کدام شرکت بیشترین درآمد را در دنیای گوشی‌های هوشمند دارد؟

توسط محمد امین نعمتی

حتی با آن که سال 2019 پرسودترین سال برای شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند نبوده است، ولی شرکت اپل همچنان اکثریت سود این بازار را به خود اختصاص داده است.

براساس جدیدترین گزارش شرکت تحقیقاتی Counterpoint Research، اهالی کوپرتینو در بالای فهرست قرار دارند و 66 درصد از کل سود این بازار به جیب آن‌ها رفته است، با وجود آن که سهم این شرکت از کل درآمد حاصل از فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه سوم 32 درصد بوده است.

نکته قابل توجه‌تر انتشار این ارقام پیش از فصل تعطیلات است، یعنی زمانی که اپل معمولا با بیشترین حجم فروش روبرو خواهد شد. به عنوان مثال سه ماه پایانی سال 2018، سود اپل به 80 درصد رسید و انتظار می‌رود در سه ماهه پایانی امسال نیز این روند حفظ شود.

کدام شرکت بیشترین درآمد را در دنیای گوشی‌های هوشمند دارد؟

در جایگاه بعدی این گزارش سامسونگ قرار دارد که در بازه زمانی ژولای تا سپتامبر 17 درصد سود کل بازار را به خود اختصاص داده است. بدون شک فروش بالای سری گکسی A و نوت 10 در این قضیه بی‌تاثیر نبودند.

در جایگاه‌های بعدی شرکت‌های هوآوی، اوپو، ویوو و شیائومی قرار می‌گیرند.

Karn Chauhan کارشناس شرکت Counterpoint اشاره می‌کند که برندهای چینی به آهستگی موفق شده‌اند حاشیه سود خود را افزایش دهند، گرچه آن‌ها هنوز با رسیدن به جایگاه اپل فاصله زیادی دارند.

از طرف دیگر از سال 2020 به عنوان سال تجاری‌ شدن فناوری 5G یاد می‌کنند و تولیدکننده‌های چینی از این قضیه سود زیادی خواهند کرد و می‌توانند قیمت متوسط محصولات خود را بالا ببرند.

منبع: gsmarena.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید