آموزش آیفون: نکات مهمی که پیش از فروش آیفون دسته دوم باید انجام دهید

توسط محمد حسین
آیفون

همانطور که می‌دانید گوشی‌های آیفون به طور معمول قیمتی به مراتب بالاتر از بسیاری از گوشی‌های اندرویدی دارند. این مسئله باعث شده است تا گوشی‌های آیفون در بازار ایران کمتر از گوشی‌های اندرویدی شاهد افت قیمت باشند. در نتیجه این موضوع، بازار خرید و فروش آیفون دسته دوم همواره در ایران داغ است. این مسئله تا حدی زیاد است که در برخی از مواقع سال تقاضا برای خرید آیفون دسته دوم بیشتر از آیفون صفر می‌شود.

البته این مسئله در کشورهای دیگر نیز وجود دارد. با این حال از آن جایی که در کشورهای دیگر نمایندگی‌های رسمی اپل حضور دارند کاربران گوشی‌های خود را به آن‌ها می‌فروشند و برای خرید آیفون جدید مبلغ قابل توجهی را تخفیف می‌گیرند. با این حال از آن جایی که کمپانی اپل در کشور ما هیچ گونه نمایندگی رسمی ندارد بسیاری از کاربران آیفون دسته دوم خود را به فروشنده‌ها یا اشخاص دیگر می‌فروشند.

اگر شما نیز قصد فروش آیفون دسته دوم خود را دارید چند مرحله وجود دارد که باید پیش از فروش گوشی خود انجام دهید. این مراحل بسیار مهم هستند و در صورت انجام ندادن آن‌ها ممکن است عواقب منفی برای شما به بار آید. در ادامه این مقاله به چند مرحله که باید پیش از فروش آیفون دسته دوم خود انجام دهید خواهیم پرداخت. برای آشنایی با این موارد در ادامه با روکیدا همراه باشید:

همچنین شما می‌توانید سایر مقالات آموزشی آیفون را نیز در روکیدا مطالعه کنید.

1_ تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات آیفون

tyler lastovich e31ANd1PXUw unsplash

اولین و مهم‌ترین کاری که باید پیش از فروش آیفون خود انجام دهید، تهیه نسخه پشتیبان از آیفون قدیمی است. با این کار شما می‌توانید پس از خرید گوشی جدید همچنان از اطلاعات قبلی خود استفاده کنید. به طور کلی روش‌های مختلفی برای تهیه نسخه پشتیبان از گوشی‌های آیفون وجود دارد که می‌توانید تمامی آن‌ها را در روکیدا مطالعه کنید. اگر گوشی جدیدی که قصد خرید آن را دارید آیفون است، توصیه می‌کنیم نسخه پشتیبان خود را در حساب آیکلود خود ذخیره کنید. با این کار زمانی که خواستید اطلاعات را به آیفون جدید منتقل کنید کار به مراتب ساده‌تری را در پیش خواهید داشت.

2_ تایین قیمت آیفون دسته دوم

zana latif gtX5DIIHGqE unsplash

یکی از دلایلی که باعث داغ شدن بازار خرید و فروش آیفون دسته دوم شده است، قیمت پایین‌تر این آیفون‌ها در مقایسه با نسخه‌های آکبند است. از این رو افراد زیادی در این بازار حضور دارند که سعی می‌کنندآیفون دسته دوم شما را با قیمتی پایین‌تر از ارزش واقعی آن از شما بخرند. برای این که از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری کنید بسیار مهم است که پیش از فروش آیفون خود قیمت حدودی آن را استعلام بگیرید. همچنین سعی کنید تا جای ممکن آیفون خود را به حالت نو بازگردانید و قطعات خراب آن را تعویض کنید.

به طور کلی چند مورد در خصوص آیفون دسته دوم وجود دارد که فروشندگان موبایل پیش از خرید گوشی شما آن‌ها را چک می‌کنند. این موارد شامل لیست زیر می‌شود:

  • سلامت باتری
  • تست صفحه نمایش
  • تست دوربین
  • تست اسپیکر
  • تست آنتن‌دهی و بیس باند گوشی
  • آسیب‌های سطحی مانند خراشیدگی

 

greg rosenke FD8TFvky9A8 unsplash

شما می‌توانید پیش از فروش آیفون خود این موارد را بررسی کنید و در صورت ایراد در هر یک از این بخش‌ها گوشی خود را به دست یک تعمیرکار مطمئن بسپارید. در کنار این مسئله تکمیل بودن لوازم جعبه نیز در قیمت گذاری آیفون دسته دوم شما تاثیر به سزایی دارد. از این رو در صورت ناقص بودن لوازم جعبه سعی کنید با خرید نسخه‌ اورجینال، آن‌ها را جایگزین کنید.

نکته: به عنوان خریدار آیفون دسته دوم، حتما پیش از خرید گوشی از اصالت جعبه آیفون مطمئن شوید. در بسیاری از مواقع ممکن است آیفونی که قصد خرید آن را دارید دستگاهی ریپک یا ریفربیش باشد. تا جای امکان از خرید این نسخه‌ها خودداری کنید و از اصالت دستگاه و جعبه با بررسی کد IMEI اطمینان یابید.

3_ آیفون خود را به تنظیمات اولیه بازگردانید

پس از تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات آیفون خود باید آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. با این کار از حذف شدن اطلاعات خود و همچنین بازگشت آیفون به حالت پیش فرض مطمئن خواهید شد. برای این که بتوانید آیفون خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید کافیست مراحل زیر را طی کنید:

مرحله اول: وارد بخش تنظیمات شوید.

مرحله دوم: به بخش General برید.

مرحله سوم: در این بخش روی گزینه Transfer or Reset iPhone ضربه بزنید.

مرحله چهارم: با انتخاب گزینه Erase All Content and Settings آیفون شما به تنظیمات اولیه کارخانه بازخواهد گشت.

Web capture 15 2 2022 184620 www.makeuseof.com

در کنار این موارد پیش از فروش آیفون دسته دوم خود گلس و گارد را از روی آن بردارید. از آن جایی که برخی از مدل‌های آیفون از قاب یکسانی استفاده می‌کنند ممکن است بتوانید از گادر آیفون قدیمی خود روی آیفون جدید نیز استفاده کنید. در غیر این صورت می‌توانید گاردها را به صورت جداگانه به مشتری خود بفروشید.

امیدواریم این مقاله برای شما کاربردی بوده باشد. در آینده با آموزش‌های بیشتر با شما همراه خواهیم بود.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید