آیا تمامی خدمه مأموریت آرتمیس (Artemis) سال 2024 ناسا را، بانوان تشکیل خواهند داد؟

توسط مهرناز شهریاری
مأموریت آرتمیس

ناسا اعلام کرده‌است که قصد دارد تا یک مرد و یک زن (اولین زنی که به ماه سفر می‌کند) را در مأموریت آرتمیس 2024 به ماه بفرستد. اما ممکن است به جای آن، دو زن به ماه فرستاده شوند.

سرپرست ناسا، جیم بریدستین، در روز جمعه دانشجویان مهندسی دانشگاه بولدر کلرادو (Colorado Boulder) را مورد خطاب قرار داد. این دانشجویان در جلسات رسانه‌های اجتماعی که به صورت زنده پخش می‌شد، شرکت کردند. یکی از دانشجویان در انتهای جلسۀ پرسش و پاسخ، پرسید که آیا ناسا در نظر دارد تا تمامی خدمه مأموریت آرتمیس از بانوان تشکیل شود؟

مأموریت آرتمیس

بریدنستین پاسخ داد: «بله راجع به این موضوع صحبت کرده‌ایم. بنابراین اگر تمامی خدمه از بانوان بودند، جای تعجبی وجود ندارد». او بیان کرد که پیش از این، جمله “اولین زنی که به همراه یک مرد به ماه می‌رود” را بکار برده‌است. بنابراین به طور قطع در پنج سال آتی این اتفاق خواهند افتاد و هردوی آنها آمریکایی خواهند بود.

وی بیان نمود: «ممکن است طی پنج سال آینده، خدمه‌ای متشکل از دو زن در سفر به ماه داشته باشیم».

مأموریت آرتمیس راه چالش براانگیزی را پیش رو دارد. همچنین با برنامه فشرده و تأخیر به وجود آمده در سیستم پرتاب به فضای ناسا، در حال دست و پنجه نرم کردن است. این سیستم، شامل یک سامانه موشکی است که کپسول خدمه اوریون (Orion) را پرتاب می‌کند.

تاکنون تنها مردان بر ماه قدم گذاشته کرده‌اند. ممکن است زنان نیز در پروژه آرتمیس شانسی برای گام نهادن بر ماه، پیدا کنند.

 

منبع: cnet.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

1 دیدگاه

فرود بر ماه ، ناسا به کمک یک زن سال 2024 به ماه باز می‌گردد - روکیدا یکشنبه 31 شهریور 1398 ساعت 18:32 - 18:32

[…] ماه است که ناسا به‌شدت برنامه فرود مجدد بر ماه را پیگیری می‌کند. ناسا […]

پاسخ

دیدگاهی بنویسید