چطور یک تلفن ساخته شده برای بازی را انتخاب کنیم؟ 3 سوال اساسی

توسط امیرحسین حیدرزاده
چطور یک تلفن ساخته شده برای بازی را انتخاب کنیم؟ 3 سوال اساسی

چطور بهترین تلفن همراه برای بازی را انتخاب کنیم؟ تلفن همراهی که برای بازی ساخته می‌شود در هر زمینه بهترین است. بهترین نمایشگر، بهترین پردازنده، بهترین حافظه و بهترین باتری در قلب آن قرار دارد.

در قدم اول باید بودجه خود را مشخص کنید. برای قدم دوم بین اندروید و iOS انتخاب می‌کنیم. آیا برای مدت طولانی بازی می‌کنید؟ آیا دست شما به گرما حساسیت دارد؟

در دنیای تلفن‌های ساخته شده برای بازی، امکانات اضافی و شاید بدون استفاده کاربران را جذب می‌کند. یک شرکت یک فن در قلب تلفن قرار می‌دهد. شرکت دیگر تا 16 گیگابایت حافظه رم را ممکن می‌کند.

اعداد عجیب و غریب دور از انتظار نیست. آیا یک نرم افزار یا بازی می‌تواند از یک نمایشگر با نرخ نوسازی 165 هرتز استفاده کند؟ روکیدا در ادامه به چند سوال متداول کاربران پاسخ می‌دهد. با ما همراه باشید.

nokia n81

1. کدام تراشه برای بازی بهتر است؟

امروز که این مقاله را می‌خوانید، تراشه‌های سری 8 کوالکام پادشاهی می‌کنند. آن‌ها بهترین عملکرد را در کنار مصرف بهینه قرار می‌دهند. به زودی نسل جدید اژدهای اسنپدراگون برای سال 2022 معرفی خواهد شد.

معماری جدید، قدرت بیش‌تر و مصرف کم‌تر اسم رمز کوالکام برای آینده است. البته که تراشه‌ اپل A15 بایونیک را دست کم نگیرید. رقابت‌ A15 و اسنپدراگون 888 مرحله پایانی مسابقات حساب می‌شود.

همان جنگی که بلیط‌هایش در چند دقیقه فروخته خواهد شد. البته که تراشه اپل را تنها در آیفون‌ها می‌بینیم.

2. یک تلفن همراه ساخته شده برای بازی به چه مقدار حافظه رم نیاز دارد؟

حداقل مقدار رم در بیش‌تر تلفن‌های مدرن 4 گیگابایت است. 6 گیگابایت تمام کارهای شما را در بهترین حالت انجام می‌دهد. برای بازی حداقل به 8 گیگابایت حافظه رم فکر کنید.

12 گیگابایت عملکرد دستگاه را به آسمان می‌رساند اما باید با پردازنده درست همگام شود. مانند: اسنپدراگون 888 یا اسنپدراگون 888 نسخه پلاس. البته که آیفون‌های اپل با حافظه رم کم‌تر دوستان اندروید را نقره داغ می‌کنند.

phones2

3. برای بازی اندروید یا iOS را انتخاب کنیم؟

سیستم عامل iOS روی دستگاه‌های کم‌تری اجرا می‌شود. ساخت و بهینه سازی یک بازی یا نرم افزار برای آیفون ساده‌تر است. بسیاری از بازی‌ها ابتدا برای iOS منتشر شده و بعد به دنیای اندروید می‌رسند.

اپل سیستم عامل خود را به خوبی با سخت افزار همگام سازی کرده. در ضرب المثل فارسی می‌گوییم: در و تخته با هم جور است. محصول سیب گاز زده بهینه کار می‌کند.

عملکرد بهینه تجربه بهتری در بازی‌ها را برای شما ممکن خواهد کرد. به همین دلیل بسیاری از کاربران برای بازی یکی از دستگاه‌های سیب گاز زده را به خانه می‌برند.

بهترین تلفن ساخته شده برای بازی: 9 رقیب تا دندان مسلح

در آن سوی میدان دستگاه‌های اندروید ساخته شده برای بازی تلاش می‌کنند تا با اعداد بزرگ‌تر، مشکلات را جبران کنند. مانند: ایسوس راگ فون 5s، رِد مجیک 6S پرو یا بلک شارک 4.

آن‌ها با حافظه رم بیش‌تر از 12 گیگابایت بهینه نبودن اندروید را به دوش می‌کشند. البته که این گروه از تلفن‌های هوشمند وزن بالایی دارند. شما به کدام دلیل، کدام دستگاه را به خانه می‌برید؟

نظرات خود را برای دیگر کاربران روکیدا بنویسید.

منبع: makeuseof.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید