پنج سوال مهم که پیش از شروع دورکاری باید از خود بپرسید

توسط ماهان

این روزها دیگر دورکاری اختلاف چندانی با مشاغل سنتی ندارد. چه طراح باشید، چه مهندس، چه مترجم. به خصوص به عنوان یک کارآفرین جوان، می توانید به عنوان یک شغل، برای مدتی طولانی روی آن حساب کنید.

زمانی که شما به عنوان یک دورکار (freelancer) فعالیت می کنید، شما در واقع تنها مالک کسب و کار خود هستید. شما فعالیت خود را به عنوان یک کسب و کار کوچک شروع می کنید. اما اگر همه چیز خوب پیش برود، می توانید در آینده ظرفیت های خود را گسترش دهید و به شرکت کارفرما تبدیل شوید.

خوب، اگر در نظر بگیریم به صورت تمام وقت به دورکاری مشغول شوید، زمان آن رسیده که سوالاتی از خود بپرسید. در اینجا موضوع چیز وجود دارد که دورکارها، صاحبان مشاغل و یا صاحبان شغل دوم باید در نظر بگیرند:

1- کدام مکان برای دورکاری شما مناسب تر است؟

به عنوان یک دورکار در دنیای امروز، شما می توانید از هر مکانی که خواستید، کار خود را انجام دهید. دورکارهای جوان ترجیح می دهند، در شهر های بزرگ زندگی کنند، تا دسترسی راحت تری به انترنت داشته باشند. مشتریان بیشتر پیدا کنند و نزدیک به دورکارهای دیگر باشند. آنها باید مسائلی مانند هزینه مسکن را نیز در نظر بگیرند.

دورکاری، شغلی است که با پستی و بلندی های فراوانی همراه است. زندگی در مکانی که بتوانید پول بیشتری ذخیره کرده و زندگی بهتری داشته باشید، بسیار مهم است.

2- با درآمد خود چه خواهید کرد؟

درآمدی که از دورکاری به دست می آورید، بودن شک در حساب بانکی شما خواهد بود. اما کدام حساب بانکی؟ نمی توانید هرچه در می آورید، مستقیماً به حساب مخارج روزانه واریز کنید. ادغام درآمد دورکاری و مخارج شخصی باعث می شود که نتوانید پس اندازی برای پیشرفت کار خود داشته باشید.

3- آیا به حسابداری نیاز دارید؟

پیگیری قراردادها، فاکتورها و پرداختهای معوقه، مواردی هستند که ثابت می کنند دورکاری، یک نوع تجارت است. آیا شما آماده هستید که این وظایف را به تنهایی انجام دهید؟

گزینه های مختلف نرم افزاری ارزان و حتی رایگان برای حسابداری و مدیریت کسب و کار برای دورکارها وجود دارد. این ابزارها به شما کمک می کنند تا از برنامه عقب نیفتید. به طور منظم دریافتی داشته باشید و تمرکز بیشتری روی کار داشته باشید.

4- چگونه برای بازنشستگی ذخیره داشته باشیم؟

به عنوان یک دورکار، مسئولیت ذخیره برای بازنشستگی بر عهده خودتان است. نمی توانید از سازمانی انتظار مزایای بازنشستگی داشته باشید. داشتن یک برنامه مالی مناسب برای آن زمان بر دوش خودتان است. می توانید از حالا خود را بیمه بازنشستگی کنید. یا این که از حالا، مبلغی از درآمد خود را برای دوران بازنشستگی ذخیره کنید. در این راه، از ذخیره کردن هیچ مبلغی نترسید. در آینده هیچ کس به فکر شما نخواهد بود.

5- آیا می توانید از پس هزینه بیمه بر بیایید؟

در نهایت، باید به فکر هزینه های بیمه نیز باشید. هزینه های بیمه درمان. چون شرکتی نیست که شما را بیمه کند، خودتان باید هزینه بیمه درمانی را بپردازید. پس این نکته مهم را نیز در نظر داشته باشید. البته می توانید اصلاً از بیمه درمان استفاده نکنید. که ایده چندان خوبی نیست. می توانید از بیمه مسئولیت استفاده کنید. پوشش‌های اصلی بیمه مسئولیت شامل جبران هزینه‌های پزشکی و از کار افتادگی و یا فوت می‌باشد.

متعهد شدن به یک مسیر شغلی به عنوان کارآفرین، یعنی فعالیت بر اساس برنامه کاری شخصی. همه تصمیم گیری های مالی به عهده خودتان است. دیگر کارفرمایی وجود ندارد که برای شما تصمیمات مالی بگیرد. دورکارها خودشان صاحبان مشاغل هستند. بنابراین، آماده شوید تا همزمان مانند یک مدیر عامل ،مدیر ارشد مالی یا کارمند فکر کنید.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید