

قورباغه ها می توانند بدون غذا تا چند هفته، یا حتی تا 16 ماه در محیط زیست زنده بمانند.

8- تمساح

Crocodiles

تمساح ها انرژی خود را با حرکت کند و یا حتی بدون حرکت کردن، حفظ می کنند. این استراتژی به آنها کمک می کند تا ماه ها بدون غذا زندگی کنند.

9- لاک پشت گالاپاگوس

Galápagos tortoises

بزرگترین لاک پشت جهان می تواند بدون غذا و آب زندگی کند و تا 2 تا 3 سال زنده بماند. شگفت انگیز است!

10- خرس

Bears

در فصل سرما یا زمستان، خرس ها بیشتر اوقات در خواب هستند. این فعالیت کند، باعث کاهش متابولیسم آنها و حفظ انرژی آنها می شود و این به آنها کمک می کند تا حداکثر 100 روز بدون غذا و آب زنده بمانند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید