آموزش گام به گام تغییر کشور در گوگل پلی استور

توسط مهرناز شهریاری
تغییر کشور در گوگل پلی استور

آیا به تغییر کشور در گوگل پلی استور خود نیاز دارید؟ در اینجا نحوه تغییر مکان گوگل پلی استور در گوشی اندروید ارائه شده است.

استفاده از گوگل پلی استور کاملاً ساده است: آن را باز می کنید ، برنامه مورد نظر برای دانلود را جستجو کرده و روی دستگاه خود نصب می کنید. این تقریبا همه چیزهایی است که در آن وجود دارد.

اما اگر به کشور دیگری بروید چه اتفاقی می افتد؟ برای اطلاعات صورتحساب به نسخه مناسب Play Store نیاز دارید. و گوگل پلی برنامه های مختلفی را برای مناطق مختلف ارائه می دهد که بعضی اوقات می تواند دسترسی به برنامه های خاص را مجاز یا مسدود کند.

اگر اخیراً نقل مکان کرده اید یا می خواهید به پلی استور منطقه دیگری دسترسی پیدا کنید (که با یک هشدار بزرگ همراه است) ، در اینجا نحوه تغییر کشور در گوگل پلی استور ارائه شده است.

نحوه تغییر کشور در گوگل پلی استور

برای تغییر کشور در گوگل پلی استور ، مراحل زیر را در گوشی اندروید دنبال کنید:

  • برنامه Play Store را در گوشی اندرویدی باز کنید.
  • منوی سمت چپ را اسلاید کرده و Account را انتخاب کنید.
  • در تب Preferences ، بخش Country and profiles را در پایین با کشور فعلی حساب خود مشاهده خواهید کرد. اگر گوشی شما تشخیص دهد که اکنون در کشور دیگری هستید ، گزینه تغییر فروشگاه در [منطقه] Play Store را در زیر مشاهده خواهید کرد. اگر این گزینه را نمی بینید ، برای اطلاعات بیشتر مراحل زیر را رد کنید.
  • در زیر Switch به [بخش] Play Store ، روی یکی از گزینه ها بزنید تا روش پرداخت برای کشور جدید خود اضافه شود. این بسته به منطقه متفاوت خواهد بود. حداقل باید گزینه Add credit cardرا داشته باشند. خط اخطار را رد کرده و Continue را بزنید.
  • برای افزودن روش پرداخت جدید برای کشوری که به آن می روید ، از طریق دستورالعمل ها ادامه دهید.
  • پس از اینکه کشورها را جابجا کردید ، اکنون می توانید در Play Store آن منطقه مرور کنید. اعمال این تغییرات ممکن است 48 ساعت طول بکشد.
تنظیمات پلی استور گوگل 2تنظیمات پلی استور گوگل 1تنظیمات پلی استور گوگل

گزینه change your Play Store country برای همه نشان داده نمی شود. این گزینه فقط در صورتی نشان داده می شود که شما قبلاً در کشوری متفاوت از کشور فعلی باشید (براساس آدرس IP). این بدان معنا است که شما نمی توانید تغییر کشور در گوگل پلی استور را به هر کشوری که دوست دارید انجام دهید. در نمونه عکسهای بالا ، ما از VPN برای تغییر مکان خود به برزیل استفاده کردیم.

اگر قبلاً تغییر کشور در گوگل پلی استور را انجام داده باشید، در صورت تمایل می توانید بین حساب های قدیمی و جدید خود جابجا شوید. اینکار درصورتی مفید خواهد بود که اگر چند سال به خارج از کشور بروید و سپس به خانه برگردید.

اگر از ویژگی گوگل پلی Family Library استفاده کنید ، گزینه تغییر منطقه پلی استور خود را نیز نخواهید دید.

هشدارها درباره تغییر کشور در گوگل پلی استور

وقتی مکان گوگل پلی Store خود را تغییر می دهید ، باید از چند نکته مهم آگاه باشید.

اول ، نمی توانید از روش پرداخت قدیمی خود با حساب جدید خود استفاده کنید. شما باید از کشور جدید خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که اگر در کشور جدید شما بعضی برنامه های در دسترس نباشد، ممکن است دسترسی به این برنامه ها و سایر مطالب را از دست بدهید.

پس از تغییر ، نمی توانید موجودی گوگل پلی خود را از کشور قدیمی خرج کنید. این شامل کارتهای هدیه ای است که اضافه کرده اید اما هنوز هزینه نکرده اید و همچنین اعتباری که از Google Opinion Rewards کسب کرده اید. اگر به حساب قدیمی بازگردید ، با این حال دوباره به آن موجودی دسترسی پیدا خواهید کرد.

با تغییر کشور در گوگل پلی استور، دسترسی به گوگل پلی Points را نیز از دست خواهید داد. اگر در گوگل پلی Pass مشترک شوید ، و این سرویس در آنجا موجود باشد ، آن اشتراک به کشور جدید شما منتقل می شود. در صورتی که Play Pass در کشور جدید شما در دسترس نباشد ، نمی توانید برنامه های بیشتری را از Play Pass در منطقه جدید خود نصب کنید.

علاوه بر این ، شما فقط یک بار در سال امکان تغییر کشور در گوگل پلی استور را دارید. اگر کمتر از یک سال از آخرین تغییر شما گذشته باشد ، گزینه تغییر کشور خود را نمی بینید.

به دلیل همه اینها ، ما تغییر کشور در گوگل پلی استور را درصورتی توصیه می کنیم که واقعاً کشور خود را ترک کرده و قصد دارید حداقل یک سال در آنجا بمانید. اگرچه می توانید این کار را با استفاده از VPN انجام دهید ، اما فقط دسترسی به چند برنامه مختلف ارزش آن را ندارد.

خارج از منطقه واقعی خود برای مدت زمانی طولانی در Play Store قفل خواهید شد ، که خیلی سخت است. فرض می شود شما می توانید برای کشوری که می خواهید به آن سوئیچ کنید روش پرداخت دریافت کنید.

کشور Play Store خود را تغییر دهید یا فروشگاه دیگری را امتحان کنید

اکنون می دانید که چگونه تغییر کشور در گوگل پلی استور را انجام دهید. اینکار یک روند آسان است به شرط آنکه واقعاً کشور را تغییر داده باشید و روش پرداخت معتبری را در آنجا داشته باشید ، اما مطمئن شوید که چه چیزهایی را دریافت می کنید.

در همین حال ، اگر می خواهید بدون تغییر مناطق Play Store به برنامه های جدید دسترسی پیدا کنید ، مکانهای زیادی برای دانلود برنامه های اندروید پیدا خواهید کرد که در گوگل پلی در دسترس نیستند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید