سال 2021 و شکار فضایی ها: گروگانگیری در قسمت دوم

توسط امیرحسین حیدرزاده
سال 2021 و شکار فضایی ها: گروگانگیری در قسمت دوم

قسمت اول مقاله سال 2021 و شکار فضایی ها را از این لینک دنبال کنید.

4. حیات در ماه زحل

qRFmqVx9KJHNNzi5uedUPN 970 80

انسلادوس را به یاد دارید؟ این مقاله روکیدا را از دست ندهید. تحقیقات جدید می‌گوید: شاید زیر یخ و سرما زندگی وجود داشته باشد. در سال 2005 ناسا اولین آب فشان‌های روی سطح سیاره را کشف کرد.

آب فشان ذرات یخ زده آب را درست مانند آتش فشان به بیرون پرتاب می‌کند. محل کشف، قطب جنوب انسلادوس است. دانشمندان در نگاه اول تنها آب را کشف کردند. در نگاه دوم، زندگی سلام کرد.

آیا میکروب‌هایی در سطح سیاره وجود دارد که دی هیدروژن را مصرف کرده و متان را به عنوان پسماند ایجاد می‌کنند؟ تاثیر متان روی آب فشان‌ها را نمی‌توانیم نادیده بگیریم. در نتیجه باید قبول کرد که زندگی در آن سیاره جریان دارد.

داستان آب و انسلادوس را با کلیک روی این لینک از دست ندهید.

5. آیا دانشمندان زباله‌ فضایی‌ها را نادیده می‌گیرند؟

HnZNeE4jcRKFJfQAaZpYBN 970 80

شاید یک جسم بیگانه برای کشف دنیاهای دیگر به منظومه شمسی فرستاده شده باشد. دور از ذهن است اما ارزش فکر کردن دارد. آوی لوب اختر فیزیکدان از دانشگاه هاروارد است.

او گفت: اولین نشانه حیات هوشمند فراتر از زمین جسمی عجیب به شکل سیگار است. آن را با نام “اوموآموآ” می‌شناسیم. برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید آن را به شکل “Oumuamua” جست و جو کنید.

آیا رفتار غیر عادی از آن جسم مشاهده شده است؟ خیر اما شکل، شتاب و درخشندگی آن عادی نیست. آیا بخشی از فناوری بیگانه حساب می‌شود؟ می‌تواند یک فضاپیمای رها شده از موجودات فضایی باشد.

شاید هم یک فناوری برای ارتباط راه دور حساب شود. اگر خوشبین باشیم، تمام آن‌ها می‌توانند توضیح خوبی برای ساختار اوموآموآ باشند. از طرفی دانشمندانی که اعتقادی به فضایی‌ها ندارند می‌گویند: این جسم تنها یک دنباله دار است.

پیدا کردن یک راز از یک جسم مشخص کار درستی نیست.

6. رشد انسان‌ها زیر ذره بین بیگانگان

سال 2021 و شکار فضایی ها: گروگانگیری در قسمت دوم

تقریبا از صد سال پیش جست و جوی بیگانگان را آغاز کردیم. از دوربین سیاه و سفید به ساخت تلسکوپ جیمز وب رسیدیم. فکر کنید یک تمدن بیگانه هزاران سال جلوتر از ما باشد.

بر اساس یک مطالعه در مجله نیچر 1715 منظومه ستاره‌ای برای 5 هزار سال دید کاملی به زمین داشته‌اند. امروز که این مقاله را می‌خوانید، هم‌چنان 1400 منظومه به خوبی زمین را نگاه می‌کنند.

تمام آن ستاره‌ها در حدود 300 سال نوری از ما فاصله دارند. اگر از 75 تای آن‌ها به زمین سفر کنید، کم‌تر از 100 سال نوری طول می‌کشد. لیزا کالتنگر سرپرست تیم تحقیق، استادیار نجوم و مدیر بخش ستاره شناسی است.

او گفت: 75 منظومه آنقدر به کره زمین نزدیک است که شاید امواج رادیویی ما را شنیده باشند. آیا می‌خواهند با ما ارتباط برقرار کند؟ جواب این سوال تا امروز نه بوده است.

7. یک راه بدون مشکل برای ارتباط با بیگانگان وجود ندارد

sNkJ7DGqZ3LmsjojKWjmsL 970 80

فکر کنید موجودات فضایی به انسان‌ها نگاه می‌کنند. بهترین راه برای ارتباط با آن‌ها چیست؟ مجله “لایو ساینس” در این مورد تحقیقات زیادی انجام داد. نتیجه ناراحت کننده این بود که هیچ روش بی عیب و نقص وجود ندارد.

امواج رادیویی عالی به نظر می‌رسد اما در دریای فضا غرق می‌شود. بهترین راه لیزر خواهد بود اما به دقت بالایی نیاز دارد. ما حتی نمی‌دانیم آیا آن سوی تلفن کسی هست؟

8. فناوری انسانی از راه می‌رسد

سال 2021 و شکار فضایی ها: گروگانگیری در قسمت دوم

29 آوریل 2019 بود که اخترشناسان یک سیگنال را کشف کردند. یک سیگنال که منبع آن پروکسیما قنطورس بود. نزدیک‌ترین منظومه ستاره‌ای به خورشید. جایی که احتمال زندگی فضایی‌ها در آن وجود دارد.

سیگنال فضایی هرگز تکرار نشد. کارشناسان آن را نشانه‌ای از فناوری بیگانه می‌دانستند. برای اطلاعات بیش‌تر این مقاله را از دست ندهید.

9. دزدیده شدن توسط بیگانگان می‌تواند یک رویا باشد

سال 2021 و شکار فضایی ها: گروگانگیری در قسمت دوم

رویای شفاف نوعی از رویا حساب می‌شود که شخص می‌تواند آن را تا حدی کنترل کند. یعنی به مقداری هوشیار است. این نوع از رویاها می‌تواند داستان آدم ربایی بیگانگان را توضیح دهد.

شرایط آدم ربایی باعث ترس و وحشت می‌شود. ترس و وحشت شخص را فلج می‌کند. در نتیجه محققان روسی از خود می‌پرسند: آیا آزمایش رویا می‌تواند ما را به حقیقت برساند؟

منبع: livescience.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید