دوربین S1H پاناسونیک اولین دوربین میرورلس مورد تایید نت‌فلیکس است

توسط محمد امین نعمتی

جدیدترین دوربین فول فریم S1H پاناسونیک به عنوان بخشی از طرح Post Technology Alliance نت فلیکس، اولین دوربین میرورلس مورد تایید بخش تولید و تهیه فیلم این شرکت استریم ویدئو نام گرفته است.

دوربین S1H پاناسونیک اولین دوربین میرورلس مورد تایید نت‌فلیکس است

واحدهای تهیه فیلم اجازه دارند از آن به عنوان دوربین اصلی برای فیلمبرداری با دقت یا DCI 4k (4096 در 2016 پیکسل) یا اولترا اچ‌دی (3840 در 2160 پیکسل) استفاده کنند.

به دست آوردن این عنوان اعتبار سری دوربین‌های فول فریم S1 را بالا می‌برد و فیلمسازان برای ساخت آثار خود برای پخش در نت‌فلیکس نیازی به هزینه زیاد ندارند.

طبق راهنمای تهیه فیلم نت‌فلیکس برای دوربین S1H، باید حداقل با دقت 4k و حوزه رنگی V-Log با انکودینگ 10 بیت 4:2:2 All-I (400 مگابیت در ثانیه) فیلمبرداری کنید.

نکته بسیار مهم این است که دوربین مورد تایید نت‌فلیکس باید یک بازخوانی حسگر پیکسل به پیکسل بدون پرش خطوط داشته باشد. دوربین S1H پاناسیوک می‌تواند هر دو این کارها را با برش زدن یک قسمت از حسگر Super 35 (تقریبا APS-C) یا استفاده از عرض کامل حسگر انجام دهد. قابلیت دوم باعث می‌شود که دوربین S1H به عنوان یک دوربین فول فریم ارزان‌ترین گزینه فعلی و یک انتخاب خوب برای فیلمبردارانی باشد که به دنبال عمق میدان کم هستند.

S1H مورد تایید قالب فیلمبرداری آنامورفیک با نسبت تصویر کلاسیک 3:4 و با دقت 4K قرار گرفته است یا می‌توانید از B-camera برای فیلمبرداری با دقت 6K و عمق میدان کم‌تر (3:2، 5888 در 3312 پیکسل) استفاده کنید.

همچنین می‌توانید فیلم‌های اسلوموشن با دقت 4K و نرخ 60 فریم بر ثانیه با استفاده از یک اندازه حسگر برش خورده Super 35 بگیرید.

از سایر تنظیمات دوربین مانند لرزشگیر در بدنه و لرزشگیر الکترونیکی می‌توان با مقداری محدودیت استفاده کرد (در حالت استفاده از لرزشگیر الکترونیکی امکان استفاده از تکنیک پنینگ وجود ندارد).

دوربین S1H پاناسیوک یک سری امکانات دیگر نیز دارد که به تایید این دوربین توسط نت‌فلیکس کمک زیادی کرده است به ویژه قابلیت همزمان‌سازی صدا و تصویری (Timecode Jamming) که جداگانه ضبط شده‌اند.

قیمت دوربین S1H یعنی 4000 دلار از آن محصول ارزانی نمی‌سازد ولی تا الان ارزان‌ترین دوربین فول فریم مورد تایید نت‌فلیکس است. توجه کنید این هزینه برای بدنه دوربین است و به تنهایی لنز جلوی دوربین قیمت آن را تا 10 هزار دلار افزایش می‌دهد.

منبع: engadget.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید