8 کار ممنوعه در محل کار جدید: دیر نکنید، آراسته باشید

توسط امیرحسین حیدرزاده
8 کار ممنوعه در محل کار جدید: دیر نکنید، آراسته باشید

شروع یک کار جدید برای هر کسی جذابیت دارد. برخی شاد می‌شوند و برخی دیگر احساس ترس می‌کنند. شاید هم هر دو احساس را داشته باشید. یک فرصت جدید پیش روی ما است، باید از آن به درستی استفاده کنیم.

باید خوب شروع کنیم. باید تاثیر خوب داشته باشیم. روکیدا 8 نکته برای شما دارد.

1. دیر نکنید

وقت شناس باشید. سر وقت بودن احساس خوبی در همکاران و رئیس شما ایجاد می‌کند. همان روندی که از بچگی و اولین کلاس مدرسه روی آن تاکید داشتند. مسیر را یاد بگیرید.

بهترین مسیر را به کمک گوگل یا نرم افزارهای دیگر پیدا کنید. 25 دقیقه فاصله است؟ 15 دقیقه بیش‌تر در نظر بگیرید. شاید در راه شما تصادفی اتفاق افتاده باشد. شاید جاده را در دست تعمیر ببینید.

عجیب به نظر می‌رسد اما گوگل مپ حتی در ایران فعال است. شاید بهترین نباشد اما آن را یک همراه مطمئن می‌دانیم.

Capture 10

2. لباس مناسب بپوشید

تشخیص لباس مناسب می‌تواند کمی دشوار باشد. به محیط کار و همکاران نگاه کنید. بهترین راه برای شما سوال از منابع انسانی است. لباس را به شانس واگذار نکنید.

قبل از حاضر شدن در محل کار مطمئن شوید که هرچه باید و شاید را می‌دانید. اگر پوشش اداره جدید شما رسمی باشد، بدترین حرکت شرکت در اولین جلسه با کفش کتانی و شلوار جین است.

3. آموزش را فراموش نکنید

شغل جدید به اطلاعات جدید نیاز دارد. به احتمال زیاد باید یک دوره را پشت سر بگذارید. آن دوره را دست کم نگیرید. هر نکته در آن دوره به شما کمک می‌کند.

جلسات توجیهی برای نشان دادن مسیر به کارکنان است. مدیران دوست دارند که در جلسه شرکت کنید. آن‌ها گوش دادن را یک ویژگی خوب می‌دانند. رفتار خوب را فراموش نکنید.

مدیر شما حتما به روند یادگیری دسترسی دارد. نرم افزار هِد اسپیس (Headspace) یک نرم افزار عالی برای قبل از شروع جلسه است. آن را اجرا کنید. ذهن شما باید در چارچوب درست قرار بگیرد.

2 4

4. هیچ کس کار شما را انجام نمی‌دهد

انتظار نداشته باشید که کارکنان دیگر کار شما را دنبال کنند. از آن‌ها کمک بگیرید. کمک گرفتن هیچ گاه و برای هیچ کاری بد نیست. از طرفی درگیر کار باشید. آن را رها نکنید تا شخص کمک کننده آن را انجام دهد.

اگر آدم خوبی باشد، چند هفته با شما همراه می‌شود. از او تشکر کرده و ادامه ماجرا را در دست بگیرید. برای انجام یک کار انتخاب شده‌اید؟ یعنی توانایی آن را داشته‌اید. از مدیر خود راهنمایی بگیرید.

5. تماس خصوصی کم‌تر، بهتر است

زندگی شخصی را از زندگی شغلی جدا کنید. اگر در اولین روز کاری یا اولین هفته کاری تلفن برای مدت طولانی در دست شما باشد، چهره بدی به یاد مدیر می‌ماند. آیا دوستان به تماس با شما عادت دارند؟ با آن‌ها در این مورد صحبت کنید.

به آن‌ها بگویید: من یک شغل جدید را شروع کرده‌ام. برای تماس بعد از ساعت کاری یا وقت نهار را انتخاب کنید. هر کسی می‌تواند چند ساعت دوری را تحمل کند.

برای مدیریت تماس‌ها نرم افزار ترو کالر (Truecaller) را پیشنهاد می‌کنیم.

truecaller app website

6. درخواست افزایش حقوق نداشته باشید

برخی افراد دقیقا بعد از استخدام درخواست افزایش حقوق دارند. آیا در زمان مصاحبه برای مبلغ دستمزد صحبت داشته‌اید؟ اگر بله، درخواست افزایش حقوق نتیجه خوبی نخواهد داشت.

موثر باشید، پیشرفت کنید تا حقوق بیش‌تر در انتظار شما باشد.

7. از شایعات دور بمانید

شایعه پراکنی راه خوبی برای دوست پیدا کردن نیست. شایعات در هر محیط انسانی وجود دارند. شما تنها به آن‌ها گوش کرده و ساکت بمانید. با گوش دادن موارد مهمی یاد می‌گیرید اما حرف زدن می‌تواند تاثیر بدی داشته باشد.

8. دروغ نگویید

صداقت بهترین سیاست است. برای صادق بودن نیازی نیست بهترین حافظه را داشته باشید. احتمالا در روز اول چند اشتباه خواهید داشت. اشتباه در روزهای اول دور از انتظار نیست.

موضوع را با مدیر خود در میان بگذارید. صادق باشید، هدف مدیر کمک به شما است. درخواست کمک اصالت، صراحت و تمایل به یادگیری را نشان می‌دهد. امیدواریم کار جدید را به خوبی شروع کنید.

منبع: makeuseof.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید