آشنایی با 5 گیم لانچر برتر اندروید در سال 2021؛ بستری مناسب برای استریم؟ یا بهینه سازی جهت اجرای روان؟

توسط امیرحسین ملک رضایی
5 گیم لانچر برتر در سال 2021 برای گیمرهای اندرویدی

آیا از طرفداران بازی‌های موبایلی هستید؟ در این مقاله 5 تا از بهترین برنامه‌های اندرویدی سال 2021 برای بارگیری، استریم (پخش جریانی) و مدیریت بازی‌ها را برایتان جمع آوری کرده ایم. با روکیدا همراه باشید تا در ادامه این مقاله، آنها را به شما معرفی کنیم.

یک گیم لانچر مطبوع، توانایی سازماندهی بازی های اندرویدی و بهینه سازی سیستم به منظور افزایش عملکرد گوشی هنگام بازی را دارد. خوشبختانه گزینه‌های زیادی از جمله لانچرهای متفاوت، تقویت کننده‌ها و برنامه‌های ترکیبی پیش روی گیمرهای اندرویدی، وجود دارد. اما همیشه این سوال برای کاربران وجود دارد، که چطور می—توان بهترین لانچر را از میان گزینه‌های موجود، انتخاب کرد؟

5 گیم لانچر برتر: بازی‌های گوگل (Google Play Games)

5 گیم لانچر برتر: رتبه اول - بازی‌های گوگل (Google Play Games) -35 گیم لانچر برتر: رتبه اول - بازی‌های گوگل (Google Play Games) -25 گیم لانچر برتر: رتبه اول - بازی‌های گوگل (Google Play Games) -1

اگر شما هم یکی از گیمرهای موبایلی و کاربران اندروید هستید، به احتمال زیاد گیم لانچر پیش‌فرض بر روی گوشی هوشمندتان، “بازی‌های گوگل (Google Play Games)” می‌باشد. تمرکز این برنامه بیشتر بر روی جنبه‌های اجتماعی بازی هاست، به این صورت که سیستمی برای سطح شما و موفقیت‌هایی که در بازی‌ها کسب کرده اید، مطرح شده است و این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به راحتی پیشرفت خود را با دوستانتان مقایسه کنید.

همچنین شما در صفحه مربوط به هر بازی، می‌توانید محتوای تولید شده از سوی طرفداران و بحث‌ها و جنجال‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب و ردیت حول محور بازی‌ها صورت می‌گیرد را دنبال کنید. علاوه‌بر این “بازی‌های گوگل (Google Play Games)”، به شما اجازه استریم در سرویس یوتیوب (که البته با توجه به سرعت اینترنت و فیلتر بودن یوتیوب، استریم کردن توسط این گیم لانچر، برای کاربران ایرانی تا حدودی امکان ناپذیر است) یا ضبط و ذخیره‌سازی فیلم از محیط بازی برای ویرایش و آپلود را می‌دهد. هرچند این برنامه با سرویس استریم توییچ هم‌خوانی ندارد، اما این برنامه با افزودن یک برش اختیاری برای استفاده از دوربین سلفی، بسیاری از مشکلات را برای شما آسان کرده است.

برای آموزش تصویری راه اندازی کانال یوتیوب خودتان برای اولین بار، اینجا کلیک کنید.

5 گیم لانچر برتر: رتبه اول - بازی‌های گوگل (Google Play Games) -4

 

 یکی دیگر از مشکلات پیش‌رو، محروم بودن از قابلیت ضبط صدای داخلی است که شما را وادار می‌کند تا هم صدای بازی و هم صدای خودتان را در یک فایل صوتی ضبط کنید. اگرچه باید توجه داشته باشیم که در این مورد نمی‌توانیم گیم لانچر گوگل را مقصر بدانیم، چرا که این محدودیت به واسطه سیستم عامل اندروید پدیدار می‌شود و مشکل عدم پشتیبانی از ضبط صدای داخلی برای هر گیم لانچر دیگر اندرویدی هم صدق می‌کند. این را هم در نظر بگیرید که بسیاری از گزینه‌های دیگر اصلا، قابلیت استریم کردن (پخش جریانی) را هم ندارند.

یک‌پارچگی این گیم لانچر با فروشگاه گوگل Play باعث شده است تا همیشه، داغ‌ترین و تازه‌ترین بازی‌ها را برای پیشنهاد دهی به کاربران ارائه کند. همچنین این برنامه، از اطلاعات و سابقه قبلی شما در بازی‌های پیشین و حال حاضر موجود در گوشی هوشمندتان نگهداری می‌کند.

5 گیم لانچر برتر: رتبه اول - بازی‌های گوگل (Google Play Games) -5

آخرین نکته مثبت در رابطه با این گیم لانچر، بخش بازی‌های لحظه‌ای (Instant Play) می‌باشد که بدون نیاز به نصب، امکان امتحان کردن تعدادی از بازی‌های جدید را برای شما فراهم می‌کند و به شما این اجازه را می‌دهد تا لیستی از بازی‌های مورد علاقه خود ایجاد کنید تا هر زمان که دلتنگ آنها شدید به سادگی و با خیال راحت به آنها دست پیدا کنید.

به طور کلی، اگر اهل رقابت‌های دوستانه و تجربه‌های جدید هستید و علاقه دارید با به طور مداوم با انجمن‌های طرفداری و دوستانتان در ارتباط باشید؛ “بازی های گوگل (Google Play Games)” می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

برای دانلود گیم لانچر “بازی‌های گوگل (Google Play Game)”، اینجا کلیک کنید.

5 گیم لانچر برتر: گیم لانچر Booster & Screen Recorder

5 گیم لانچر برتر: رتبه دوم - گیم لانچر Booster & Screen Recorder -15 گیم لانچر برتر: رتبه دوم - گیم لانچر Booster & Screen Recorder -25 گیم لانچر برتر: رتبه دوم - گیم لانچر Booster & Screen Recorder -3

گیم لانچری که موفق به کسب رتبه دوم شد از محصولات Ofir Miron (توسعه دهنده اپلیکیشن) می‌باشد که همه بازی‌های شما را داخل یک قفسه جذاب که در صفحه اصلی‌تان قرار دارد، مرتب می‌کند. این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌های خود را به صورت دلخواه مرتب کنید و برنامه‌ها را بر اساس بیشترین زمان اجرای بازی مرتب کنید یا اگر قرمز روشن، رنگ مورد علاقه شما نیست، رنگ پس زمینه را تغییر دهید.

اگر از کاربرانی هستید که بازی‌های زیادی را روی گوشی هوشمند خود نصب می‌کنید، دیگر نگران نباشید، چرا که این گیم لانچر ویژگی جستجو را هم به کاربران خود ارائه می‌دهد که کار شما را تا حد زیادی ساده‌تر می‌کند. رابط کاربری این برنامه چنگی به دل شما نمی‌زند و تمام تمرکز سازنده روی نگهداری همه بازی‌ها در یک مکان مشخص می‌باشد. با ضربه زدن کاربران روی بازی مورد نظر، اپلیکیشن اجرا شده، قفسه بازی‌ها بسته می‌شود و گیم لانچر فعالیت خود را در راستای بهبود عملکرد گوشی آغاز می‌کند.

در اینجا، لیستی از بهترین برنامه‌های زنگ ساعت را میشاهده کنید؛ از آغوشی مهربان تا زبان زور!

5 گیم لانچر برتر: رتبه دوم - گیم لانچر Booster & Screen Recorder -4

شما می‌توانید فعالیت‌های بهینه ساز را از همان بخش قفسه تغییر بدهید ولی، به طور پیش‌فرض عملکرد این گیم لانچر به این گونه است که، در ابتدا برنامه‌های در حال اجرا در پس زمینه را متوقف می‌کند تا مقداری از حافظه رم را برای اجرای روان‌تر بازی خالی کند. در صورت نیاز، شما می‌توانید تلفن خود را روی حالت “مزاحم نشوید (DND)” قرار دهید. این ویژگی باعث می‌شود تا گیم لانچر Ofir Miron در میان رقبای خود بدرخشد و به یکی از معدود برنامه‌هایی تبدیل شود که توانایی سرکوب اعلان‌های آزار دهنده را دارد.

این برنامه، قابلیت ضبط صفحه نمایش را نیز به کاربران خود ارائه می‌دهد ولی همانطور که گفته شد، نمی‌تواند بر محدودیت ضبط صدای داخلی که از سوی سیستم عامل به وجود می‌آید؛ غلبه کند. علاوه‌بر این، گیم لانچری که پیش روی ما قرار دارد، توانایی استریم کردن (پخش جریانی) را از کاربران می‌گیرد و هیچ کمکی به ضبط ویدیو از خود شخص نمی‌کند. ( برخلاف برشی که لانچر گوگل برای دوربین سلفی در اختیار کاربران قرار می‌دهد)

5 گیم لانچر برتر: رتبه دوم - گیم لانچر Booster & Screen Recorder -5

در یک نتیجه گیری نهایی، این گیم لانچر عملکرد مورد قبولی در سازماندهی بازی‌ها و بهینه سازی گوشی به کاربران ارائه می‌دهد. اما اگر اجرای روان بازی‌های سنگین و استریم کردن، اولویت بالاتری برای شما دارند؛ با ما باشید تا گزینه‌های مناسب‌تری به شما معرفی کنیم.

برای دانلود گیم لانچر “Booster & Screen Recorder”، اینجا کلیک کنید.

5 گیم لانچر برتر: گیم لانچر Game Booster 4x

5 گیم لانچر برتر: رتبه سوم - گیم لانچر Game Booster 4x-05 گیم لانچر برتر: رتبه سوم - گیم لانچر Game Booster 4x-15 گیم لانچر برتر: رتبه سوم - گیم لانچر Game Booster 4x-2

لانچری که رتبه سوم را به خودش اختصاص می‌دهد، محصولی از G19 Mobile (توسعه دهنده پیشرو در زمینه ساخت تخصصی گیم لانچر) می‌باشد و به طور حرفه‌ای روی افزایش عملکرد گوشی و اجرای روان‌تر بازی‌ها تمرکز دارد. Game Booster 4x به طور خودکار، حافظه رم را تمیز کرده و از حالتی پشتیبانی می‌کند که با استفاده از هوش مصنوعی، بهینه‌ترین تنظیمات ممکن را با توجه به هر بازی؛ برای آنها بر می‌گزیند. یکی از قابلیت های این برنامه که برای علاقه مندان به بازی‌های آنلاین بسیار مفید واقع شده، نشان دادن پینگ (سرعت اینترنت) شما در صفحه اصلی است.

این گیم لانچر ، از یک تقویت کننده جلوه‌های گرافیکی (GFX Tools) بهره گرفته است. در منویی مربوط به این ابزار که لانچر Game Booster 4x در اختیارتان قرار می‌دهد،  شما توانایی این را دارید که وضوح و سطح کیفیت بازی را از کمترین (Smooth) تا بالاترین (Ultra HD) و نرخ فریم اجرای بازی بر ثانیه را از 30 فریم‌بر ثانیه تا 144 فریم‌بر ثانیه (با توجه به سخت افزار گوشی‌تان) انتخاب کنید. این برنامه همچنین، حالت‌های بهینه سازی متفاوتی تحت عنوان (Turbo mode) به کاربران خود عرضه می‌کند که از این منو می‌توانید آنها را فعال کنید.

برای مشاهده بهترین گوشی‌های گیمینگ سال 2021، اینجا کلیک کنید.

5 گیم لانچر برتر: رتبه سوم - گیم لانچر Game Booster 4x-3

علاوه‌بر این رابط کاربری بی نظیر و هوش مصنوعی به کار گرفته شده در Game Booster 4x، این اطمینان را برای شما حاصل می‌کنند تا بدون نیاز به تخصص در زمینه سخت افزار گوشی هوشمند خود؛ بتوانید مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. به عنوان مثال هنگامی که اپلیکیشن فعالیت‌های مربوط به بهینه سازی را آغاز می‌نماید، صفحه مربوط به این بخش (Boost)، به طور دقیق لیستی از کارهایی که برای افزایش عملکرد گوشی انجام می‌دهد و دلیل انجام آنها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

متاسفانه این گیم لانچر بازی‌های شما را، مستقیماً پس از پایان فعالیت‌های مربوط به بهینه سازی گوشی باز نمی‌کند. ولی این امکان را برای شما فراهم کرده است، تا از همان صفحه مربوط به بازی‌های مورد نظر خود وارد شوید. یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار کارآمد این گیم لانچر، قابلیت Junk Clean Schedule می‌باشد که از طریق آن شما می‌توانید برنامه ریزی کنید؛ تا در زمان بندی‌های مشخص شده، گیم لانچر به طور خودکار عملکرد گوشی را در طول اجرای بازی بهبود ببخشد.

5 گیم لانچر برتر: رتبه سوم - گیم لانچر Game Booster 4x-4

این گیم لانچر در دو نسخه پرو (پولی) و نسخه معمولی (رایگان) به کاربران عرضه می‌شود.در نسخه پرو، دو حالت بهینه سازی خودکار و اولترا به لانچر اضافه شده اند و در نتیجه قدرت بیشتری در زمینه بهبود عملکرد گوشی را برای شما به ارمغان می‌آورند. اگر Game Booster 4x انتخاب نهایی شماست، با کمی جستجو می‌توانید نسخه پولی آن را به صورت رایگان دانلود کرده و از بازی با این گیم لانچر قدرتمند، لذت ببرید.

برای دانلود نسخه معمولی (رایگان) گیم لانچر “Game Booster 4x”، اینجا کلیک کنید.

5 گیم لانچر برتر: بهینه ساز Speed Up and Livestream Games

5 گیم لانچر برتر: رتبه چهارم - بهینه ساز Speed Up and Livestream Games-35 گیم لانچر برتر: رتبه چهارم - بهینه ساز Speed Up and Livestream Games-25 گیم لانچر برتر: رتبه چهارم - بهینه ساز Speed Up and Livestream Games-1

این بهینه ساز بازی از استودیوی The N Apps Studio نسبت به سایر گیم لانچرهایی که معرفی کردیم، تبلیغات بیشتری را در بر می‌گیرد که ممکن است برای شما آزاردهنده واقع شود. با این حال، عملکردی بسیار قدرتمند برای اجرای بازی‌های سنگین به شما ارائه می‌دهد که هرگز از انتخاب آن پشیمان نخواهید شد.

این لانچر به طور ویژه‌ای روی بهینه سازی و بهبود عملکرد گوشی اندرویدی شما تمرکز دارد و حالت‌هایی (از جمله حالت بهینه سازی و افزایش عملکرد متمرکز بر حافظه رم، متمرکز بر مصرف باتری و حالت مختص بازی—های آفلاین) در اختیار شما قرار می‌دهد که با توجه به نیاز خود می‌توانید گزینه مناسب را برای اجرای بهتر بازی‌های مورد نظرتان انتخاب کنید. همچنین به شما اجازه می‌دهد تا حالت شخصی خودتان را با ترکیب حالت‌هایی که گفته شد، ایجاد کنید.

برای یادگیری استریم کردن با کنسول بازی ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری S در توییچ، اینجا کلیک کنید.

5 گیم لانچر برتر: رتبه چهارم - بهینه ساز Speed Up and Livestream Games-4

بهینه ساز Speed Up and Livestream Games امکان استریم کردن (پخش جریانی) را مستقیماً از اپلیکیشن بر دو مورد از بهترین سرویس‌های حال حاضر استریم (توییچ و یوتیوب) برای کربران فراهم کرده است. توجه داشته باشید لانچری که پیش رو داریم، کیفیتی بسیار مطلوب (از وضوح 1920×1080 تا 2560×1440 که شما می‌توانید بسته به نیازتان گزینه موردنظر را انتخاب کنید) برای استریم کردن به مشترکین خود ارائه می‌دهد و علاوه‌بر این همانند لانچر “بازی‌های گوگل”، برشی برای استفاده از دوربین سلفی به شما ارائه می‌دهد که این برنامه را به بهترین گزینه برای افرادی که به استریم کردن علاقه دارند تبدیل می‌کند.

شاید تابحال به این نتیجه رسیده باشید که تمام تمرکز این گیم لانچر بر روی ارائه بهترین سرویس برای علاقه مندان به استریم (پخش جریانی) است، که البته بهترین خدمت رسانی را برای استریمر ها انجام می‌دهد. ولی ابزار بهینه سازی (GFX) اصلی‌ترین ویژگی این لانچر می‌باشد، چراکه گزینه‌های بسیار بیشتری را (مانند قابلیت حذف شکستگی خطوط) نسبت به رقبای خود به شما ارائه خواهد داد.

5 گیم لانچر برتر: رتبه چهارم - بهینه ساز Speed Up and Livestream Games-5

عملکرد بهینه ساز Speed Up and Livestream Games نشان داده است که این لانچر باعث می‌شود برنامه‌هایی که هنگام اجرا فشار زیادی به باتری وارد می‌کنند و موجب افزایش حرارت دستگاه اندرویدی شما می‌شوند؛ تا حد چشمگیری اجرای خنک‌تر و سریع‌تری داشته باشند. به طور کلی، اگر می‌توانید با به هم ریختگی‌ها و شلوغی‌های ظاهری این اپلیکیشن کنار بیایید، گیم لانچر  Speed Up and Livestream Games می‌تواند به بهترین گزینه شما در زمینه استریم کردن (پخش جریانی) و اجرای بازی‌های سنگین، تبدیل شود.

برای دانلود بهینه ساز Speed Up and Livestream Games، اینجا کلیک کنید.

5 گیم لانچر برتر: بهینه ساز Play Games Faster & Smoother

5 گیم لانچر برتر: رتبه پنجم - بهینه ساز Play Games Faster & Smoother-35 گیم لانچر برتر: رتبه پنجم - بهینه ساز Play Games Faster & Smoother-25 گیم لانچر برتر: رتبه پنجم - بهینه ساز Play Games Faster & Smoother-1

آخرین گیم لانچری که در این پست به شما معرفی می‌کنیم، بهینه سازی کم حجم از BGNMobi خواهد بود. این برنامه به افرادی پیشنهاد می‌شود که به ندرت از گوشی گوشی اندرویدی خود، برای بازی کردن استفاده می‌کنند؛ چرا که این برنامه از رابط کاربری ساده‌ای برخوردار است و مزاحمتی برای این دسته از کاربران ایجاد نخواهد کرد.

اگر شما هم از این دسته افراد هستید، باید بدانید صفحه اصلی این گیم لانچر تمامی نیازهای شما را برطرف می‌کند. در این بخش، لیستی از بازی‌های شما قرار داده شده است که شما می‌توانید آنها را با توجه به نیاز خود مرتب سازی کنید. این بهینه ساز به شما اجازه می‌دهد تا با فشار دادن طولانی مدت بازی‌ها، آنها را از لیست خارج کرده و یا امکان بروزرسانی‌شان را بررسی کنید. علاوه‌بر این، در بالای صفحه حافظه رم آزاد و دمای فعلی باتری برای کنترل بهتر به شما نشان داده می‌شود.

این اطلاعات، شما را از بابت افزایش عملکرد بهینه سازی گوشی هوشمندتان، آگاه می‌سازد. به این صورت که بیان می‌کند چه زمانی گوشی شما به خنک سازی نیاز دارد و یا لازم است برنامه های غیرضروری در حال اجرا متوقف شوند.

5 گیم لانچر برتر: رتبه پنجم - بهینه ساز Play Games Faster & Smoother-4

برگه اطلاعات (info) جزئیات عمیق‌تری (از جمله نکات مربوط  به سلامت باتری، پردازنده و حافظه داخلی دستگاه) در راستای بهینه سازی گوشی اندرویدی‌تان به شما ارائه می‌دهد. علاوه‌بر این، با خرید اشتراک پولی Play Games Faster & Smoother، شما به ویژگی‌های گسترده‌تری از این گیم لانچر (از جمله نظارت بر)، دست خواهید یافت.

برای مشاهده ویژگی‌های مهم در هنگام انتخاب یک کیس مناسب برای کامپیوتر شخصی‌تان، اینجا کلیک کنید.

جالب است بدانید، بر خلاف تعداد زیادی از بهینه ساز‌های دیگر، بدون توجه به این که شما بازی مورد نظرتان را از لانچر خود برنامه یا هر جای دیگر باز کرده باشید، Play Games Faster & Smoother فرآیند بهینه سازی را برایتان انجام می‌دهد. این بدان معنی است که، شما می‌توانید بازی‌های مورد علاقه‌ خود را به صفحه اصلی گوشی اضافه کرده و در عین حال از امکانات این گیم لانچر در راستای افزایش عملکرد گوشی هنگام اجرای بازی‌ها استفاده کنید.5 گیم لانچر برتر: رتبه پنجم - بهینه ساز Play Games Faster & Smoother-5

این گیم لانچر پس از اتمام بازی روش‌هایی را به شما پیشنهاد می‌دهد، که به کمک آنها می‌توانید امنیت و عملکرد گوشی خود را بهبود ببخشید؛ این ویژگی می‌تواند برای افرادی که تازه به دنیای بازی موبایل وارد شده اند، بسیار جذاب واقع شود. در نظر داشته باشید، این بهینه ساز تنها گزینه‌ای است که امکان لغو تبلیغات و جلوگیری از اشتراک داده‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای دانلود بهینه ساز Play Games Faster & Smoother، اینجا کلیک کنید.

داوری نهایی و انتخاب گیم لانچر برتر

 

مشخصاً بهترین گیم لانچر برای شما، با توجه به اولویت‌هایتان انتخاب می‌شود. اما محصول تیم توسعه دهنده G19 Mobile، توجه عموم کاربران را به سمت خود جذب می‌کند. چرا که با حفظ تعادل و تمرکز صحیح، یک بهینه ساز بسیار قدرتمند می‌باشد که از توانایی سازماندهی ساده بازی‌ها هم برخوردار است؛ این خصوصیت باعث شده تا، Game Booster 4x به گزینه‌ای مناسب برای  تقریباً هر نوع گیمر موبایلی تبدیل شود.

5 گیم لانچر برتر در سال 2021 برای گیمرهای اندرویدی

اگر قصد دارید فراتر از عملکردی که گوشی هوشمندتان با کمک این گیم لانچر به شما ارائه می‌دهد، گام بردارید! پیشنهاد ما به شما این است که، به سراغ گزینه قدرتمندتر اما شلخته (بهینه ساز Speed Up and Livestream Games از N Apps Studio) بروید. چرا که، مطمئنا این گیم لانچر، پاسخگوی تمامی نیازهای شما خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که، راه دیگری که برای افزایش عملکرد و اجرای روان‌تر بازی‌ها پیش روی شما قرار دارد، “سرمایه گذاری روی یک گوشی قدرتمندتر” می‌باشد.

منبع خبر : MUO: MakeUseOf

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید