با این ۵ راهکار فوق العاده همان رهبری بشوید که گروهتان نیاز دارد

۲۴تصادفی نیست که اخیراً، ژانر اکشن/ماجراجویی، ۱۰ فیلم برتر را برای سالهای پی‌درپی به خود اختصاص داده‌ است. در واقع ما در زندگی‌هایمان به قهرمان نیاز داریم و به برای الهام گرفتن به آنها وابسته‌ایم. اما این فیلم‌ها فانتزی‌اند، و مشکل اینجاست که ما در دورانی زندگی می‌کنیم که انسانهای حقیقی‌ای که روزی از آنها پیروی می‌کردیم به طور پیوسته ناامیدمان می‌کنند.

پس برای یافتن قهرمانانمان، به فانتزی روی می‌آوریم.این فیلم‌ها اشتیاق و خواسته ما برای دیدن نکات مثبت در رهبرانمان، انگیزه یافتن از طریق رسیدن به اهدافشان و شادی کردن در موفقیت هایشان را بر آورده می‌کند. وقتی پای قضیه قهرمانان وسط می‌آید فانتزی جای حقیقت را گرفته است. درست است که فانتزی در بعضی مسائل جواب می‌دهد اما برد عمل آن تا محل کار نیست. در محل کارمان، همینطور که به وظایف روزانه عمل می‌کنیم،حقیقت خود را نشان می‌دهد.

ما برای به انجام رساندن اهدافمان نیازمند دیدن نکات مثبت در کاری که انجام می‌دهیم، انگیزه گرفتن از یک هدف و احساس موفق بودن در دنیای واقعی هستیم نه در یک ماشین زمان! این الهام و انگیزه می‌تواند از درون ما حاصل شود، اما منبع بسیار مهم دیگری نیز وجود دارد…یک رهبر.

و شما باید آن رهبر باشید، شما می‌توانید همان قهرمانی باشید که تیمتان برای هدایت شدن به سوی موفقیت در کارها، بی‌تابانه نیازمندش است. تمام افراد در کار نیازمند شخصی هستند تا از او پیروی کنند. شخصی که راهنماییشان کند و دیدن نکات مثبت کارشان را در آنها تقویت نماید.

اگر این کته ها را در رهبری و مدیریت کسب و کار در نظر بگیرید، می‌توانید قهرمانی باشید که تیمتان ناامیدانه نیازمندش است:

۱- برای مدیریت کسب و کار یک چشم انداز فراهم کنید

در هر نقش یا سطحی که باشید، شما باید برای تیمتان یک چشم انداز فراهم کنید.

من یک آژانس بازاریابی جهانی را اداره میکنم و تیم من برای داشتن چشم اندازی برای حرکت رو به جلو به من متکی است. به عنوان یک رهبر تیم، شما نیز می‌توانید چشم اندازی از  چگونگی دست یابی به اهداف برای تیمتان فراهم آورید. یک نقشه راهنما از اینکه تیم در چه جهتی باید تلاش کند بسازید و آنها پیرو شما خواهند شد.

با پایه گذاری این مرحله،  نقشتان را در غالب قهرمانی که تیم نیازمندش است محکم می‌کنید.

مدیریت کسب و کار: 5 راه برای تبدیل شدن به رهبری که تیمتان ناامیدانه نیازمندش است

۲- برای رهبری بهتر کسب و کار، تیم را درگیر کارها کنید

بعد از فراهم آوردن چشم انداز مطمئن شوید که تیم را در راستای چگونگی دست یافتن به این چشم انداز به کار گرفته اید. مطمئن شوید که آنها نقش خود را در رسیدن به هدفهایی که برایشان مشخص کرده اید درک کرده و میدانند نقش منحصر به فردشان در کمک به موفقیت تیم چیست. با درگیر کردن تیم در همان ابتدای کار آنها به سرعت شما را در غالب یک قهرمان و الگویی برای تیم می‌بینند.

مدیریت کسب و کار: 5 راه برای تبدیل شدن به رهبری که تیمتان ناامیدانه نیازمندش است

۳.برای مدیریت بهتر کسب و کار، خودتان وارد گود شوید

به صورت پیوسته به تیمتان نشان دهید که شما نیز مشغول همکاری با آنها هستید. شما نمی‌توانید چشم انداز را مشخص کرده، تیم را درگیر انجام کارها کنید و خود هیچ کاری انجام ندهید. نقش شما باید به طور هدفمند به تیم نشان دهد که برای پیروزی، خود باید داخل کارها شد.

وقتی تیم با دیدن شما درمیابد که علاوه بر ایجاد یک چشم انداز، الگویی برای چگونگی انجام کارها در راستای رسیدن به آن نیز هستید،از سخت کوشیتان الهام می‌گیرد.در گذار از فراز و نشیب‌هایی که شما را با موفقیت به تکمیل پروژه‌تان میرساند، همراه تیم باشید، نه بالا دست آنها.

این گونه است که شما پیوسته در غالب یک قهرمان عمل می‌کنید.

مدیریت کسب و کار: 5 راه برای تبدیل شدن به رهبری که تیمتان ناامیدانه نیازمندش است

۴- وقتی مدیریت کسب و کار تاثیر خودش را می گذارد، گذشتن از فراز و نشیب ها را جشن بگیرید.

در حالی که همراه تیمتان وارد گود کار میشوید، مطمئن شوید که هر موفقیتی را جشن میگیرید، این گونه تیم میتواند پیشرفتی که ایجاد میکنید را ببیند.

از هر فرصتی برای جشن گرفتن موفقیت تیم استفاده کنید تا آنها با رهبری شما، انگیزه پیدا کرده و طعم موفقیت رسیدن به اهداف را از نزدیک بچشند. قهرمانان به مردم احساس خوبی در مورد کاری که می‌کنند می‌دهند.

زمان مناسب یک افسانه است! راهکارهایی برای اینکه هر لحظه زمان مناسبی برای‌تان باشد

۵.علی رغم شکستها به جلو حرکت کنید و همچنان با مدیریت صحیح، کسب و کارتان را پیش ببرید

تیم مرتکب اشتباهاتی خواهد شد، هم به صورت شخصی و هم به صورت دسته جمعی. محیطی ایجاد کنید که ریسک پذیری را تشویق کرده و آموختن را آسان کند. این کاریست که یک قهرمان انجام می‌دهد. به جای تنبیه کردن به خاطر شکست، آن را تبدیل به فرصتی کنید که تیم از آن بیاموزد.از اشتباهات خود رد شوید و مسئولیت آن را در غالب یک تیم بپذیرید. نتیجتاً شانس آن وجود خواهد داشت که این اشتباهات در آینده تکرار نشوند.

خود را در نقش قهرمانی که تیمتان به آن نیازمند است ببینید و در عمل نیز چنین باشید، در همان حال آنها را تبدیل به قهرمانانی که تیم برای موفقیت نیازمندشان است کنید، زیرا در آخر کار، آنها قهرمانانی واقعی هستند، شما فقط انگیزه و الهام لازم برای انجام کار را به آنها داده‌اید.

۴ نظرات
  1. شیوا می گوید

    ایول روکیدا

  2. نازنین می گوید

    فوق العادست

  3. […] می‌گوید که او واقعا در مورد عملی کردن نقشه کسب و کار خود برای افتتاح رستوران‌‌ جدی بود. او با کمک همین […]

  4. […] مسری و واگیردارند. به یاد دارید؟ شما به دنبال کارمندانی خوشحال هستید، لذا می‌توانید با یک شیوه مدیریتی مطلوب، روی آن‌ها […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.