7 راه برای تنظیم خواب: با گودی زیر چشم خداحافظی کنید

توسط امیرحسین حیدرزاده
7 راه برای تنظیم خواب: با گودی زیر چشم خداحافظی کنید

یادآوری تلخ سال گذشته کار خوبی نیست. میلیون‌ها نفر با همه گیری کرونا خانه نشین شدند. خانه نشین‌ها باید به کارهای خود رسیدگی می‌کردند. نتیجه؟

کار از خانه آغاز شد. این ماجرا بد نبود. حداقل دیگر به رفت و آمد و تحمل ترافیک نیاز نداشتیم. از طرفی خواب نا منظم مانند آفتی به زمین زندگی ما رسید.

فکر می‌کنید دوستان شما در روکیدا گرفتار نشده‌اند؟ پس با ما برای بهترین راه حل تا رسیدن به خواب منظم همراه شوید.

به آرامی زمان خواب خود را تنظیم کنید

اگر یک شب سه ساعت زودتر به رخت خواب بروید، قطعا نگاه شما، نا امید به سقف دوخته می‌شود. متخصصین این زمینه می‌گویند: هر دو تا سه روز، زمان خواب خود را حدود 15 دقیقه جا به جا کنید.

1b7910d7

بدن شما برای تغییر ساعت خواب به فرصت نیاز دارد. تغییر سریع ساعت خوابیدن، به بدن شما آسیب می‌رساند. احتمالا هر شب قبل از خواب، یک برنامه روتین مانند مسواک زدن و یا کرم زیر چشم دارید.

بر فرض انجام آن‌ها به یک ساعت زمان نیاز دارد، سعی نکنید کارهای خود را در 45 دقیقه به پایان برسانید. برای زودتر خوابیدن، تمام کارهای شما باید زودتر انجام شود.

از چرت زدن فرار کنید

بستن چشم، ‌بعد از ظهر کار بدی نیست اما زودتر خوابیدن شما را دشوارتر می‌کند. چرت زدن، زمانی که از خانه کار می‌کنید، کار سختی نیست. مشکل از همینجا شروع می‌شود.

اگر برای تنظیم ساعت خوابیدن تلاش می‌کنید، سعی کنید که خواب شما را نَبَرَد. اگر بی خوابی باعث سردرد شما می‌شود، برای دقایقی چشم‌های خود را ببندید.

خواب شما نباید از ساعت 1 یا 2 ظهر فراتر برود. با یک حساب و کتاب ساده، تا زمان خوابیدن، می‌توانید خود را به قدر کافی خسته کنید.

پیاده روی و آفتاب راه حل بهتری به حساب می‌آید. با بالا رفتن ضربان قلب، بستن چشم‌ها از شما دور می‌شود.

مقاوم باشید

اگر برنامه خود را ثابت نگه دارید، بدن شما یاد می‌گیرد که در یک ساعت منظم به خواب رود و در ساعت منظم بیدار شود. اصطلاح ساعت بدن به گوش شما خورده است؟

بدن شما بی حساب و کتاب کار نمی‌کند. یک ساعت بیولوژیکی و بسیار دقیق درون آن قرار دارد. اما روند حرکت این ساعت، باید آموزش ببیند. باید به او یاد بدهید تا در زمان منظم کارهایش را انجام دهد.

49e9af8d

ثبات بخش مهم این آموزش است. هر بار که کار را خراب کنید، ساعت بدن شما آشفته و سرگردان می‌شود. حتی اگر جلسه مهمی نبود یا به آخر هفته رسیدید، باید سر ساعت چشم‌های خود را باز کنید.

انجام هر کاری در ابتدا بسیار دشوار است. با گذر زمان با احساس بهتری بیدار می‌شوید.

دیر وقت غذا نخورید

میان وعده‌ای کوچک در انتهای شب، مانند دیواری بزرگ میان شما و خواب قرار می‌گیرد. اگر گرسنگی شما را آزار می‌دهد، یک لقمه کوچک راه حل خوبی به نظر می‌رسد.

آخرین وعده سنگین شما تا زمان خواب، باید چند ساعت فاصله داشته باشد. خوردن یک دیس قرمه سبزی، کار معده را سخت می‌کند. یک سوزش کوچک در معده، تا طلوع آفتاب شما را بیدار نگه می‌دارد.

sleep challenge jen ashton 1440x810 1

غذا به شما انرژی می‌دهد. انرژی یعنی ما دیگر خسته نیستیم. اگر خسته نباشید، چشم‌های شما بسته نمی‌شود. زودتر غذا خوردن، شما را نزدیک به صبح گرسنه می‌کند.

گرسنگی دلیل خوبی برای جدا شدن از تخت نیست؟

تفاوت بین خانه و کار

زمانی که از خانه کار می‌کنید، استرس شغلی همراه با شما می‌ماند. ممکن است از نظر ذهنی بین کار و اوقات استراحت جا به جا نشوید. به عبارتی فضای کار، فضای تفریح شما هم باشد.

باید نشانه‌هایی ایجاد کنید. رفتارهایی شما را از محیط کار به خانه باز می‌گرداند. آن‌ها را پیدا کنید. راه نجات شما از فکرهای شبانه جدا کردن دو محیط است.

17Techfix illo videoSixteenByNineJumbo1600 1

بهترین راه، جدا کردن اتاق کار است. درون اتاق، به کارهای خود رسیدگی می‌کنید و بیرون از اتاق کار همراه شما نمی‌آید. روی میز آشپزخانه یا روی مبل کار می‌کنید؟

هم‌چنان راه‌هایی برای دور شدن از کار وجود دارد. رایانه و موبایل خود را خاموش کنید. به آغوش موسیقی پناه ببرید. یا با صدای بلند بگویید: کار تمام شد!

در ابتدای ماجرا، کمی عجیب و احمقانه به نظر می‌رسد. با گذر زمان تاثیر آن را متوجه خواهید شد. هرگز در رخت خواب کار نکنید. اگر پای کار را به تخت خواب باز کنید، جواب دادن به ایمیل‌ها و تماس‌ها دست از سر شما بر نمی‌دارد.

تا دیر وقت کار نکنید

این کار برای همه ممکن نیست. اما به سعی و تلاش خود ادامه دهید. با رفتن آفتاب از آسمان، دیگر به ایمیل‌ها و تماس‌های کاری پاسخ ندهید. این کارها استرس شما را در شب بیش‌تر می‌کند.

استرس جلوی بسته شدن چشم‌ها را می‌گیرد. روز کاری خود را دقیقا مانند اداره تنظیم کنید. پس از پایان کار، از سیستم خارج شوید. نباید نشانه‌ای از مشکلات شغلی بعد از ساعت مشخص دیده شود.

ملاتونین و آخرین امید!

اگر برای زودتر خوابیدن به کمک بیش‌تری نیاز دارید، ملاتونین یک راه حل بسیار خوب برای شما به حساب می‌آید. ملاتونین طبیعی است. برای استفاده از هر نوع مکمل غذایی و دارویی باید با پزشک خود مشورت کنید.

bf0ae2d8

در قرص ملاتونین شیرجه نزنید. با مقدار مشخص شده توسط پزشک، آن را مصرف کنید. این دارو به خودی خود ضرر ندارد. تنها ممکن است با بیماری زمینه‌ای شما سازگاری نداشته باشد.

ملاتونین به سرعت در بدن شما جذب می‌شود. به همین نسبت، سریع تاثیر خود را نشان می‌دهد. پیشنهاد ما برای شروع، قرص‌هایی با دوز 1 میلی گرم است.

با گذر زمان و بررسی نتیجه، به سمت مقدار بیش‌تر حرکت کنید. شما از چه راهی برای بهتر خوابیدن استفاده می‌کنید؟ چه راهی را به ما پیشنهاد می‌کنید؟

منبع: lifesavvy.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید