زمان مناسب یک افسانه است! با این راهکارها همیشه وقت مناسب را خلق کنید

توسط ماهان
زمان مناسب یک افسانه است! راهکارهایی برای اینکه هر لحظه زمان مناسبی برای‌تان باشد

آیا برای انجام دادن کارهایتان همیشه منتظر زمان مناسب هستشد؟ درک اساسی شما از زمان چیست؟ فکر نمی کنید اگر خودتان دست به کار شوید و زمان مناسب را بسازید بهتر و سریع‌تر به اهدافتان میرسید ؟زندگی نامعلوم‌تر از آن است که منتظر “زمان مناسب” بمانیم. با راهکارهای روکیدا برای خلق زمان مناسب همراه ما باشید.

“هنوز وقت مناسبش نرسیده است.”

با گفتن این جمله به خودتان، رویاهایتان را قبل از به ثمر رسیدن، نابود می‌کنید. زندگی نامعلوم‌تر از آن است که منتظر “زمان مناسب” بمانیم.

زمان برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد. برای کسی که کار امروز را به فردا می‌اندازد زمان نشان دهنده‌ی بیکاری و بیهودگی است. برای فرد مصمم زمان هیچ معنی دیگری جز ابزاری برای محقق کردن دائمی وظایف ندارد.

آیا می‌خواهید محدودیت‌ها را بشکنید و موفقیت را به یک عادت همیشگی زندگی‌تان تبدیل کنید؟ این نکات قابل تمرین را امتحان کنید:

رویایتان را درک کنید و زمان مناسب را همیشه داشته باشید

رویاها همیشه چیزهایی که در طول خواب می‌بینید نیستند. گاهی اوقات آن رویاها فکرهایی هستند که خواب را از شما می‌گیرند. در هر حال اولین قدم برای اینکه رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید این است که مفهوم پنهان آنها را متوجه شوید. آریانا هافینگتون می‌گوید “رویاهای ما همیشه وجود دارند و همیشه و وجود خواهند داشت، آنها دروازه‌ای رو به دنیای دیگری هستند، سفری بدون زمان به درون بعدهای دیگر.”

زمان مناسب یک افسانه است! راهکارهایی برای اینکه هر لحظه زمان مناسبی برای‌تان باشد

رویاها ابزاری برای کشف خودمان هستند، به همین دلیل است که باید رویاهایتان بزرگ باشند. بعد از آن با تعیین کردن اهدافی مشخص که آگاهانه تصمیم‌گیری شده اند، یک قدم رو به جلو بردارید. به این روش شما هر روز را به آسانی به نحوی تغییر می‌دهید که زمان مناسب حساب شود.

اهداف قابل دستیابی تعیین کنید و زمان مناسب آن اکنون است

با داشتن رویا، احتمالا زندگی هدفمندانه‌ای خواهید داشت. اما اگر می‌خواهید اطمینان پیدا کنید، لازم است یک لیست اهداف عملی با محدودیت زمانی تهیه کنید. فراموش نکنید بلندپرواز بودن و داشتن خواسته‌ها و رویاهای منطقی دو مقوله‌ی متفاوت هستند.

تحقیقات نشان می‌دهد که مردم رویاهایشان را صرفا به دلیل اینکه به نظرشان بسیار بزرگ‌تر از توان شان هستند، رها می‌کنند. طبق گفته‌ی مایکل هایت هیچ‌کس واقعا نمی تواند هم‌زمان روی بیش از پنج تا هفت موضوع تمرکز کند. به همین دلیل تعیین اهداف وسیع باعث از دست رفتن تمرکز و همچنین کاهش توانایی دستیابی به اهداف می‌شود. به جای آن روی اهداف قابل دستیابی‌ای که می توانید از حفظ آن‌ها را تکرار کنید، تمرکز کنید.

تعیین کردن اهداف پیچیده، دلهره‌آور است. پس بهتر است اهداف مشخص و تشویق کننده‌ای را امتحان کنید که همیشه به شما انگیزه می‌دهند.

زمان مناسب یک افسانه است! راهکارهایی برای اینکه هر لحظه زمان مناسبی برای‌تان باشد

از منطقه‌ی امن‌تان بیرون بیایید

روانشناسان به ما می‌گویند که راحتی و آسایش ما را نابود می‌کنند و این موضوع غیرقابل انکار است. اگر شما هم مانند اغلب مردم باشید، در اوقات تفریح و فراغت لذتی نامحدود پیدا می‌کنید. هیچ‌گاه نمی‌خواهید بیشتر تلاش کنید. متاسفانه به همین دلیل است که زمان مناسب برای شما هیچ‌گاه فرا نمی‌رسد.

اگر می‌خواهید کارهایی که روزانه انجام می‌دهید موثر باشند، باید خودتان را از منطقه‌ی امن‌تان خارج کنید. با این حال علم می‌گوید هر چیزی که خارج از منطقه‌ی امن‌تان باشد لزوما خوب نیستند. برای اطمینان بیشتر، قوانین یرکس دادسون (Yerkes Dodson) در مورد چگونگی کارآمد بودن را یاد بگیرید. این قوانین راه‌حل بهینه‌ای برای رسیدن به موفقیت با نگرانی کمتر هستند.

اطمینان محکم و قوی را جایگزین ترس کنید

همه‌ی نکته‌های بالا مهم هستند، اما اگر ترس بر شما غلبه کند هیچ کدام موثر نخواهد بود. ترس از شکست، انتقاد و یا گاهی پس زده‌شدن باعث می‌شود هر روز برای‌تان “زمان نامناسب” به نظر بیاید. ژآکلین وایتمور توضیح می‌دهد که چگونه اعتماد به نفس خود را بسازیم. طبق گفته‌ی او یکی از راه‌ها صحبت کردن با صدایی مطمئن و مدعی است. علاوه بر آن فکر کردن و عمل کردن در راه‌های مثبت و پذیرفتن چالش‌ها هم از دیگر راه‌های خوب مقابله با ترس است.

زمان مناسب یک افسانه است! راهکارهایی برای اینکه هر لحظه زمان مناسبی برای‌تان باشد

باانگیزه بمانید

گاهی اوقات فقط کمی انگیزه روزتان را در مسیر درست موفقیت قرار می‌دهد. گاهی اوقات در داستان‌های موفقیت دیگران یک چیز هیجان‌انگیز وجود دارد. بنابراین کتاب‌هایی بخوانید که در مورد موفقیت صحبت می‌کند و شروع به تقلید راه آنها کنید تا به موفقیت‌های روزانه دست پیدا کنید.

به علاوه انگیزه‌ی روزانه، عزم لازم برای داشتن یک روز موفقیت‌آمیز را نیز فراهم می‌کند. اگر ذهن شما به اندازه‌ی کافی باانگیزه نیست به حرف‌های دیگران گوش کنید.

زمان و جریان هیچ‌وقت منتظر نمی‌مانند. با درک این موضوع، افراد موفق صرف نظر از زمان و شرایط عمل می‌کنند. اگر می خواهید همیشه دستاورد داشته باشید دیگر نباید منتظر زمان مناسب باشید.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

2 دیدگاه

آواتار سیمین
سیمین دوشنبه 11 دی 1396 ساعت 13:52 - 13:52

سلام واقعا همینطوره و به شدت با مطلبتون موافق هستم.
مرسی از مطالب بروز و بسیار آموزنده و کارآمد روکیدا

پاسخ
روکیدا - میلیاردر شوید: چطور می‌توانیم به پول برسیم و پولدار شویم؟ پنج‌شنبه 19 مهر 1397 ساعت 13:03 - 13:03

[…] رویایی یا به هر روشی، بازگرداندن پول به دنیا؛ پول به ما آزادی می‌دهد تا بهترین خود واقعی‌مان […]

پاسخ

دیدگاهی بنویسید