با این 4 ترفند عکس هایی حرفه‌ای و زیباتر از همیشه داشته باشید

توسط نگین ابراهیمی

این روزها در حال نزدیک شدن به سال جدید، عید و دید و بازدید‌های خانوادگی و سفر رفتن است و چیزی که در این میان بازارش از همه داغ‌تر خواهد بود، عکس‌های خانوادگی و یادگاری از سال جدید است. شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که تلفن همراهشان پر از عکس‌هایی است که ترجیح می‌دهند در شبکه‌های اجتماعی پست نکنند و فقط به دلیل خاطر انگیز بودنشان آن‌ها را نگه داشته‌اند.

ممکن است تصور کنید که شما هم از آن دسته افرادی باشید که در عکس‌های سلفی خیلی خوش قیافه و جذاب هستید و در عوض در عکس‌های خانوادگی عقیده دارید خیلی بد عکس و زشت هستید و گاهی اعتماد به نفس عکس انداخت را ندارید. اما قضیه به این سختی‌ها هم نیست و به راحتی با دانستن چند ترفند ساده برای داشتن عکسی زیباتر برای همیشه با عکس‌های بد خداحافظی کنید و می‌توانید عکس‌های زیبایی بگیرید که برای پست کردن ان در شبکه‌های احتماعی لحظه شماری کنید.

دانستن ترفندهایی برای عکس زیباتر به شما کمک می‌کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و از ثبت لحظات خوش در کنار خانواده یا دوستانتان لذت ببرید. با دانستن این ۴ ترفند ساده برای داشتن عکسی زیباتر که در این مطلب معرفی خواهیم کرد به استقبال سال جدید بروید و این بار از گرفتن عکس‌های خانوادگی گریزان نباشید.

۱. از تلاش کردن دست بردارید!

۱. از تلاش کردن دست بردارید!

شاید همیشه شنیده باشید که هرگز نباید دست از تلاش کردن بردارید و این عنوان برایتان عجیب باشد اما خب همیشه تلاش کردن جوابگو نبوده است. برای داشتن عکسی زیباتر بهتر است از تلاش برای کامل رسیدن دست بردارید.

همیشه هستند افرادی که سعی در کامل به نظر رسیدن در یک عکس و دیوانه کردن عکاس برای داشتن عکس‌های پر از ژست و مصنوعی داشته باشند. اما برای داشتن یک عکس زیبا هیچ نیازی به ژست گرفتن و مصنوعی به نظر رسیدن نیست. یکی از بهترین ترفندهای داشتن عکس زیبا این است که خودتان باشید. به قول یک دیالوگ معروف:« خودت باش، مگه خودت چشه!»

شما هم سعی کنید در عکس‌ها خودتان باشید. طبیعی و شاداب بخندید و از تظاهر و تلاش برای عالی به نظر رسیدن دست بردارید. شاد بخندید و سلامت و شادابی خود را نشان دهید. به عکس‌ سلبریتی‌ها اگر نگاه کنید می‌بینید که زیباترین عکس‌ها کمترین آرایش‌ها را دارند و زیباترین آرایش برای این عکس‌ها لبخند زیبا و ساده‌ای است که بدون تظاهر زده‌اند. بنابراین اولین مورد از لیست ترفندهای داشتن عکسی زیباتر آن است که «خودتان» باشید.

۲. صاف بایستید!

صاف بیاستید!

احتمالا شما هم دوران کودکی که مادرها مدام تذکر به صاف ایستادن، صاف نشستن و صاف راه رفتن می‌دادند را به یاد دارید. جالب است بدانید که این تذکرها واقعا برای زیبایی و اعتماد به نفس شما موثر بوده و در تحقیقات به عمل آمده در این زمینه از نظر اکثر مردم، افرادی که صاف راه می‌رود یا صاف می‌نشینند از اعتماد به نفس و مقبولیت اجتماعی بالاتری برخوردار هستند. صاف ایتسادن و صاف نشستن در عکاسی هم اهمیت بسیار بالایی دارد مگر این که عکاس بخواهد از شما عکس هنری بگیرد و خم نشستن بخشی از زیبایی عکس باشد.

یکی از بدترین موارد برای داشتن عکسی بعد این است که در عکس خم ایستاده یا نشسته باشید، این جا است که توصیه‌های مادرانه برای صاف نشستن را باید به یاد بیاورید و برای داشتن یک عکس زیبا و خوب باید صاف نشسته یا ایستاده باشید. شانه‌هایتان را عقب داده، سرتان را بالا بگیرید و شکمتان را داخل دهید و سعی کنید طبیعی به نظر برسید. در صورتی که عادت کرده‌اید خم ایستاده یا بشینید، می‌توانید در مقابل آینه با خودتا تمرین صاف ایستادن و نشستن کنید.

حتی برای زیباتر شدن عکستان می‌توانید عکس‌هایی که در حال حرکت هستید داشته باشید بهرحال دوران عکس‌های بدون لبخند، خشک و رسمی گذشته است و عکس شما باید پویا باشد. به خودتان اعتماد داشته باشید و بدانید زیبا هستید و سعی در بهتر شدن داشته باشید. همیشه دقت داشته باشید که در عکس‌‌هایتان به چیزی تظاهر نکنید و بهترین خود را نشان دهید تا در عین سادگی جذاب و زیبا به نظر بیایید.

یکی دیگر از ترفندهایی که برای داشتن عکسی زیباتر می‌توانید استفاده کنید این است که اگر در حالت ایستاده احساس می‌کنید بد به نظر می‌رسید، در حالت نشسته عکس بگیرید و در صورتی که کمی اضافه وزن دارید می‌توانید به حالت سه رخ نشسته، کمرتان را صاف کنید و پاهایتان را در حالت مناسبی قرار دهید.

۳. اخمو نباشید، وقت خنده و شادی است!

اخمو نباشید، وقت خنده و شادی است!

اگر به اغلب عکس‌های زیبا نگاه کنید، چهره افراد در این عکس‌ها با لبخند یا خنده‌ای زیبا و از ته دلش آراسته شده است. راز زیبایی اکثر عکس‌ها در این است فرد آزادانه خندیده است و سعی در پنهان کردن خنده‌اش ندارد، او خیلی راحت و شاد بدون ترس از بد و زشت به نظر رسیدن در عکس خودش را نشان می‌دهد و همین باعث شده که عکسی زیبا داشته باشد.

یکی از مهمترین ترفندهای داشتن عکسی زیباتر این است که همه چیزهای در مورد ژست گرفتن، عکاس، عکس و دوربین را فراموش کنید و در لحظه هر احساسی را دارید نشان دهید، کودکانه و از ته دل بخندید و این شادی را نمایش دهید. حتما شنیده‌اید که می‌گویند خنده زیباترین آرایش برای هر صورت است، پس اگر می‌خواهید عکسی زیبا داشته بشاید حتما در آن بخندید.

اگر در محیطی هستید که چیزی برای خنده وجود ندارد به یک خاطره خنده دار خود فکر کنید. به چیزی که شما را بلافاصله می‌‌خنداند فکر کنید و نگران این که چطور می‌خندید نباشید و در نهایت به این دقت کنید هیچ چیز مانند چشم‌ها احساس را انتقال نمی‌دهد و زمانی که شما از ته دل بخندید پیش از همه چشمانتان این احساس را منتقل خواهد کرد و به مخاطب نشان می‌دهد که شما تظاهر به شادی و خندیدن مصنوعی نمی‌کنید.

۴. بهترین زاویه!

آخرین مورد از لیست ترفندهای داشتن عکسی زیباتر این است که به هر چیزی مصنوعی و غیر واقعی نه بگویید. همه ما دوستانی داریم که با گرفتن ژست‌های مصنوعی و عکس‌هایی که صرفا جنبه زیبایی دارند سعی به تظاره و خوب به نظر رسیدن دارند و در عوض دوستانی هم داریم که در همه ژست و حالتی بسیار زیبا به نظر می‌‌رسند و به اصطلاح بسیار «خوش عکس» هستند.

در واقع چیزی به نام خوش عکسی و بد عکسی وجود ندارد و تنها موردی که برای داشتن عکسی زیبا اهمیت دارد این است که دقیقا دوستانی که عقیده دارید خوش عکس هستند دقیقا می‌دانند در چه زمانی بهترین زاویه خود را نمایش دهند و بسیار طبیعی به نظر بیایند. تزریق روح و احساس به عکس وظیفه مدل عکاسی است و این شما هستید که تعیین می‌کنید جطور در عکس به نظر بیاید.

چند راز برای اینکه سلفی های فوق العاده‌ای بگیرید

برای مثال در عکس‌های سلفی بهترین زاویه زمانی است که شما صورت خود را کمی سه رخ نگه داشته و دوربین را در اندازه‌ای کمی بالاتر از سطح صورت و خط چشمانتان نگه می‌دارید، اگر می‌خواهید عکس شما احساس مهربانی در شخص مقابل ایجاد کند لبخند ملیحی بزنید.

اما زمانی که عکاس فرد دیگری است، دقت داشته باشید که از نقاط کور و کم نور برای عکاسی استفاده نکند. هیچ چیز بهتر از نور طبیعی و به خصوص نور روزهای ابری برای عکاسی زیبا مناسب نیست. برای داشتن عکسی زیباتر سر خود را بالا بگیرید و بخندید و بدانید که شما در هر حالتی که باشید زیبا هستید.

یک، دو، سه، آماده باشید!

برای نتیجه گیری و جمع بندی ترفندهای داشتن عکس زیبا باید گفت که همه چیز در یک عکس به شما و احساستان بستگی دارد. این شما هستید که به عکس جلوه و زیبایی می‌بخشید ولی مهارت عکاس در کامل کردن یک عکس زیبا نیز بی تاثیر نیست.

اگر عکس سلفی می‌گیرید می‌توانید از اپلیکیشن‌های مربوطه استفاده کنید تا عکس زیباتری داشته باشید و در صورتی که دوربین، تلفن همراه شما است می‌توانید از خود دوربین برای گرفتن عکس‌های حرفه‌ای استفاده کنید. تنظیم نور، زاویه مناسب در کنار شکار لحظه‌ها می‌تواند به خلق یک عکس زیبا کمک کند. خودتان باشید و برای داشتن یک عکس زیبا اعتماد به نفس را ضمیمه لبخندی زیبا کنید.

عکس‌های یهویی!

در کنار همه این‌ها فراموش نکنید گاهی آشفتگی کلید زیبایی و نظم است و لازم نیست برای همه چیز کمال گرا باشید، کافی است برای گرفتن عکس زیبا همه آنچه که احساس می‌کنید را بروز دهید. بنابراین چانه را کمی بالا گرفته، لبخند بزنید، شانه‌ها را صاف کنید و آماده عکس شوید.

عکس‌های یهویی!

راز داشتن عکسی زیباتر در خندیدن است و در عکس‌هایی خوب می‌شویم که به آن «عکس یهویی» می‌گوییم و اغلب حواسمان به دوربین و عکاس نیست و از ته دل خندیده‌ایم.

راز برای اینکه سلفی های فوق العاده‌ای بگیرید 1

دوربین را کمی بالاتر از خط چشمانتان نگه دارید و با لبخند و نگاهی مهربان به دوربین عکس بگیرید. شما هم اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه تصور می‌کردید بسیار بد عکس هستید اما با دانستن چند ترفند برای داشتن عکسی زیباتر توانستید از پس این مشکل بر بیاید می‌توانید تجربیات یا مشکلات خود را با کاربران روکیدا به اشتراک بگذارید.

منبع: howstuffworks

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید