تقویت سریع ترین لامبورگینی جهان: سرعت تا سرحد مرگ

توسط محمد حسین
لامبورگینی

چندی پیش، خودروی لامبورگینی هوراکان پرفورمانته سریع‌ترین خودروی تولید شده‌ای بود که پیست مسابقه‌ای نوربرگ‌رینگ بخش نوردشلایفه را از نزدیک لمس نکرد. به 2020 می‌رویم، سالی که این خودرو توسط تعدای از مدل‌های جدید از جمله خودرویی از خود کمپانی لامبورگینی یعنی اونتادور SVJ مورد شکست واقع شد. با این حال، این بدان معنی نیست که خودروی هوراکان پرفورمانته به اندازه چند سال پیش خود تحسین برانگیز نخواهد بود.

لامبورگینی

پیشرانه لامبورگینی هوراکان پرفورمانته

این خودرو مجهز به یک موتور اصلاح‌شده 10 سیلندر خورجینی تنفس طبیعی با حجم 5.2 لیتر بوده که توان خروجی آن در 8000 دور بر دقیقه، معادل 631 اسب بخار و گشتاور آن در 6500 دور بر دقیقه، 601 نیوتن متر است.

این خودروی سوپر اسپورت موتور وسط می‌تواند سرعت صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را تنها در کمتر از 3 ثانیه پر کند و بیشترین سرعت آن 325 کیلومتر بر ساعت است. رنگ مشکی مات (معروف به نرو نمیسیس) هوراکان پرفورمانته همانطور که در عکس‌ها مشاهده می‌کنید، در بسیاری موارد نمونه خاصی است.

Lamborghini Huracan Performante 2Lamborghini Huracan Performante 1Lamborghini Huracan Performante 3

تقویت لامبورگینی هوراکان پرفورمانته

همانطور که به وضوح مشاهده می‌کنید، صاحب این خودروی خاص از عملکرد نمونه شرکتی ماشین خود راضی نبوده و تصمیم گرفته تا لامبورگینی خودش را با کمک شرکت‌های خودساخته سوپر اسپورت‌ها، مجهز به یک کیت تویین توربو شارژر کند. در حالی که دقیقا نمی‌دانیم هدف صاحب خودرو از این اقدام عجیب و غریب چیست، اما تردیدی وجود ندارد که این خودرو در مسیر‌های مستقیم فراتر از استانداردهای خود عمل خواهد کرد.

برای تکمیل رنگ جذاب این لامبورگینی خاص، دارنده آن، ماشین خود را به شرکت طراحی Strasse Wheels فرستاد. هدف او تجهیز خودرو با رینگ‌های سفارشی بود که به نام SV12 Deep Concave Duoblock شناخته شده و در نهایت با مشکی براق مزین می‌شوند.

Lamborghini Huracan Performante 9Lamborghini Huracan Performante 4

ابعاد رینگ‌ها برای چرخ‌های جلو 9*20 اینچ و برای چرخ‌های عقب 12.5*21 اینچ بوده که برای لامبورگینی بسیار مناسب است.

منبع: carscoops.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید