4 گوشی شیائومی در آینده نزدیک با دوربین 108 مگاپیکسل سامسونگ به بازار می‎آیند

توسط محمد امین نعمتی

ماه گذشته سامسونگ با دقت بالاترین حسگر دوربین را برای گوشی‎های هوشمند معرفی کرد یعنی حسگر غول‎پیکر 108 مگاپیکسل 1/1.33 اینچی ISOCELL Bright HMX.

شیائومی اولین شرکتی خواهد بود که محصولاتی مجهز به این دوربین تولید خواهد کرد و شایعات فعلی می‎گویند گوشی Mi Mix 4 دستگاه مذکور است که احتمالا اکتبر (مهر ماه) رونمایی خواهد شد.

گرچه سایت XDA Developers در تحقیقات خود متوجه شده است که این شرکت چینی در حقیقت در حال طراحی 4 گوشی هوشمند متفاوت مجهز به این دوربین عقب 108 مگاپیکسلی است.

این 4 محصول اسم‎های رمزی «توکانا»، «دراکو»، «یومی» و «cmi» دارند و از طریق یک کد داخل اپلیکیشن Mi Gallery رابط کاربری شیائومی یعنی MIUI شناسایی شدند.

4 گوشی شیائومی در آینده نزدیک با دوربین 108 مگاپیکسل سامسونگ به بازار می‎آیند

به این اپلیکیشن قابلیت مشاهده تصاویر 108 مگاپیکسل با دقت کامل اضافه شده است ولی این ویژگی مختص 4 دستگاه مذکور است. بنابراین، می‎توان نتیجه گرفت آن‎ها دوربین 108 مگاپیکسل دارند و می‎توانند تصاویری با این دقت بگیرند.

البته باید اشاره کنیم حسگر ISOCELL Bright HMX به این شکل چنین تصاویری می‎گیرد که از یک فیلتر کوآد بایر (quad Bayer) استفاده می‎کند تا نتیجه حاصل به کمک فناوری ترکیب پیکسل یک تصویر 27 مگاپیکسل با اندازه موثر پیکسل 1.6 میکرومتر باشد.

سایت XDA Developers در گذشته دو گوشی شیائومی را شناسایی کرده بود که از دوربین سلفی پاپ‎آپ استفاده می‎کنند که مشخص شد دو گوشی Redmi K20/Mi 9T و Redmi K20 Pro/Mi 9T Pro هستند.

البته تنها توانایی تصاویر مشاهده 108 مگاپیکسل با اپلیکیشن گالری شیائومی مدرک قطعی مبنی بر استفاده این 4 گوشی شیائومی از حسگر ISOCELL Bright HMX نیست ولی منطق چیزی جز آن حکم نمی‎کند.

4 گوشی شیائومی در آینده نزدیک با دوربین 108 مگاپیکسل سامسونگ به بازار می‎آیند

فقط کافی است این فرضیه را در نظر بگیرید: اگر شیائومی در حال طراحی تنها یک گوشی با این حسگر 108 مگاپیکسل باشد و این شرکت بخواهد مطمئن شود دوستان شما می‎توانند تصاویر 108 مگاپیکسل‎تان را روی گوشی‎های خود نگاه کنند، بنابراین پشتیبانی از این قابلیت محدود به 4 دستگاه نخواهد بود.

واقعا عجیب است منبع این گزارش می‎گوید هیچ کدام از این 4 گوشی Mi Mix 4 نخواهند بود. بنابراین یا شایعات اشتباه می‎کنند یا هنوز قابلیت پشتیبانی از این تصاویر به اپلیکیشن Mi Gallery آن اضافه نشده است.

منبع: gsmarena.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید