آیا شیائومی فناوری شارژ بی سیم باورنکردنی خود را عرضه خواهد کرد؟

توسط محمد حسین
شیائومی

همانطور که می‌دانید کمپانی هواوی مدت‌ها پیش، از فناوری شارژ سریع بی‌سیم 50 واتی خود در گوشی‌های سری میت 40 بهره برده است، از آن طرف کمپانی اوپو نیز فناوری در حال تکمیل شارژ سریع بی‌سیم 65 واتی خود را معرفی کرد.

Huawei Mate 40 wireless charging

اما در حال حاضر شیائومی قصد دارد فراتر از کمپانی‌های رقیب عمل کرده و دو گوشی تجاری آینده خود را به فناوری شارژ سریع بی‌سیم 67 واتی مجهز کند.

تحقیقات اعضای تیم توسعه‌دهنده

یکی از اعضای تیم توسعه‌دهندگان XDA طی بررسی نسخه بتای چینی رابط کاربری MIUI 12.5، کدی را با عنوان “keyguard_wireless_strong_charge_67w” مشاهده کرد. این کد نمایانگر دو محصول موسوم به ستاره و مریخ بوده و توسعه‌دهندگان XDA ادعا می‌کنند که آنها، نام رمز دو تا از دستگاه‌های شیائومی در آینده‌ای نزدیک هستند.

اعتقاد بر این است که نام‌های ستاره و مریخ می‌توانند نشان‌دهنده مدل‌های مختلف یک دستگاه باشند. علاوه بر این، برخی منابع رسمی اعلان کردند که نام رمز ستاره ممکن است برای دستگاهی در نظر گرفته شده باشد که از تراشه پرچمدار  کوالکام اسنپدراگون 888 بهره می‌برد.

این پیشنهاد از آنجایی نشات گرفته که نام رمز شیائومی می 11، ونوس یا ناهید بوده است. وبسایت مربوطه حتی لوگوی طراحی شده برای شارژ 67 واتی را نیز منتشر کرده است که در تصویر زیر می‌توانید آن را مشاهده کنید.

شیائومی

سخن پایانی

در نهایت کدام یک از گوشی‌های هوشمند شیائومی قرار است برای اولین بار از فناوری شارژ سریع بی‌سیم 67 واتی بهره ببرد؟ با این حال، ما انتظار داریم که مدل می 11 پرو اولین گوشی هوشمند شیائومی باشد که این ویژگی را ارائه می‌کند. اما انجمن گفتگوی دیجیتال وبسایت ویبو پیشنهاد می‌کند که یک گوشی رده بالاتر شیائومی این عنوان را یدک خواهد کشید.

از قرار معلوم این نسخه‌ها بایستی از پسوندهای اولترا و پرو پلاس برخوردار باشند. پست ترجمه شده در این رابطه را نیز می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

Digital Chat Station 67W wireless charging

در هر حال، به نظر می‌رسد که شیائومی با معرفی فناوری شارژ سریع بی‌سیم 67 واتی خود، رکوردهای این صنعت را جابجا کند. امیدواریم که کمپانی شیائومی بتواند کنترل گرمای تولید شده و افت کیفیت باتری را نیز متناسب با فناوری جدید شارژ خود مدیریت کند. برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به دنیای علم و فناوری وبسایت روکیدا را دنبال کنید.

منبع: androidauthority.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید