با 10 آتشفشان خیره کننده جهان آشنا شوید

توسط ماهان

بسیاری از مردم در صورت دور بودن از آتشفشانهای فعال، خود را فردی خوش شانس می دانند. خوب، این موضوع کاملاً قابل درک است. چه کسی دوست دارد خانه اش نزدیک به یک آتشفشان فعال باشد؟ شاید زندگی در نزدیکی آتشفشان ها سختی های خاص خود را داشته باشد، اما در حوزه گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است.

در میان جاذبه های گردشگری جهان، آتشفشان ها از جذابیت خاصی برای گردشگران برخوردار هستند. شاید برای گردشگری دوست داشته باشید به این 10 آتشفشان خیره کننده سری بزنید.

1- کوه فوجی در ژاپن

کوه فوجی یک آتشفشان در ژاپن است. این کوه جزء بهترین جاذبه های گردشگری به شمار می رود و هنوز هم فعال است. مخروط آن به شکل متقارن است. برف در طول زمستان کوه را می پوشاند و منظره زیبایی ایجاد می کند. هنگام رفتن به قله، مسیرهای مختلفی وجود دارد. سعی کنید بهترین مسیر را انتخاب کنید. محبوب ترین مسیر، کاواگوچیکو نام دارد و به دلیل کلبه هایی که در این مسیر وجود دارد، گردشگران می توانند هنگام توقف خود استراحت کنند. بهترین ماهها برای کوهنوردی در این کوهستان، ماه های آگوست و جولای است.

Mount Fuji in Japan

2- آتشفشان ملیفل در ایسلند

آتشفشان ملیفل در ایسلند واقع شده است و در مجاورت یخچال های طبیعی میردالسوکول قرار دارد. سطح آتشفشان سبز است و مخروط آن کاملاً با خزه پوشانده شده است. این مکان، حس یک جای کاملاً جدید را به شما خواهد داد. علاوه بر این، چشم انداز اطراف آن از خاکی سیاه رنگ پوشیده شده است. تمام نقاط آن، زیبا و جذاب هستند و در صورت تمایل به استحمام، چشمه های آب گرم نیز وجود دارد. ماه ایده آل برای بازدید از این مکان، ژوئن است زیرا در این مدت برفی وجود ندارد.

Maelifell Volcano

3- کوه اتنا در ایتالیا

کوه اتنا در جزیره سیسیل ایتالیا، یکی دیگر از آتشفشانهای خیره کننده در جهان است. در اروپا، به عنوان بلندترین و محبوب ترین کوه رتبه بندی شده است. این منطقه، چندین مجسمه اساطیری را در خود دارد، از جمله هیولایی با یک چشم. می توانید کارهای بسیاری در اطراف آن انجام دهید و مناظر اطراف کوه اتنا بسیار جذاب است. حدود 400 دهانه آتشفشان در این منطقه وجود دارد.Mount Etna

4- کوه کلیمانجارو در تانزانیا

کوه کلیمانجارو در تانزانیا واقع شده است. این کوه به عنوان بلندترین قله در آفریقا شناخته می شود. این کوه یکی از محبوب ترین کوه ها برای گردشگران به شمار می رود، چرا که بالا رفتن از آن به سختی کوه های دیگر نیست.

Mount Kilimanjaro

5- آتشفشان مایون در فیلیپین

اگر گذرتان به فیلیپین افتاد، حتماً باید به آتشفشان مایون هم سری بزنید. این کوه بسیار شیب دار است و این یک آتشفشان فعال است. بنابراین باید هر لحظه برای فوران آن آماده باشید. پنج کوهنورد در سال 2013، به دلیل فوران این آتشفشان، جان خود را از دست دادند. با این وجود، لازم نیست بترسید. بالا رفتن از این کوه کار هر کسی نیست و فقط باید از دور، از منظره زیبای آن لذت ببرید.

Mayon Volcano

6- کوه برومو در اندونزی

کوه برومو در اندونزی قرار دارد و شدیداً فعال است. هنگام بازدید از کوه، احساس می کنید در سیاره دیگری هستید. به طور مداوم دود از آن بلند می شود. بیشتر شرکت های مسافرتی، خدماتی را برای گردشگری آسان ارائه می کنند. شما می توانید در جشنواره هندو، از اسب سواری لذت ببرید، که مطمئناً جذاب خواهد بود. ماه های آوریل تا اکتبر بهترین ماه ها برای رفتن به آنجا هستند، زیرا در این زمان، احتمال وقوع سیل وجود ندارد.

Mount Bromo

7- کوه سنت هلن در ایالات متحده

یکی از جذاب ترین آتشفشان های جهان، کوه سنت هلن در واشنگتن در ایالات متحده است. آخرین فوران این کوه در سال 1980 اتفاق افتاد، که افراد زیادی را در کام مرگ فرو برد و منجر به نابودی قله مخروطی شکل آن شد. این کوه به مقصد اصلی گردشگران در ایالات متحده تبدیل شده است. کوه سنت هلن دارای چندین منظره جذاب است، که در طول تور با هلیکوپتر، بسیار جالب خواهد بود. ماه نوامبر و مه به دلیل هوای گرم و خشک، بهترین ماهها برای بازدید هستند.

Mount St Helens

8- آتشفشان آرنال در کاستاریکا

در سال ۱۹۶۸ بود که آتشفشان آرنال فوران کرد و به طور مداوم خاکستر و گدازه از آن خارج شد. دامنه های آتشفشان فرصت های بسیاری برای تورها و فعالیتهای تفریحی دارند. طبیعت چشمگیر آتشفشان را با قامتی بلند و متقارن دوست خواهید داشت. از قایقرانی، شنا، آبشار و دوچرخه سواری لذت ببرید. فصل های خشک بهترین زمان برای رفتن به اینجاست.

Arenal Volcano

9- آتشفشان پوپوکاتپتل در مکزیک

آتشفشان پوپوکاتپتل در مکزیک واقع شده است. هنوز هم این آتشفشان فعال است و دسترسی به آن، بسیار آسان است. زیرا تنها 70 کیلومتر با شهر فاصله دارد. اهمیت فرهنگی این آتشفشان را می توانید به محض بازدید از کوه دریابید. یک تور یک روزه می تواند رضایت بخش باشد. دسامبر تا مارس بهترین ماه برای صعود و بازدید از کوه برای یک تجربه عالی است. با این وجود، از آنجا که پیاده روی در این منطقه چندان امن نیست، باید نکات ایمنی را از جانب مسئولان جویا شوید.

Popocatepetl Volcano 1

10- مانوالوا در ایالات متحده 

مانوالوا که در هاوایی واقع شده است، بزرگترین آتشفشان سیاره زمین است. این آتشفشان فعال است و حدود 9 کیلومتر ارتفاع دارد. هیچ کوهی مانند مانوالوا به شما اجازه نمی دهد نیروی آتشفشانی را تجربه کنید. هاوایی برای سواحلش مشهور است. با این حال، آتشفشان ها هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کنند. هیچ محدودیتی هنگام بازدید از این مکان وجود ندارد. برای تضمین امنیت خود، شما فقط نیاز به تأییدیه پارک ملی آتشفشان هاوایی دارید.

Mauna Loa

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید