نگاهی کوتاه به لپ تاپ دل XPS 13 مدل 2021: مهمانی نمایشگر OLED

توسط امیرحسین حیدرزاده
نگاهی کوتاه به لپ تاپ دل XPS 13 مدل 2021: مهمانی نمایشگر OLED

شرکت دل از زمانی که XPS 13 را معرفی کرد دل کاربران و دوستداران فناوری را به دست آورد. فوق العاده سبک، بهترین ترکیب سخت افزار و کیفیت ساخت رویایی از ویژگی‌های آن است.

با فرمول قدیمی و تنها پیشرفت سخت افزار مشتری جدید به دست نمی‌آید. راستش را بخواهید سخت افزار 5 سال یا حتی 10 سال گذشته برای کارهای روزمره کافی به نظر می‌رسد.

مهندسان و تیم بازاریابی دل برگ برنده خود را روی میز گذاشتند: صفحه لمسی از نوع OLED. عمق رنگ مشکی بی نهایت و دقت رنگ‌هایی که تکرار شدنی نیست.

نگاهی کوتاه به لپ تاپ دل XPS 13 مدل 2021: مهمانی نمایشگر OLED

شرکت دل این پیشرفت XPS 13 را یک ماه پیش اعلام کرد. قبل از بررسی کامل یک نگاه کوتاه به محصول جدید خواهیم داشت.

اگر روکیدا را همراهی کنید، جزئیات دستگاه، قیمت و نمایشگر را به خوبی برای شما توضیح می‌دهیم.

مشخصات جدید و قیمت جدید

همان XPS 13 قدیمی و زیبا را می‌بینیم. مدل جدید، مدل 9310 را به یاد شما می‌آورد که در سال 2020 معرفی شد. شباهت به نسل گذشته را خبر خوبی می‌دانیم.

نگاهی کوتاه به لپ تاپ دل XPS 13 مدل 2021: مهمانی نمایشگر OLED

چرا که کیفیت و سبک دل در این خانواده از هر زمانی بهتر بود. مدلی که ما آن را بررسی می‌کنیم از تراشه اینتل کور i7 مدل 1165G7 و گرافیک آیریس Xe قدرت می‌گیرد.

در کنار ترکیب پردازنده و گرافیک، 512 گیگابایت حافظه SSD سریع دیده می‌شود. نسل یازدهم اینتل یا تایگرلیک برای پرچمداری در تمام زمینه‌ها به بازار آمده است.

عمر باتری دستگاه به 15 ساعت می‌رسد. در هیچ برنامه‌ای کندی یا تاخیر احساس نمی‌کنید. مقاله آشنایی با انواع نمایشگر را به یاد دارید؟

OLED پایه یا فناوری نمایشگر است و کیفیت آن را به زبان اعداد مشخص نمی‌کند. دل محصول خود را در دو کیفیت نمایشگر 4K و 1920 در 1200 پیکسل به بازار عرضه می‌کند.

برای این که مدل 1920 در 1200 پیکسل را با مشخصات گفته شده به خانه ببرید، 1649 دلار نیاز است.

برای فناوری OLED دل XPS 13 جدید را تهیه کنیم؟

نمایشگر جدید به اندازه جنجال‌ها ارزش دارد؟ اگر سال 2020 دل XPS 13 را تهیه کرده باشید، قطعا نمایشگر OLED دلیل کافی برای هزینه چند هزار دلار نیست.

در مورد محصولات سال‌های گذشته ماجرا کمی متفاوت است. اگر چند سال از عمر لپ تاپ شما می‌گذرد، آن‌ را پیشنهاد می‌کنیم.

برای توصیف نمایشگر OLED حرف‌ها و کلمات کافی نیستند. شدت روشنایی، خورشیدی را رو به روی شما روشن می‌کند. رنگ‌ها با دقت، زیبا و شفاف‌تر از هر زمان به نظر می‌رسند.

نگاهی کوتاه به لپ تاپ دل XPS 13 مدل 2021: مهمانی نمایشگر OLED

سامسونگ با نمایشگرهای آمولد خود بازی‌ بزرگی را شروع کرد که دیگر شرکت‌ها مجبور به ادامه آن هستند. نمایشگر OLED به زیبایی تمام نمی‌شود.

این نوع نمایشگر به دلیل فناوری خود در مصرف انرژی بسیار بهینه عمل می‌کند. صفحه نمایشگر کم مصرف طول عمر باتری را به 15 ساعت می‌رساند!

جالب است بدانید که نمایشگر OLED را برای تلویزیون خانگی مناسب نمی‌دانیم. اگر به یاد داشته باشید، نمایشگر OLED خود را با صفحه همیشه روشن در تلفن‌های هوشمند نشان داد.

شما را درگیر اصطلاحات سخت نمی‌کنیم. به طور خلاصه برای نمایش رنگ مشکی، انرژی مصرف نمی‌شود. برای نمایش رنگ سیاه، پیکسل واقعاً خاموش می‌شود.

نگاهی کوتاه به لپ تاپ دل XPS 13 مدل 2021: مهمانی نمایشگر OLED

در نمایشگرهای LCD حتی برای نمایش رنگ مشکی پیکسل‌ها روشن می‌مانند. اگر سریال مورد علاقه شما مانند فصل آخر بازی تاج و تخت سرشار از صحنه‌های تاریک باشد، باتری عمر بالاتری خواهد داشت.

شاید برای شما سوال شده باشد که چرا تِم و رنگ‌های ویندوز در لپ تاپ‌هایی با نمایشگر OLED مشکی است. حالا دلیل آن را می‌دانید.

شما در مورد دل XPS 13 چطور فکر می‌کنید؟ آیا ارزش 1600 دلار را دارد؟

منبع: pcmag.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید