نجوم، هوا و فضا

۱۲ پروژه ناسا پیش از مأموریت بازگشت به ماه در سال ۲۰۲۴ !

بازگشت به ماه ناسا

طی چند ماه گذشته، ناسا به امید بازگشت به ماه در سال ۲۰۲۴، برنامه‌های پروژه آرتمیس (Artemis) را تکمیل کرده است. بعد از انتخاب سه تا از سرویس‌های خدماتی تجاری فرود بر روی ماه، ناسا هم اکنون ۱۲ پروژه علمی و پژوهشی انتخاب کرده است. تمام این ۱۲ پروژه به ما کمک خواهند کرد تا در آماده‌سازی خود برای بازگشت به ماه در چند سال آتی، آن را به خوبی مطالعه کنیم. برای مثال، کاوشگری که MoonRanger نامیده می‌شود، تصاویری سه بُعدی از سطح ماه خواهد گرفت. کمپانی آستروباتیک قراردادی ۵.۶ میلیون دلاری برای ساخت کاوشگری مستقل و سبک با ناسا امضا کرده است که همچنین نشان دهنده یک سیستم ارتباطی وسیع برای کاوش ماه است.

بازگشت به ماه ناسا

پروژه دیگری که هایمدال (Heimdall) نامیده می‌شود، همانطور که می‌توانید از نامش حدس بزنید، سیستمی دوربینی است که به ما کمک می‌کند تا ویژگی‌های زمین‌شناختی ماه را خیلی بهتر درک کنیم. همچنین این سیستم، مراقب فرود بالقوه و خطرات ترافیکی برای فضاپیماها و وسایل نقلیه ما نیز، خواهد بود. بیشتر این تجهیزات امکان بررسی دقیق‌تر و نزدیک‌تر ترکیب‌بندی، جریان گرمایی و دیگر ویژگی‌ها را، برای ما فراهم می‌کنند. با این حال، نمایشگر اشعه-ایکس هلیوسفر محیط زیست ماه نیز، تصاویر بادهای خورشیدی را به دام خواهد انداخت.

برخی از این تجهیزات، از اجزاء مأموریت‌های قبلی استفاده خواهند کرد. ژرفاسنج مگنتوتلوریک ماه، از مغناطیس‌سنج ساخته شده برای فضاپیمای MAVEN، به منظور مطالعه زمینه‌های مغناطیسی و الکتریکی ماه استفاده خواهد کرد. ضمناً، در آزمایش الکترومغناطیس سطح ماه از سخت‌افزاری به جا مانده از MAVEN و دیگر مأموریت‌ها که هدف‌گذاری مجدد شده اند، برای نظارت پدیده الکترومغناطیس در سطح ماه استفاده خواهد شد.

تمامی این ۱۲ پروژه، راه آن‌ها را در سفرهای آینده از طریق پروژه خدمات بازرگانی ظرفیت ترابری ماه ناسا تا اوایل سال ۲۰۲۱، باز خواهند کرد. توماس زوربوچن، معاون بخش ریاست ماموریت علمی ناسا در واشنگتن می‌گوید:

از دست ندهید:
عرضه دوربین امنیتی هوشمند نسل چهارم

«ظرفیت‌های ترابری انتخاب شدۀ ماه، نوآوری‌هایی پیشرفته را نشان می‌دهد و از تجارب سفرهای اولیه از طریق پروژه خدمات بازرگانی ما بهره‌مند خواهند شد. هر کدام، نشان دهنده یک ابزار علمی جدید و یا ابتکاری برای تکنولوژی است که از اهداف کاوش انسان و علم حمایت می‌کنند و بسیاری از آنها کاربردهایی گستره‌تر برای مریخ و فراتر از آن دارند.»

منبع: www.engadget.com

مطالب مرتبط

کاوشگر جدید ناسا (NASA) به نشانه هایی از حیات در مریخ اشاره می‌کند!

نوید بیک زاده

انتقال داده‌ها آسان می شود: همکاری اپل،گوگل و توئیتر

کیوان

تکنولوژی آینده را نابود می‌کند یا زندگی ما را می‌سازد؟

پرشان شاکری فر

باید به جستجوی موجودات فضایی ادامه دهیم

فاطمه غفاری

ژاپن چه دردسرهایی برای توسعه ۵G دارد؟

کیوان

پیشانی بندی با قابلیت پایش میزان کیفیت خواب

کیوان

یادگیری ماشینی به کمک پیشگیری از آلزایمر می آید

کیوان

ناسا : ما به قمر اروپا می رویم !

ماهان

رونمایی مایکروسافت از هدفون بی‌سیم خود با ظاهری عجیب

کیوان

کارهای روزمره در فضا چیست؟!

کیوان

بین عفونت‌های پوستی و فراوانی آهن در بدن ارتباط مستقیم وجود دارد؟

کیوان

گوشی های پرنده ؟ با گوشی LG u plus که پرواز می کند آشنا شوید!

کیوان

آجرها در ماه گرما و برق تولید می‌کنند!

کیوان

ربات هوشمند، کنجکاو و دارای لامسه، رؤیایی که به واقعیت می‌پیوندد

عباس رهامی

برهمکنش فوتون ها برای ایجاد شکل جدید نور

جواد کوهکن

نسل جدید پردازنده اینتل: مجهز به هوش مصنوعی + ۱۰۰۰ برابر سریع‌تر!

کیوان

تحقق یک رویا: اینترنت اشیا در زیر آب!

کیوان

احتمال تجهیز نیروی هوایی آمریکا به سلاح لیزری

عباس رهامی

۱ دیدگاه

آیا تمامی خدمه مأموریت آرتمیس (Artemis) سال 2024 ناسا را، بانوان تشکیل خواهند داد؟ - روکیدا چهارشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ at ۲۱:۱۱

[…] تا یک مرد و یک زن (اولین زنی که به ماه سفر می‌کند) را در مأموریت آرتمیس ۲۰۲۴ به ماه بفرستد. اما ممکن است به جای آن، دو زن به ماه […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟