زیرنویس خودکار اینستاگرام به بخش استوری‌ها اضافه می‌شود؛ این ویژگی چه کسانی را هدف گرفته است؟

توسط حمزه داریوش
زیرنویس خودکار اینستاگرام

زیرنویس خودکار اینستاگرام می‌تواند این برنامه را برای کاربران سخت‌گیر، بیشتر قابل دسترسی کند. اینستاگرام در تلاش است تا برای همه کاربران بیشتر در دسترس باشد. این پلتفرم یک ویژگی متنی را برای بخش استوری‌ها ارائه می‌دهد که به طور خودکار گفتار شما را زیرنویس می‌کند.

شما به زودی می‌توانید استوری‌های اینستاگرام خود را زیرنویس کنید

مشاور رسانه‌های اجتماعی مت ناوارا به ویژگی زیرنویس خودکار اینستاگرام که در آینده ارائه می‌شود اشاره نمود و خاطرنشان کرد که “حالا می‌توانید به صورت خودکار زیرنویس دلخواه خود را به ویدئوها در بخش استوری‌ها با طیف وسیعی از سبک‌های مختلف اضافه کنید”. وی توئیتی را ارسال کرد و در آن توییت به نحوه کار این قابلیت اشاره کرد:

این یک چیز جدید است! اینستاگرام برچسب ‘Captions’ را برای استوری اضافه کرده است

اکنون می‌توانید ویدیوها را به صورت خودکار در استوری به زیرنویس مجهز کنید و با طیف وسیعی از سبک‌های مختلف شرح دهید…

توییت ارسالی توسط اکانت Matt Navarra در تاریخ ۹ مارس ۲۰۲۱

ویژگی زیرنویس خودکار اینستاگرام دقیقاً مانند یک استیکر معمولی که در استوری خود قرار می‌دهید عمل می‌کند. اینجا اما به جای چسباندن استیکری که به صورت تزئینی مکان فعلی و یا هشتگ خاصی را نشان می‌دهد برچسب Captions به طور خودکار صدای شما را به متن تبدیل می‌کند.

برای یافتن این برچسب کافی است استوری خود را ضبط کنید و نماد استیکر را مانند حالت عادی بزنید. “Captions” را در نوار جستجو پیدا کنید. اکنون شما قابلیت خوانش “CC Captions” را خواهید دید.

instagram captioning sticker 2

اینستاگرام پس از انتخاب استیکر به صورت خودکار صدا را در استوری شما زیرنویس می‌کند. اینستاگرام حتی به شما اجازه می‌دهد سبک‌های مختلف قلم را برای عنوان خود انتخاب کنید که از جمله آن می‌توان به متن به سبک ماشین تحریر و یا فونت‌های فانتزی‌تر اشاره کرد.

با استفاده از ویدیویی که ناوارا ارائه داد به نظر می‌رسد ویژگی زیرنویس خودکار اینستاگرام کاملاً دقیق است. این ویدئو فقط یک اشتباه مرتکب شد و به جای زیرنویس کردن”finally”، متن خودکار آن را “find” تشخیص داد.

برچسب Captions فقط باعث دسترسی بیشتر اینستاگرام می‌شود زیرا به نفع کاربرانی است که مشکل شنوایی دارند. علاوه بر این حتی ممکن است برای غیر انگلیسی‌زبانان و یا افرادی که فقط تماشای فیلم‌های با صدای خاموش را ترجیح می‌دهند مفید باشد.

اینستاگرام اعلام نکرده است که دقیقاً چه زمانی این ویژگی ارائه می‌شود بنابراین ممکن است مدتی طول بکشد تا شاهد زیرنویس خودکار اینستاگرام در این برنامه باشیم.

سیستم عامل های دیگر مانند توییتر قبلاً گام‌هایی در جهت زیرنویس کردن خودکار برداشته‌اند. توییتر پس از انتشار ویژگی Voice Tweet بدون ارائه زیرنویس خودکار برای کاربران کم‌شنوا با واکنش شدید مواجه شد. از آن زمان این پلتفرم قول داده است که زیرنویس اتوماتیک را در برنامه خود جای دهد اما هنوز خبری در مورد زمان انجام این کار در دسترس نیست.

دسترسی بیشتر به این برنامه با زیرنویس خودکار اینستاگرام

برای شبکه‌های اجتماعی مهم است که از ویژگی‌های در دسترس بودن بیشتری بهره ببرند تا کاربران بیشتری را به سمت خود بکشند. این موضوع به ویژه برای پلتفرم‌های بزرگ در سطح اینستاگرام مهم‌تر است. عدم درج برخی از ویژگی‌ها مانند زیرنویس‌های خودکار و گزینه‌های بزرگنمایی متن، دسترسی به یک کاربر با معلولیت را بسیار دشوارتر می‌کند.

به نظر می‌رسد که اینستاگرام از نظر قابلیت دسترسی در یک مسیر درست گام برمی‌دارد. امیدواریم با دیدن برچسب Captions توسط اینستاگرام، توییتر نیز سریع‌تر بر روی قابلیت زیرنویس خودکار توییت‌های صوتی کار کند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید