چرا مردم با هدفون می خوابند؟ عوارض و 3 راه حل در قسمت دوم

توسط امیرحسین حیدرزاده

هیچ کس نمی‌تواند تاثیر آرامش بخش موسیقی را زیر سوال ببرد. موسیقی برای برخی از کاربران نقش پر رنگی دارد. آن‌ها ایرپاد یا انواع هدفون را در گوش خود گذاشته و به کمک موسیقی به خواب می‌روند.

سوال یک میلیون دلاری امروز: استفاده از هدفون یا ایرپاد در خواب چه خطراتی دارد؟ استفاده مداوم از هدفون در رختخواب عوارض جانبی زیادی داشته و روکیدا برخی از خطرات و عوارض آن را به شما می‌گوید.

عوارض استفاده از هدفون در زمان خواب

1. کاهش شنوایی

اگر یک نفر در مورد کاهش شنوایی صحبت کند، احتمالا دلیل آن را صدای انفجار، تصادف یا موارد مشابه می‌دانید. استفاده از هدفون در دنیای امروز یکی از دلایل اصلی کاهش شنوایی به حساب می‌آید.

در زمان هوشیاری مقدار بلندی صدا تشخیص داده می‌شود اما در خواب به صدا عادت می‌کنید. بدون این که متوجه شوید حجم صدا می‌تواند بالا و بالاتر برود. این اتفاق می‌تواند از طریق ساعت هوشمند شما باشد.

2. اوتیت خارجی

man sleeping with earbuds in 2

اوتیت یا عفونت خارجی زمانی اتفاق می‌افتد که مجرای گوش شما دچار التهاب شود. استفاده از هدفون روند بیماری را تحریک کرده و سرعت آن را افزایش می‌دهد.

نام دیگر بیماری “گوش شناگر” است. چراکه قرار گرفتن گوش در معرض آب، کانال شنوایی را در برابر التهاب آسیب پذیر می‌کند. مجرای گوش ظرافت بالایی دارد.

در این مقاله تاثیر بسته شدن مجرای گوش در آسیب رسیدن به آن و بیماری عفونت خارجی بررسی شده است. هدفون یا ایرپاد شما با محیط داخلی گوش برخورد کرده و باعث جمع شدن مایع می‌شود.

علائم آن می‌تواند شبیه به خارش گوش، درد آن و ترشح مایعات باشد. در صورت ادامه شرایط، اوتیت خارجی می‌تواند شنوایی شما را به شکل موقت کاهش دهد.

3. تجمع مایع گوش

مجموعه “ساینس دایرکت” با انجام مطالعات کافی در مورد استفاده طولانی مدت از هدفون اعلام کرد یکی از عوارض این کار تجمع بیش از حد مایع گوش است.

هدفون یا ایرپاد در عمق گوش شما قرار می‌گیرد که باعث تحریک گوش خواهد شد. تحریک گوش باعث ترشح بیش از حد مایع درون گوش می‌شود. تجمع این مایع باعث ناراحتی شخص شده و شنوایی را کاهش می‌دهد.

بهترین جایگزین برای خوابیدن با هدفون

مهندسان جایگزین‌های جذاب و اقتصادی برای هدفون ساخته‌اند، بیایید آن‌ها را بشناسیم.

1. بلندگوهای با کیفیت

چرا مردم با هدفون می خوابند؟ 5 دلیل در قسمت اول

برخی از بلندگوها مانند “سونوس روآم” صدا را با بالاترین کیفیت به گوش شما می‌رسانند. این بلندگو از وای‌فای و بلوتوث پشتیبانی کرده و می‌توانید آن را به کمک تلفن هوشمند خود کنترل کنید.

در این میان نباید بلندگوهای شبیه به بالش را فراموش کنیم. بسیاری از شرکت‌ها یک بالش را با یک بلندگو بسیار با کیفیت همراه می‌کنند. صدا مثل یک لالایی از زیر سر شما پخش خواهد شد.

2. گوش‌گیر

قیمت کمی داشته و صدای اطراف را به سکوت تبدیل می‌کند. به کمک یک جفت از آن‌ها خواب آرام بهترین دوست شما می‌شود. می‌توانید آن را در ابعاد و جنس‌های مختلف تهیه کنید.

3. تغییر در سبک زندگی

Person holding AirPods Pro featured

برخی افراد برای خوابیدن باید به یک صدا گوش دهند، تفاوتی ندارد آن صدا، صدای موسیقی یا گوینده اخبار باشد. پیشنهاد می‌کنیم این روند را به شکل تدریجی تغییر دهید.

دور شدن از مصرف الکل و کافئین در این روند به شما کمک می‌کند. تماس تلفنی قبل از خواب را فراموش کرده از روش‌های دیگری به جای موسیقی استفاده کنید. مانند: مدیتیشن ورزش و مکمل‌های طبیعی.

منبع: makeuseof.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید