چگونه قابلیت تقویت مکالمه (Conversation Boost) را برای ایرپاد پرو فعال کنیم؟

توسط سمیرا گلکار

هدفون‌های مجهز به قابلیت حذف نویز مثل ایرپاد پرو باعث می‌شوند که مکالمات و سایر صداها بهتر به نظر برسند اما برای مواقعی که لازم است صدا را بهتر بشنوید، می‌توانید از قابلیت تقویت مکالمه یا Conversation Boost استفاده کنید که در این مطلب نحوه فعال سازی آن را به شما آموزش می‌دهیم.

Conversation Boost چیست؟

اپل دقیقاً توضیح نداده که Conversation Boost چطور کار می‌کند اما طبق توضیحات این قابلیت، تمرکز اصلی آن شخصی است که در مقابل شما صحبت می‌کند یعنی احتمالاً از دنبال کردن حرکات سر استفاده می‌کند.

بعلاوه، احتمالاً Conversation Boost شبیه به یک سمعک کار می‌کند که صدای ورودی را با یک محدوده فرکانسی خاص تقویت می‌کند (بیشتر فرکانس‌های مربوط به صدای انسان). این فرایند مانع از بالاتر رفتن صدا از یک سطح خاص می‌شود در نتیجه نیازی نیست که نگران شدت بالای صدا باشید.

سمعک‌های تجویزی طوری ساخته شده اند که متناسب با نیازهای شنوایی کاربر عمل کنند در نتیجه Conversation Boost به اندازه آنها کارایی ندارد اما باز هم اگر می‌خواهید صدای اطرافیان را بهتر بشنوید فعال کردن این قابلیت ضرری ندارد.

الزامات استفاده از Conversation Boost

اول توجه داشته باشید که این قابلیت فقط ایرپاد پرو قابل استفاده است نه ایرپاد اصلی.

بعلاوه، Conversation Boost فقط در iOS و iPadOS 15 و نسخه‌های بعدی آن قابل استفاده است. اگر هنوز این نسخه را نصب نکردید، از این راهنما استفاده کنید.

همچنین نسخه میان افزار باید 4A400 یا جدیدتر باشد. پس نسخه میان افزار را هم بررسی کنید. ایرپاد پرو را به آیفون یا آیپد متصل کنید و بعد تنظیمات را باز کنید.

در قسمت Settings گزینه General و سپس About را انتخاب کنید. صفحه را اسکرول کنید تا AirPods Pro را ببینید و بعد برای مشاهده نسخه میان افزار روی آن ضربه بزنید. امکان آپدیت کردن دستی میان افزار وجود ندارد اما اگر ایرپاد پروی شما به آیفون یا آیپد متصل باشد، معمولاً پس از مدتی نه چندان طولانی آپدیت به صورت خودکار انجام می‌شود.

چگونه AirPods Pro را فعال کنیم؟

AirPods Pro یک قابلیت مستقل نیست بلکه یک تنظیم خاص برای Transparency Mode است که جزء قابلیت‌های بسیار مفید ایرپاد پرو محسوب می‌شود. در نتیجه برای فعال کردن آن باید به تنظیمات برویم.

در تنظیمات، صفحه را اسکرول کرده و گزینه Accessibility را انتخاب کنید. حالا صفحه را اسکرول کرده و گزینه Audio/Visual را در قسمت Hearing انتخاب کنید.

قابلیت تقویت مکالمه Conversation Boost را برای ایرپاد پرو فعال کنیم؟

حالا روی Headphone Accommodations ضربه زده، صفحه را اسکرول کنید و روی Transparency Mode ضربه بزنید تا تنظیمات آن را ویرایش کنید.

قابلیت تقویت مکالمه Conversation Boost را برای ایرپاد پرو فعال کنیم؟ 1

به پایین صفحه، جایی که گزینه Conversation Boost را مشاهده می‌کنید ببرید. حالا این گزینه را در حالت فعال قرار دهید.

قابلیت تقویت مکالمه Conversation Boost را برای ایرپاد پرو فعال کنیم؟ 2

چگونه Transparency Mode را به سرعت فعال یا غیرفعال کنیم؟

نمی توانید بدون رفتن به تنظیمات Conversation Boost را فعال یا غیرفعال کنید. اما Conversation Boost جزء تنظیمات Transparency Mode است که می‌توانید به سرعت آن را فعال و غیرفعال کنید.

در آیفون یا آیپد، صفحه را از بالا به پایین بکشید تا به Control Center بروید. در اینجا دکمه صدا را نگه دارید تا به تنظیمات ایرپاد پرو دسترسی پیدا کنید.

قابلیت تقویت مکالمه Conversation Boost را برای ایرپاد پرو فعال کنیم؟ 3

پایین اسلایدر صدا، در سمت چپ گزینه Noise Control و در سمت راست Spatialize Stereo را مشاهده می کنید. برای جابجایی بین حالت لغو نویز، غیرفعال کردن و حالت شفاف روی Noise Control ضربه بزنید. حالا می توانید Conversation Boost را به سرعت فعال یا غیرفعال کنید.

قابلیت تقویت مکالمه Conversation Boost را برای ایرپاد پرو فعال کنیم؟ 4

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید