چگونه یک رستوران موفق افتتاح کنیم؟ راهنمای قدم به قدم برای افتتاح رستوران

توسط ماهان
افتتاح رستوران : چگونه یک رستوران موفق افتتاح کنیم؟

افتتاح رستوران‌‌ ممکن است رویای خیلی‌ها باشد. اگر رویای افتتاح یک رستوران موفق سالهاست که ذهن شما را درگیر کرده، وقت آن رسیده که برنامه منظمی برای کسب‌و‌کار خود بکشید. ما برای کمک به شما در ایجاد دستورالعملی برای موفقیت، یک راهنمای -چگونه کار را شروع کنیم- تهیه کرده‌‌‌ایم. تا اطمینان حاصل کنیم شما با اعتماد به نفس کامل، تمام شرایط لازم برای افتتاح رستوران موفق را دارا هستید.

افتتاح یک رستوران، جذاب و هیجان انگیز، اما در عین‌حال یکی از سخت‌ترین کسب و کارها و بسیار زمان‌‌‌‌بر است.

در حقیقت، ۶۰ درصد رستوران‌ها در سال اول شکست می‌خورند.

ما این اطلاعات را برای از بین‌بردن انگیزه شما، ارائه نمی‌دهیم. نکته‌ای که می‌خواهیم به آن اشاره کنیم این است که اگر می‌خواهید یک رستوران موفق را افتتاح کنید، باید زمان و پول زیادی هزینه کنید.

بزرگترین علت شکست رستوران‌ها چیست؟

عدم برنامه‌ریزی. قبل از اینکه حتی یک وعده شام برای مشتری خود سرو کنید، باید زمان زیادی را صرف بررسی تمام جزئیات رستوران خود کنید.

o CHEF IN RESTAURANT KITCHEN facebook

افتتاح رستوران : چگونه یک رستوران موفق افتتاح کنیم؟

از لوازم آشپزخانه و منوی غذاها تا نقشه طبقات و انتخاب پرسنل. مرحله برنامه‌ریزی است که می‌تواند تعیین کند شما موفق خواهید شد یا شکست خواهید خورد.

برای کمک به برنامه‌ریزی، تأمین سرمایه و مدیریت رستوران جدیدتان ما از چند صاحب رستوران موفق تقاضا کردیم تا اسرار تجاری خود را با ما در میان بگذارند.

” کیم استرنگری” صاحب 3 رستوران موفق در منطقه فیلادلفیا است، که یکی از آنها “استلابلو” است.  “لمبرین ماچیوسکی” یکی از موسسین رستوران “کوکینا214” است. و “عمر اورین” از بنیانگذاران رستوران‌های “وافل” دارای سه رستوران، در ایالت‌های یوجین، اورگان و پورتلند.

در زیر تجربیات آن‌ها در مورد موفقیت‌شان را بررسی می‌کنیم. با روکیدا همراه باشید.

افتتاح رستوران : چگونه یک رستوران موفق افتتاح کنیم؟

برنامه ریزی برای افتتاح رستوران‌‌

۱- اهداف درستی برای افتتاح رستوران‌‌ داشته باشید

کیم استرنگری می‌گوید: “اگر می‌خواهید در این کار حرفه ای باشید باید آنچه را که انجام می‌دهید دوست داشته باشید.”

با وجود اینکه می‌دانست که رستوران‌داری برای او بهترین شغل است، اما مجبور بود تا دیروقت به نظافت قسمت اداری بپردازد تا با برنامه‌اش هماهنگ باشد و رستوران را به موقع باز کند.

او می‌گوید من رستوران‌داری را بیشتر از هر چیز در زندگی می‌خواستم. به همین خاطر بود که فداکاری‌های زیادی انجام داده و هرگز آن‌ها را بزرگ تصور نکردم.

برای رسیدن به موفقیت در افتتاح رستوران‌‌، باید زمان و پول زیادی صرف کنید. پس مطمئن شوید رستوران‌داری رویا و هدف محکم شماست. نه منبع درآمدی که امیدوار به کسب پول از آن هستید.

عمر اورین می‌گوید: داشتن رستوران موفق سخت‌تر از ان چیزی است که می‌توانید تصور کنید. اما مردم زیادی وارد این حرفه می‌شوند. این شغلی رویایی و آسان نیست.

در روزهای اولیه بهترین ایده آن است که به بررسی نمای رستوران بپردازید.

افتتاح رستوران : چگونه یک رستوران موفق افتتاح کنیم؟

افتتاح رستوران : چگونه یک رستوران موفق افتتاح کنیم؟

برای افتتاح رستوران‌‌ این موارد را بررسی کنید:

از علم زیبایی شناسی چطور بهره خواهید‌‌ گرفت؟ چه نوع مبلمانی مناسب خرید شماست؟ اسباب و لوازم را چطور خواهید چید؟

مبلمان ترنت یک شرکت مبلمان در بریتانیا مقاله‌ای بسیار عالی برای کمک به شما در موضوع چگونگی افتتاح رستوران‌‌ دارد.

اورین می‌گوید: بسیاری از مسایل را با درک این موضوع که می‌خواهید چه حسی از محیط داشته‌ باشید به دست می آورید. به نحوی که افرادی که با دیزاین و طراحی آشنا هستند از آنجا لذت ببرند.

اورین با همکاری شرکای خود یک طرح سه بعدی از مکان اولیه رستوران ساخت. آنها وقت و پول زیادی را صرف طراحی و ساخت فضای رستوران کردند.

افتتاح رستوران : چگونه یک رستوران موفق افتتاح کنیم؟

۲- نقشه جامعی برای کسب و کار خود داشته باشید

شما نمی‌توانید یک نقشه کسب‌وکار را بر روی یک دستمال کاغذی مچاله شده بکشید. باید یک نقشه کسب و کار دقیق داشته باشید که تمام مراحل برای رسیدن به موفقیت در آن نوشته شده باشد. با تمام این تفاسیر، ما توصیه می‌کنیم که افتتاح رستوران‌‌ را با یک نقشه کسب‌وکار ساده شروع کنید.

طرح کسب‌وکار خود را به عنوان یک سند مهم زندگی خود در نظر بگیرید که به طور منظم به شما کمک می‌کند که برنامه‌ریزی کرده و پیشرفت خود را اندازه‌گیری کنید.

اورین می‌گوید که او واقعا در مورد عملی کردن نقشه کسب و کار خود برای افتتاح رستوران‌‌ جدی بود. او با کمک همین نقشه توانست در زمان انتقال به محل جدید هر آنچه به پیشرفت او کمک می‌کرد را انجام دهد.

طرح کسب‌و‌کار شما باید شامل تحقیق در مورد بازار، نگاه جامع به رقبا، سلایق مشتریان مورد نظر شما، طرح کلی بازاریابی و برنامه ریزی دقیق مالی و بودجه باشد.

همانطور که در مورد آنچه می‌خواهید رستوران شما به نظر برسد فکر می‌کنید، فراموش نکنید روند صنعت یادآور این نکته مهم است که زمان کلید اصلی هر استارتاپی است.

پس از افتتاح رستوران‌‌ توجه ویژه‌ای به بازاریابی رستوران داشته باشید

شما فقط به یک کلمه مثبت نیاز دارید که مشتریان به رستوران شما بیایند. بنابراین باید با یک نقشه بازاریابی،  ورود مشتریان جدید به رستوران شما پایدار باشد.1509910333 waiter

در اینجا چند ایده به شما پیشنهاد می‌دهیم:

_ شرکت در مناسبت‌های اجتماعی و دادن نمونه‌های غذائی به شهروندان
_ ارائه تخفیف به مشتریان جدید
_ پیوستن به انجمن کسب‌وکار محلی
_ استفاده از شبکه‌های اجتماعی

۳- موقعیت، موقعیت، موقعیت

در مورد رستوران‌ها، مهم‌ترین عامل، موقعیت است. شما نیاز به محلی دارید که رفت‌و‌آمد مردم به آنجا آسان و به‌راحتی قابل دسترس باشد و پتانسیل رشد را داشته‌باشد. البته هماهنگی موقعیت با بودجه شما نیز بسیار مهم است.

وقت آن رسیده‌است که به دنبال فضای مناسب باشید.
شما همچنین ممکن است بخواهید تحقیقاتی برای استفاده از فضای باز برای رستوران انجام دهید تا بتوانید هزینه‌های اولیه را پایین بیاورید.most beautiful outdoor

صرف‌نظر از اینکه شما فضا را اجاره می‌کنید یا از ابتدا می‌سازید، انتخاب مکان مناسب برای افتتاح رستوران‌‌ یکی از بزرگترین تصمیماتی است که به عنوان یک رستوران‌دار باید بگیرید. البته که مجبور نیستید از ابتدا با ساخت یک مکان بزرگ شروع کنید.

به گفته اورین وقتی آماده شد تا رستوران خود به نام وافل را راه‌اندازی کند، فقط 3000 دلار برای شروع  کار خود داشت. او می گوید “این کار به نظر غیرممکن می‌رسید اما ما راههایی را پیدا کردیم که به هدف خود برسیم. خانه‌ای با موقعیت تجاری که توانستیم در آن همزمان زندگی و کار کنیم. ”

هم‌اکنون سه موقعیت اورین اختصاصا رستوران هستند. اما یادآوری خوبی برای شروع کسب‌و‌کار کوچک می‌باشند.

اورین می‌گوید: هنگامی که شما به عنوان مثال 300،000 دلار را برای افتتاح رستوران‌‌ خود هزینه می‌کنید، مانند خانه ای نیست که بتوانید فقط آن را بفروشید و به سود برسید. شما به نوعی با آن درگیر شده‌اید. پس لازم است که همه موارد را در نظر بگیرید و با مقیاس کوچکتر و ارزانتری کار را امتحان کنید.

۴- منوی رستوران را امتحان کنید

رویکرد شما در انتخاب منوی رستوران باید بر اساس آزمایش باشد.

شما می‌توانید یک مهمانی کوچک با منوی پیشنهادی خود ترتیب دهید و در آنجا نظر مردم را در مورد غذاها بدانید. البته مهمانان فقط نباید از دوستان صمیمی و اطرافیان شما باشند تا این بازخورد کاملا صادقانه باشد. بهتر است این نظرات به صورت ناشناس عنوان شود.

ممکن است شما طعم یک غذای خاص را دوست داشته باشید اما اگر مشتریان برای آن پولی پرداخت نکنند یا از طعم آن خوششان نیاید، نتیجه این است که شما پولی به جیب نخواهید زد.

در مورد بازار تحقیق کنید و قیمت منوی خود را با رستوران های دیگر مقایسه کنید.n y88twmgwa jay wennington 1

۵- نیروی کمکی ضروری را برای افتتاح رستوران‌‌ استخدام کنید

چه تعداد کارگر برای افتتاح رستوران‌‌ نیاز دارید؟ آیا به ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ چند آشپز در آشپزخانه باید باشد؟ در مورد گارسن ها چطور؟

وقت زیادی را برای استخدام کارکنان در نظر بگیرید.

وقتی اورین اولین رستوران خود را افتتاح کرد کارکنانش خانواده او بودند. اما این تعداد به مرور زمان افزایش یافت و اکنون حدود ۵۰ پرسنل در سه رستوران او مشغول به کار هستند.

اورین می گوید: سال ها قبل که ما این حرفه را شروع کردیم، تازه‌کار بودیم. کارکنان غیرضروری را استخدام می‌کردیم و در پرداخت حقوق آنها دچار مشکل می‌شدیم. اما با گذشت زمان یاد گرفتیم چطور کارها را تقسیم بندی کرده و انجام دهیم.آشپزخانه

سرمایه گذاری در آموزش کارکنان

برای مدیریت بهتر پرسنل، از آماده‌بودن همه آنچه به آنها مرتبط است مطمئن شوید. برگه‌های توضیح شغل و وظیفه، اصول رفتاری در رستوران و یک کتابچه راهنما برای پرسنل تهیه کنید. یک راهنمای آموزشی تهیه کنید تا پرسنل شما برای وظایف آتی، به خوبی تمرین کنند. دستورالعمل‌های تهیه غذا را برای همه غذاها تهیه کنید تا همه غذاها به صورت کامل و ایده آل آماده شوند. لمبرین ماچیوسکی می‌گوید “به عبارت دیگر، به پرسنل خودتان تمام لوازم لازم برای موفق شدن را ارائه دهید. ”

برای انجام هر کاری در صورت لزوم، آماده و مایل باشید.

در صورت نیاز جاهای خالی را پر کنید

به عنوان صاحب رستوران، شما نمی‌توانید مغرور باشید. این را استرنگاری می‌گوید. اگر تصور شما در مورد اداره رستوران قدم‌زدن در رستوران در لباس‌های زیبا و صحبت‌کردن با مشتریان در مورد‌نظر آنها برای غذا است، شما قطعاً در اشتباه هستید. شما باید آماده باشید تا هر کاری انجام دهید. از خردکردن سبزیجات گرفته تا استقرار مشتریان. شما در بعضی اوقات باید جای خالی سایر افراد را پر کنید.

به هزینه‌های نیروی کار توجه کنید

تعداد زیادی از صاحبان رستوران‌ها یک احساس اضطرار برای استخدام‌‎کردن دارند. اگرچه شما به استخدام تعدادی پرسنل برای موفق‌شدن رستورانتان نیازدارید اما در این کار زیاده‌روی نکنید. پرداخت حقوق پرسنل در ماه‌های اول می‌تواند کار اضطراب‌آوری باشد زیرا در این ماه‌ها رستوران شما درآمد چندانی ندارد. ماچیووسکی می‌گوید که استخدام تعداد درستی از پرسنل کار آسانی است.
او می‌گوید “در صورتی که شما بصورت فصلی یا دوره‌ای فعالیت می‌کنید، انجام این کار سخت خواهد‌بود. اما وقتی که کسب‌وکاری ندارید، شما نمی‌توانید به افراد پولی پرداخت کنید.”  “شما از پس مخارج آن بر نخواهید آمد.”

او می‌گوید” در صورتی که شما بصورت فصلی یا دوره ای فعالیت می‌کنید، انجام این کار مشکل خواهدبود. اما وقتی که کسب‌وکاری ندارید، شما نمی‌توانید به افراد پولی پرداخت کنید. شما از پس مخارج آن برنخواهیدآمد.”

افتتاح رستوران : چگونه یک رستوران موفق افتتاح کنیم؟

۶- تامین منابع مالی و مدیریت نقدینگی

ایجاد سرمایه اولیه:

مانند بقیه کسب‌وکارها، از مقدار مورد نیاز سرمایه برای افتتاح رستورانتان، آگاه شوید.

شما به سه منبع مالی نیاز دارید. منبع اول اختصاص به هزینه‌هایی دارد که فقط یک بار سرمایه‌گذاری می‌شود مانند تجهیزات و سیستمهای مالی. منبع دوم برای پوشش‌دادن هزینه‌های رستوران برای حداقل 6 ماه آینده است. و منبع سوم برای پوشش هزینه‌های شخصی خودتان برای حداقل 6 ماه بعد.
برای از دست‌دادن سرمایه خود در 6 ماه اول آماده شده و برای آن برنامه‌ریزی کنید.

برنامه‌ریزی برای از دست‌دادن سرمایه در شش ماه اول افتتاح رستوران‌‌:

رستوران‌ها، یک شبه سودآور نمی‌شوند. بازاریابی در محله جدید، جذب افراد و تشویق مردم برای دوباره آمدن، زمان می‌برد.

برنامه‌ریزی برای مشکلات احتمالی در طول مسیر: اکثر رستوران‌ها از بودجه تعیین شده خود بیشتر هزینه می‌کنند. پس مطمئن شوید مقداری پول برای پوشش هزینه‌های غیرمترقبه خود پس انداز کرده‌اید.

0ff48e79c01cb7d536e7c2230fd84364

Chef Completing Pasta

لمبرین ماچیوسکی  می‌گوید “وقتی که با یک مشکل ناخواسته روبرو می‌شوید، ارقام و فرآیندهای آن را بررسی کنید.” برای مثال او می‌گوید که وقتی رستورانش را تازه افتتاح کرده بود، متوجه شد که هزینه تمام شده غذاها بسیار بالا هستند. او فروشندگانش را دعوت کرد و به جای داشتن سرویس ارسال غذا در 5 روز از هفته، آن را به 2 روز کاهش داد. او با بررسی مشکل و جستجو برای یک راه حل،  پول مورد نیازش را پس‌انداز کرد.

بررسی هزینه تمام شده غذاها:

کسب‌وکار شما تهیه غذاست پس اگر هزینه تمام شده غذاهای شما از حد مجاز بالاتر برود، شما در نهایت پول از دست خواهید داد. مطمئن شوید که سوابق مربوط به انبار غذا را نگه می‌دارید، غذا را به خوبی آماده می‌کنید، از ضایعات غذا جلوگیری می‌کنید و قیمت ها را در سطح قابل رقابت با دیگران حفظ می‌کنید.

٧- به بازاریابی ادامه دهید

شما نمی‌توانید بر روی چرخه تکرار مشتریان فعلی تکیه کنید. شما باید به تلاشتان برای بازاریابی ادامه دهید تا مطمئن شوید که درآمد شما کم نمی‌شود. در شبکه‌های اجتماعی حضوری پررنگ داشته‌باشید، در روزنامه‌های محلی تبلیغ کنید، در جشنواره‌ها و فستیوال‌های محلی شرکت کنید و یا از عده‌ای کم تعداد، بصورت غیر انتفاعی پذیرایی کنید تا به بازاریابی برای کسب‌وکارتان ادامه داده باشید.

هیچ چیز بهتر از اداره یک رستوران برای کسی که شایستگی این کار را دارد، نیست. شما فضا و سبک آشپزی را بوجود خواهید آورد که همه عاشق آن خواهند شد. اما این کار زحمت زیادی را می‌طلبد.

خوشحال می‌شویم تجرببات و اطلاعات خود را با روکیدا در میان بگذارید.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

2 دیدگاه

آواتار معصومه
معصومه سه‌شنبه 8 مرداد 1398 ساعت 11:45 - 11:45

بسیار عالی

پاسخ
آواتار محمد
محمد جمعه 13 دی 1398 ساعت 0:07 - 00:07

مرسی عالی بود

پاسخ

دیدگاهی بنویسید