همکاری هیوندای با استارتاپ کانو چه دستاوردی خواهد داشت؟

توسط محمد امین نعمتی

استارتاپ خودروی برقی کانو (Canoo) اولین مرتبه سپتامبر 2019 مورد توجه قرار گرفت زمانی که از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی اولین خودروی برقی دنیا مبتنی بر سیستم اشتراک ماهیانه خبر داد.

حالا این شرکت همکاری با هیوندای را شروع کرده است تا یک پلت‌فرم مقیاس‌پذیر تمام الکتریکی خودروی برقی توسعه دهد تا در آینده ساخت این مدل از ماشین‌ها ساده‌تر و ارزان‌تر شود.

تمرکز این همکاری روی طراحی متفاوت اسکیت‌برد کانو است که برای ساخت خودروی برقی از یک شیوه حذف بخش‌های غیرضروری استفاده می‌کند. هر قطعه چندین نقش دارد، یعنی این پلت‌فرم در مقایسه با پلت‌فرم‌های سنتی خودروی برقی سبک‌تر و کوچک‌تر است تا قیمت نهایی کاهش پیدا کند.

قاعده اسکیت‌برد یک واحد جامع است که می‌تواند با طراحی هر گونه کابینی جفت شود، گرچه از نتیجه این همکاری در مدل‌های بعدی کیا و هیوندای استفاده خواهد شد.

استفاده از این روش «ترکیب کن و تطابق بده» می‌تواند یک خبر خوش برای صنعت خودروهای برقی باشد، به ویژه زمانی که قیمت در حال حاضر باعث می‌شود افراد کمتری به استفاده از آن‌ها رو آورند.

بدون شک، همچنین به اهداف پایداری هیوندای نیز کمک خواهد کرد چون این شرکت می‌خواهد تا سال 2025 بیست و پنج درصد کل فروشش را خودروهای سازگار با محیط زیست تشکیل دهند.

گرچه، خودروهای برقی و زیرساخت‌های آن‌ها هنوز یک موضوع جدید با پتانسیل آزمایش فراوان هستند و روابط تجاری زیادی بین شرکت‌های مختلف وجود دارد که هنوز به نتیجه نرسیده‌اند.

گرچه این همکاری احتمال‌های جدیدی را در اختیار این صنعت می‌گذارد.

منبع: engadget.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید