به ساخت پادکست فکر می کنید؟ باید یکی از 6 ویرایشگر صدا را داشته باشید!

توسط امیرحسین حیدرزاده
به ساخت پادکست فکر می کنید؟ یکی از 6 ابزار را داشته باشید!

به ساخت یک پادکست فکر می‌کنید؟ امروز، دنیایی از امکانات پیش پای شما قرار دارد. کار آنقدر ساده انجام می‌شود که هر کسی می‌تواند پادکست خود را بسازد. برای شروع باید ابزار مناسبی داشته باشیم.

آیا ضبط در استودیو برای تمام مردم ممکن است؟ باید بگوییم: خیر. برای فعالیت در این زمینه باید بهترین ویرایش را انجام دهید. کار شما از یک فیلم ساز سخت‌تر نباشد، ساده‌تر نیست.

1. اوداسیتی

podcast recording software

آن را با نام Audacity جست و جو کنید. یک نرم افزار ساخت پادکست رایگان است. تقریبا تمام نیازهای شما برای ساخت یک قطعه را برطرف می‌کند. ساده به نظر می‌رسد اما برای دوستان مبتدی بهترین گزینه حساب می‌شود.

تفاوتی ندارد که از مک، ویندوز یا لینوکس استفاده کنید. یک میکروفون USB برای شروع کار کافی است. صفحه اصلی ابزارهای ویرایش، ترکیب و نظارت را در دسترس شما قرار می‌دهد.

من یا شما تفاوتی ندارد، نمی‌توانیم یک نواخت برنامه را اجرا کنیم. چند ویژگی صداهای اضافی مانند سرفه را حذف می‌کنند. در عالی بودن نرم افزار شک نداریم اما از افزونه‌ها و ابزارهای MIDI پشتیبانی نمی‌کند.

اگر به استفاده از ابزارهای خاص فکر می‌کنید، این نرم افزار بهترین انتخاب برای شما نیست.

2. گاراژ بَند

به ساخت پادکست فکر می کنید؟ یکی از 6 ابزار را داشته باشید!

آن را به شکل GarageBand جست و جو کنید. آیا از سیستم عامل مک استفاده می‌کنید؟ برای شما رایگان است. در واقع همراه با سیستم عامل شما عرضه می‌شود.

کار با نرم افزار جذاب است. در زمان استفاده شما را عصبی نمی‌کند. برای پیدا کردن هر کدام از ویژگی‌ها نیازی به باز کردن کتاب راهنما نیست. مانند اوداسیتی رایگان حساب می‌شود اما چند تفاوت قابل توجه وجود دارد.

گاراژ بند یک استودیوی کامل است. از ابزارها و افزونه‌ها به شکل کامل پشتیبانی می‌کند. در قلب نرم افزار سازهای دیجیتالی خودنمایی می‌کنند. مانند: کیبورد، درام و گیتار.

اپل دوستان موسیقی دان را هدف قرار داده. برای استفاده از آن و ساخت بهترین پادکست به مک وابسته‌ایم.

3. اپل لاجیک پرو X

best app to record podcast

آن را با نام Logic Pro X جست و جو کنید. پیشرفته‌ترین گزینه در میان فهرست روکیدا حساب می‌شود. این نرم افزار روی ساخت موسیقی تمرکز دارد. موسیقی با پادکست تفاوتی دارد؟ ابزارها برابر است.

دنیایی از ابزارها و ویژگی‌ها در دسترس شما قرار می‌گیرد. ابزارهایی که در هیچ نرم افزار دیگری مشاهده نمی‌کنیم. جلوه‌های زیادی وجود دارد. بخشی از ویرایش صدا می‌تواند به شکل خودکار انجام شود.

آیا به ویرایش هم زمان چند موسیقی فکر می‌کنید؟ به راحتی انجام می‌شود. حرکت بین صفحه ویرایش یک موسیقی دیگر تنها به چند کلیک نیاز دارد. استفاده از یک ابزار سطح بالا ارزان تمام نمی‌شود.

برای خرید آن باید 199 دلار پرداخت کنید. آیا بهترین ابزار است؟ جواب به این سوال در دست انتظارات شما قرار دارد.

4. ادوبی آدیشِن

Adobe Audition sound editor

آن را به شکل Adobe Audition جست و جو کنید. نرم افزار محبوب برای کاربران حرفه‌ای و مبتدی حساب می‌شود. انعطاف در خون نرم افزار وجود دارد. با یک نرم افزار فایل‌های صوتی را ضبط، ویرایش و به اشتراک بگذارید.

به کمک الگوریتم‌ها نویز را از صدای شما جدا کرده و حذف می‌کند. سطح صدا را برای هر مهمان، گوینده یا ساز تنظیم کرده و جداگانه ویرایش کنید. برای استفاده از این نرم افزار باید به شکل ماهانه 20.99 دلار پرداخت کنید.

اگر کیفیت صدا برای شما اهمیت داشته باشد، ارزش پرداخت را دارد.

5. هیندنبورگ جورنالیست

podcasts software

آن را به شکل Hindenburg Journalist جست و جو کنید. این نرم افزار رویای یک داستان نویس است. هدف نرم افزار خبرنگاران حساب می‌شوند. برای ساخت یک پادکست سریالی آن را انتخاب می‌کنیم.

اپل لاجیک پرو X با تمرکز روی موسیقی ساخته شده اما هیندنبورگ از ابتدا پادکست را دنبال می‌کند. شما می‌توانید بالاترین کیفیت صدا را انتظار داشته باشید. اکولایزر صدای یک نواخت در تمام کار را ممکن می‌کند.

6. ذِن‌کَستِر

به ساخت پادکست فکر می کنید؟ یکی از 6 ابزار را داشته باشید!

آیا مهمان شما در استودیو نیست؟ این نرم افزار برای شما ساخته شده. صحبت هر مهمان به شکل جداگانه ضبط شده و سپس ترکیب می‌شود. کیفیت آن بسیار بالا است.

دنیایی از ابزارها و ویژگی‌های خودکار به خوبی خودنمایی می‌کنند. شما کدام نرم افزار را انتخاب می‌کنید؟

منبع: makeuseof.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید