تعطیلی پنجشنبه ها به جای شنبه چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

توسط رها

موضوع تعطیلی پنجشنبه‌ها به جای شنبه چند وقتی است که در محافل مختلف مورد بحث قرار گرفته است. همانند بسیاری از مسائل، این موضوع نیز موافقان و مخالفان خود را دارد. نایب‌ رئیس اتاق بازرگانی تهران، شهاب جوانمردی، اخیراً پیامدهای این لایحه را مورد بررسی قرار داده است.

جوانمردی درباره تعطیلی پنجشنبه‌ها به جای شنبه توضیحاتی داده و تاکید کرده است که کاهش ارتباط کشور با دنیا می‌تواند فرصت‌های کسب‌وکار را محدود کند. او گفته است: «هرچقدر پنجره تعامل کشور با دنیا کاهش یابد، فرصت‌های ارتباطی در حوزه کسب‌وکار هم کمتر می‌شود.»

وی همچنین به چالش‌های تنظیم جلسات کاری اشاره کرده و ادامه داده است: «این فقط ارتباط بین دو سازمان نیست که تحت تأثیر قرار می‌گیرد، بلکه به دلیل تفاوت‌های زمانی و برنامه‌های کاری، تنظیم زمان جلسات مشترک نیز سخت می‌شود. مخصوصاً اینکه بیشتر کارمندان در کشورهای دیگر، در روزهای تعطیل کار نمی‌کنند.»

جوانمردی تاکید کرد که اثرات منفی تعطیلی پنجشنبه بر تجارت آشکار است. حتی در تعامل با کشورهای همسایه نیز مشکلاتی ایجاد می‌شود. وی اضافه کرد: «حتی اگر بانک‌ها در روز دوم تعطیلات فعال باشند، باز هم تأثیر منفی بر تجارت خارجی وجود دارد. در این صورت، یک روز به تعطیلات کشور اضافه می‌شود و بانک‌ها و شرکت‌هایی که به آن‌ها خدمات ارائه می‌دهند باید فعال باشند. این امر منجر به پرداخت اضافه‌کاری به کارمندان می‌شود که خود یک هزینه اضافی است.»

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید