از حلقه هوشمند اپل چه میدانیم؟

توسط ماهان

اپل در حال توسعه یک حلقه هوشمند به منظور اطلاع‌رسانی از نوتیفیکیشن‌های آیفون به کاربران است. این حلقه هوشمند متفاوت از حلقه‌های هوشمندی مانند Oura است که برای تناسب اندام طراحی شده‌اند. به جای اینکه بر تناسب اندام تمرکز داشته باشد، حلقه اپل نوتیفیکیشن‌های آیفون را به کاربران منتقل می‌کند.

اپل این پتنت جدید را با نام “دستگاه ورودی حلقه با ورودی حساس به فشار” ثبت کرده است. این حلقه هوشمند دارای یک حلقه ثابت در مرکز و یک حلقه قابل چرخش در اطراف آن است. وقتی که نوتیفیکیشنی در آیفون دریافت می‌شود، حلقه به صورت لرزشی به کاربر اعلام می‌کند.

از زمان‌های گذشته، اپل به تحقیق و توسعه در زمینه حلقه هوشمند مشغول بوده است. از سال 2015، اخباری مبنی بر تلاش اپل در ساخت یک حلقه هوشمند با قابلیت‌های کنترل صوتی، لمسی و حتی دوربین منتشر شده است. در سال 2019 نیز، گزارش‌ها اشاره کرده‌اند که اپل به ساخت حلقه هوشمندی برای استفاده در زمینه‌های واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی می‌پردازد.

اپل تنها شرکتی نیست که به توسعه حلقه هوشمند می‌پردازد؛ سامسونگ نیز به تولید انبوه حلقه هوشمند “گلکسی رینگ” از ماه آینده میلادی شروع خواهد کرد.

ماندگاری و عملکرد نهایی این پروژه‌ها را می‌توان در آینده مشاهده کرد، زیرا بسیاری از پتنت‌های ثبت شده توسط شرکت‌ها به محصولات نهایی منجر نمی‌شوند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید