نقد و بررسی فیلم شخصی درون خانه شماست 2021: جدیدترین و یکی از بهترین ترسناک‌های نتفلیکس!

توسط امیر بلادی
نقد و بررسی فیلم شخصی درون خانه شماست 2021 There’s Someone Inside Your House

فیلم شخصی درون خانه شماست در ژانر ترسناک و هیجان‌اگیز محصول سال 2021 و از کمپانی نتفلیکس می‌باشد. این فیلم توانسته نسبتا تا این لحظه  موفق ظاهر شود. داستان جذاب و کارگردانی خوب فیلم شخصی درون خانه شماست نکته‌‌ای است که توجه بسیاری از مخاطبان ژانر وحشت را به فیلم جلب نموده است. در ادامه مطلب با معرفی، نقد و بررسی، مرور تریلر و داستان همراه روکیدا باشید.

معرفی فیلم شخصی درون خانه شماست 2021 There’s Someone Inside Your House

معرفی فیلم شخصی درون خانه شماست 2021 There’s Someone Inside Your House

معرفی فیلم شخصی درون خانه شماست 2021 There’s Someone Inside Your House

فیلم شخصی درون خانه شماست (There’s Someone Inside Your House) در ژانر وحشت محصول سال 2021 ششم اکتبر (14 مهر) اکران خواهد شد. این فیلم به کارگردانی پاتریک بریس (Patrick Brice) از کمپانی نتفلیکس نسبتا موفق ظاهر شده است. نکته دیگر قابل توجه تهیه‌کنندگان مشترک این فیلم با سریال چیزهای غریبه (Stranger Things) و ارتباط آنان با دنیای فیلم‌های احضار (Congurings) می‌باشد. ایده همیشه جذاب بقا آن‌هم در اوج اضطراب و وحشت در بطن فیلم‌نامه به چشم می‌خورد. نکاتی را بررسی خواهیم کرد که، مخاطب را درگیر و مجذوب اتمسفر هوشمندانه طراحی شده فیلم شخصی درون خانه شماست خواهد کرد.

upload

فیلم  شخصی درون خانه شمسات برگرفته از کتاب رمان استفانی پرکینز (Stephanie Perkins) پرداخته شده است. هنری گایدن (Henrry Gayden) در تکامل داستان رمان و شکل‌گیری فیلم‌نامه قلم نویسندگی را بر دست داشته و اثری جذاب را نوشته است. ایده انحصاری گایدن با حضور قاتلی که اسرار افرار را شکار می‌کند جذاب‌تر شده است!

MV5BYmE0NzBlYTAtOWMzOS00OWNiLWIwMzctMDg4YmRmMzZjNzI1XkEyXkFqcGdeQWpnYW1i. V1

حمله‌ای ناگهانی به کلاس فارق‌التحصیلان دبیرستان آزبورن توسط فردی نقاب‌دار به بدترین کابوس ممکن افراد حاضر تبدیل خواهد شد. داستان قتل‌های ادامه داری که تنها یک راه برای توقف دارند؛ موضوع فیلم‌نامه ترسناک فیلم شخصی درون خانه شماست را تشکیل داده است. بسیاری این فیلم را با فیلم محبوب و مشهور Scream یا جیغ مقایسه می‌نمایند؛ که بی دلیل هم نیست. نکات بسیار زیادی بنظر مشابه در هر دو فیلم چشم می‌خورد که انتقاد برخی را هم به همراه داشته است. اما از نگاه دیگر انقلاب و نسلی جدید برای این فیلم به‌شمار می‌رود.

از دیگر موارد مشابه با این فیلم در گذشته فیلم وس کریون (Wes craven) محصول 1966 می‌باشد. به گفته صاحب نظران عرصه سینما و نگاه مجله اینترنتی روکیدا این فیلم را کاملا میتوان دنباله‌رو فیلم وس کروین دانست. داستانی سرشار از شرارت در نوجوانان و قتل‌های زنجیره‌ای! این‌بار به نوعی قاتل بازگشته است. با بررسی نقات قوت و ضعف فیلم شخصی درون خانه شماست در بخش نقد و بررسی همراه ما باشید.

معرفی فیلم شخصی درون خانه شماست 2021 There’s Someone Inside Your House

امتیازی که کاربران رسانه IMDB به این فیلم اختصاص داده‌اند 5.2 بوده است. همچنین 50 درصد کاربران رسانه Rotten Tomatoes نسبت به تماشای این فیلم رضایت داشته ‌اند. این آمارها برای یک فیلم ترسناک میزان قابل قبول و خوبی به‌شمار می‌رود. در انتهای مطلب می‌توانید امتیاز تخصصی کارشناسان سینمای مجله اینترنتی روکیدا به این فیلم را مشاهده نمایید. در ادامه با نگاهی به لیست سازندگان و بازیگران، تریلر، خلاصه داستان، نقد و بررسی فیلم شخصی درون خانه شماست، همراه روکیدا باشید.

نقد و بررسی فیلم شخصی درون خانه شماست There’s Someone Inside Your House

 لیست سازندگان و بازیگران فیلم شخصی درون خانه شماست

کارگردان فیلم شخصی درون خانه شمسات پاتریک بریس (Patrick Brice) و نویسنده فیلم‌نامه آن هنری گایدن (Henry Gayden) بوده است. فیل‌مناه این فیلم در زانر وحشت بر اساس رمانی از استفانی پرکینز (Stephanie Perkins) شکل گرفته است. کمپانی نتفلیکس یکی از بهترین فیلم‌های ژانر ترسناک و وحشت خود را در 14 مهر ماه (6 اکتبر) منتشر کرده است.

نقد و بررسی فیلم شخصی درون خانه شماست 2021 There’s Someone Inside Your House

در این فیلم سیدنی پارک (Sydney Park) در نقش مکانی یانگ، تئودور پرلین (Théodore Pellerin) در نقش اولی لارسون، آژها کوپر (Asjha Cooper) در نقش الکس کریسپ، دیل ویبلی (Dale Whibley) در نقش زک سندفورد، جسی لاتورت (Jesse LaTourette) در نقش داربی، بورکلی دافیلد (Burkely Duffield) در نقش کیلب، دیگو یوزف (Diego Josef) در نقش رودریگو، زین کلیفورد (Zane Clifford) در نقش مکون، بی‌جی هریسون (BJ Harrison) در نقش گام، امیلیا بارانک (Emilija Baranac) در نقش هیلی، جید فالکون (Jade Falcon) در نقش استیسی و ویلیام ادوارد (William Edward) در نقش رندال بریس حاضر شده‌اند.

تریلر رسمی فیلم شخصی درون خانه شماست 2021 There’s Someone Inside Your House

در این قسمت از مطلب تریلر رسمی فیلم شخصی درون خانه شماست (There’s Someone Inside Your House) از کمپانی نتفلیکس را برای شما تهیه کرده‌ایم. این فیلم در تاریخ 6 اکتبر 2021 (14 مهر 1400) منتشر خواهد شد.

 

نقد و بررسی فیلم شخصی درون خانه شماست There’s Someone Inside Your House

کسی درون خانه شماست و شما آن را نمی‌بینید! بدون شک نامی هوشمندانه که سوال و ترس همیشگی افراد در خلوتشان است. در این قسمت تصمیم داریم تا فیلم ترسناک شخصی درون خانه شماست (There’s Someone Inside Your House) را نقد و بررسی نماییم. اید‌های بسیار زیادی در این فیلم با فیلم جیغ مشابه است. نخستین نکته ماسک داشتن قاتل داستان است!

نقد و بررسی فیلم شخصی درون خانه شماست There’s Someone Inside Your House

نقد و بررسی فیلم شخصی درون خانه شماست There’s Someone Inside Your House

فیلم جیغ را با قاتل ماسک دارش و قتل‌های زنجیره‌ای ادامه دار می‌شناسیم. دقیقا موضوعی که در فیلم شخصی درون خانه شماست شاهد هستیم. جوانانی که درحال فارق‌التحصیلی از دبیرستان آزبورن هستند به ترتیب مورد هدف قاتلی نقاب‌دار (ماسکی تقریبا سفید بر جهره دارد) قرار می‌گیرند. این ایده ممکن است بسیار در سینما دیده شده باشد اما نکاتی در فیلم نتفلیکس وجود دارد که منحصربفرد و به شدت جذاب‌اند.

نقد و بررسی فیلم شخصی درون خانه شماست There’s Someone Inside Your House

نقد و بررسی فیلم شخصی درون خانه شماست 2021 There’s Someone Inside Your House

تراژدی که در روابط بین شخصیت‌ها در فیلم جلوه می‌نماید از نکات بسیار جذاب فیلم‌نامه است. جایی که دوستان رازهای تاریک یک‌دیگر را کشف می‌نماید و تاثیر آن را بر اتفاقات مربوطه به خود می‌یابند. هوشمندانه ترین نکته فیلم‌نامه بخصوص برای رده سنی جوان همین موضوع است. اما بنظر من یکی از نکات کلیشه‌ای داستان قهرمان شدن پاک‌ترین فرد در تمامی موارد است! در این فیلم ظاهرا فردی که رازی با تیرگی کمتر دارد، کلید پایان دادن به قتل‌ها خواهد بود. برای مرور داستان تا انتها همراه ما باشید.

https 1428elm.com files image exchange 2017 07 ie 76347 scaled

نخستین نکته که این فیلم ترسناک جدید نتفلیکس را متمایز می‌کند واقعی بودن سکانس‌ها واتفاقات آن است. حتی زاویه دورین این حس طبیعی را به تماشاگر به سادگی منتقل خواهد کرد. مورد دوم ایفای نقشی گرم از تمامی بازیگران زیر نظر کارگردانی پاتریک بریس است. مورد سوم که از نظر من بسیارهم اهمیت دارد، ریتم و سرعت مواجه شدن با سکانس‌ها ترسناک است که بسیار مناسب است. جدا از آن پراکندگی میزان ترس یا لحظات پرش از جا (به اطلاح جامپ اسکیرز-Jump Scares) متناسب با نیاز مخاطب در سراسر زمان شخصی درون خانه شماست پراکنده است.

فیلم‌نامه هیجان‌انگیز و جذاب این فیلم با نگاهی به روان‌شناسشی سایه‌های درون افراد عمیق‌تر شده است. این نگاه روان‌شناختی به رازهای تاریک درون افراد که در زمان خطر برملا خواهند شد چاشنی درام تلخ فیلم را تکمیل خواهد کرد. زمان مواجه با خطر یا حتی مرگ، احساس خطرناک‌تر بودن روابط با افراد سمی، به مخاطب در حین تماشای فیلم القا خواهد شد. نکته‌ای که هوشمندانه کارگردانی و در تدوین فیلم طراحی شده است.

Theres Someone Inside Your House

از نظر طراحی صحنه و انتخاب لوکیشن‌ها سازندگان متوسط عمل نموده‌اند. هزینه پرداخته شده برای این فیلم نسبتا قابل قبول است اما آن‌چنان در ظاهر فیلم به چشم نمی‌آید.تمرکز روی شخصیت‌ها و درام احساسی یک روایت هیجان‌انگیز میزان درگیر کردن مخاطب را بیشتر خواهد کرد. امتیازی که فیلم شخصی درون خانه شماست (There’s Someone Inside Your House) کاملا از آن بهره‌مند است. موسیقی متن و اتمسفر کانس‌ها نیز نسبتا گیرا و جذاب هستند.

این فیلم را به‌طور کلی می‌توان نسل جدیدی برای فیلم جیغ و نوع تازه‌ای برای روایت وحشت دانست. فیلمی که توانست به خوبی رمان استفانی پرکینز را به تصویر بکشد؛ و برای خودش نسل جدیدی از طرفداران را بسازد. در ادامه با نگاهی به خلاصه داستان فیلم شخصی درون خانه شماست همراه روکیدا باشید.

نقد و بررسی فیلم شخصی درون خانه شماست There’s Someone Inside Your House

خلاصه داستان فیلم شخصی درون خانه شماست2021 There’s Someone Inside Your House

روایت فیلم شخصی درون خانه شماست پر هیجان و ترسناک است. ماکانی یانگ دختری است که برای پایان دبیرستانش باید از هاوایی به شهر آرام نبراسکا نزد مادربزرگش برود. همه‌ چیز آرام و زندگی بر برنامه منظمش پیش می‌رود. تا زمانی که یک قاتل نقاب‌دار شروع به قربانی کردن هم‌کلاسی‌های ماکانی خواهد کرد. این قاتل علاوه بر وحشتی که در سراسر شهر پخش خواهد کرد؛ قاتل اسرار مردم است! او دوستان را روبه‌روی هم قرار داده و بعد به کام مرگ می‌کشاند!

نقد و بررسی فیلم شخصی درون خانه شماست There’s Someone Inside Your House

ماکانی و دوستانش در تلاش‌اند تا راز این قاتل و دلیل قتل‌ایش را کشف کنند. او به سرعت و به طرز دلخراشی درحال شکار افراد مدرسه و ظاهرا شهر است! ماکانی باید پیش از اینکه خودش شکار شود هویت این فرد مرموز را کشف و سعی در برملا کردن اسرارش کند. اگر به ژانر وحشت علاقه‌مندید این فیلم جذاب از نتفلیکس را از دست ندهید!

منبع: screenrant.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

2 دیدگاه

آواتار مهسا
مهسا شنبه 17 مهر 1400 ساعت 22:29 - 22:29

Matalebeeetun binazire ghalame nevisande shoma aghaye beladi ro kheyli mipasandma haruz akhabre folmatuno chek mikonam

پاسخ
Avatar photo
امیر بلادی یکشنبه 18 مهر 1400 ساعت 17:25 - 17:25

ممنونم ما به داشتن مخاطبانی با لطف و محبت شما افتخار می‌کنیم

پاسخ

دیدگاهی بنویسید