بهترین زمان برای عکاسی و تجهیزات مورد نیاز: 5 زمان و 3 نکته

توسط امیرحسین حیدرزاده
بهترین زمان برای عکاسی و تجهیزات مورد نیاز: 5 زمان و 3 نکته

تفاوتی ندارد عکس شما با تلفن هوشمند یا دوربین عکاسی گرفته شده باشد، این که چه زمانی از روز عکاسی کنید تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. در ادامه کار نباید آب و هوا را نادیده بگیریم.

اگر تصویر شما یک داستان برای گفتن داشته باشد، آب و هوا در انتقال بهتر آن داستان نقش مستقیم خواهد داشت. نورپردازی و داستان سرایی دو عنصر بسیار مهم در عکاسی به حساب می‌آیند. برای کمک به شما 5 شرط برای ثبت یک عکس فوق العاده را آماده کرده‌ایم.

1. آب و هوای ابری و بارانی

بهترین زمان برای عکاسی و تجهیزات مورد نیاز: 5 زمان و 3 نکته

برای بیش‌تر مردم، پیاده روی زیر باران با احساس غم همراه است. اگر از بیش‌تر عکاسان سوال بپرسید، خواهند گفت که آب و هوای بارانی بهترین شرایط عکاسی را ایجاد می‌کند.

ثبت تصاویر در هوای بارانی یعنی نور به اندازه یک روز آفتابی خشن نیست. حتی ابرهای خاکستری ظهر نیز می‌توانند از این خشونت کم کنند. هوای بارانی بیش‌تر مردم را در خانه زندانی می‌کند و تمام محل عکاسی در اختیار شما خواهد بود.

2. پس از بارش برف

بهترین زمان برای عکاسی و تجهیزات مورد نیاز: 5 زمان و 3 نکته

جایی در کانادا یا فنلاند زندگی می‌کنید؟ اگر از شما در مورد برف سوال کنیم، آن را ناراحت کننده می‌دانید اما برف هر منظره را زیباتر می‌کند. عکس برداری در زمان بارش برف بسیار دشوار است، پیشنهاد می‌کنیم بعد از بارش شانس خود را امتحان کنید.

اگر در محل عکاسی شما هوا بیش از حد سرد باشد، می‌توانید یک رودخانه یا دریای یخ زده هم شکار کنید. در زمان عکاسی از برف لباس گرم، کلاه پشمی، دستکش و چکمه را فراموش نکنید.

3. ساعات آبی

بهترین زمان برای عکاسی و تجهیزات مورد نیاز: 5 زمان و 3 نکته

یک زمان سخت برای عکاسی حساب می‌شود. مدت زمان بسیار محدود در اختیار شما قرار می‌گیرد تا عکس خود را ثبت کنید. این حالت دو بار در روز تکرار می‌شود: یک بار قبل از طلوع و یک بار بعد از غروب آفتاب.

در زمانی که ساعت آبی اتفاق می‌افتد، نور کمی از شب بیش‌تر است اما چراغ‌های خیابان روشن می‌شوند. ساعات آبی کم‌تر از ساعت طلایی اتفاق می‌افتد و برای بسیاری از مردم، تنهایی معنی می‌شود.

کشف ساعات آبی در محل زندگی شما می‌تواند کار دشواری باشد. به همین دلیل یک نرم افزار با نام آن‌اسکریپتد (Unscripted) به کمک شما می‌آید. آن را می‌توانید روی دستگاه‌های اندروید و iOS نصب کنید.

4. شب

cityscape at night

عکاسی در شب دشوار است اما تلاش برای انجام این کار را سرگرم کننده می‌دانیم. ثبت عکس پس از غروب آفتاب اصول اولیه را به زبان سخت یاد می‌دهد. زمستان با شب‌های طولانی می‌تواند یک زمان عالی برای شما باشد.

چند سبک پیشنهادی برای عکسبرداری در شب

  • پرتره
  • عکسبرداری از سازه‌ها و معماری
  • عکسبرداری از آسمان و ستاره‌ها

فراموش نکنید که برای عکسبرداری در شب باید یک منبع نور داشته باشید. این منبع نور می‌تواند تابلو مغازه‌ها یا چراغ جلوی خودرو باشد.

5. ساعت طلایی

Golden Hour Photo Taken

ساعت طلایی محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم دارد. نور به زیباترین شکل روی پوست افراد نشسته و احساسات را برانگیخته می‌کند. احساساتی مانند: خوش بینی و شادی.

ساعت طلایی درست قبل از طلوع یا اندکی پس از غروب آفتاب اتفاق می‌افتد. عکسبرداری پرتره، عکاسی از منظره و سلفی عالی به نظر می‌رسند.

آمادگی برای عکاسی

برای عکاسی امن در بهترین زمان سه نکته زیر را رعایت کنید.

1. تجهیزات مناسب برای آب و هوای سخت

Photographer Looking at Camera

کیفیت ساخت دوربین‌های مدرن بالا است اما برای عکاسی در برف و باران به یک دستگاه ضد آب نیاز دارید. تجهیزات شما را کاملا امن نگه می‌دارد اما کمی گران‌تر تمام می‌شود.

2. خرید سه پایه

بهترین زمان برای عکاسی و تجهیزات مورد نیاز: 5 زمان و 3 نکته

حمل یک سه پایه دشوار است اما برای عکاسی در نور کم، داشتن یکی از آن‌ها را ضروری می‌دانیم. عکاسی در چند مورد گفته شده به سرعت شاتر بالا نیاز دارد. زمانی که سرعت شاتر را افزایش می‌دهیم، احتمال تار شدن تصویر بالا می‌رود.

3. قوانین را فراموش کنید

بهترین زمان برای عکاسی و تجهیزات مورد نیاز: 5 زمان و 3 نکته

درک اصول اولیه به شما کمک می‌کند اما نیاز نیست قوانین را مو به مو اجرا کنید. زمانی که یک قاب فوق العاده رو به روی شما باشد احتمالا سرعت شاتر یا ISO را نادیده می‌گیرید. درگیر شدن با تنظیمات دوربین یک فرصت استثنایی را از شما دور می‌کند.

منبع: makeuseof.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید