چگونه در اینستاگرام لایو بگذاریم؟

توسط فرشته داورپناه

با گزینه‌ی Go Live اینستاگرام، می‌توانید از لحظات خودتان پخش ویدئویی بگذارید و به افراد حاضر در این پلتفرم اجازه دهید آن را تماشا کرده و با آن تعامل داشته باشند. ما در این مقاله نحوه‌ی انجام این کار در گوشی آیفون، آیپد و اندروید را به شما نشان خواهیم داد.

وقتی لایو می‌گذارید، اینستاگرام به برخی از فالوورهای شما اطلاع می‌دهد تا بتوانند پخش زنده‌ی شما را تماشا کنند. آن‌ها پس از اطلاع می‌توانند ویدیوی لایو را مشاهده و همچنین نظرات خود را برای شما ارسال کنند.

نحوه‌ی شروع پخش لایو در اینستاگرام

وب سایت اینستاگرام گزینه‌ای برای پخش زنده ارائه نمی‌دهد. بنابراین برای شروع پخش مستقیم در این پلتفرم باید از آیفون، آیپد یا تلفن اندروید خود استفاده کنید.

برای شروع، برنامه‌ی اینستاگرام را در تلفن خود باز کنید. در گوشه‌ی بالای سمت چپ برنامه، روی گزینه‌ی “Your Story” ضربه بزنید.
1 instagram your story
در پایین صفحه‌ی “Your Story” ، انگشت خود را به چپ بکشید و گزینه‌ی “Live” را انتخاب کنید.
2 instagram live
پس از باز شدن صفحه‌ی “Live” ، در بالای آن روی نماد “Go Live” ضربه بزنید.
3 instagram go live
اینستاگرام بلافاصله پخش ویدیوی زنده شما را شروع می‌کند. سپس پیام‌هایی به فالوورهای شما ارسال می‌کند و به آن‌ها اطلاع می‌دهد که لایو گذاشته‌اید.

در زمان پخش لایو، در گوشه‌ی سمت راست بالای برنامه‌ی اینستاگرام تعداد افرادی که در حال تماشای ویدیوی لایو شما هستند نشان داده می‌شود. و در پایین این صفحه، نظرات بینندگان خود را مشاهده خواهید کرد.
4 instagram live viewers comments

نحوه‌ی اشتراک گذاری و تغییر تنظیمات پخش لایو

شما می‌توانید نحوه‌ی تعامل افراد با ویدئوی لایو خود را تغییر دهید. برای انجام این کار در پایین برنامه‌ی اینستاگرام در کنار ” Add Comments” روی سه نقطه ضربه بزنید.

سپس گزینه‌های زیر را مشاهده خواهید کرد:

  • خاموش کردن نظر دادن: این کار باعث می‌شود نظر دادن افراد در مورد ویدیوی لایو فعلی شما غیرفعال شود.
  • خاموش کردن درخواست‌ها برای لایو گذاشتن: بینندگان شما به طور پیش فرض می‌توانند برای حضور در ویدیوی لایو شما درخواست ارسال کنند. انتخاب این گزینه آن ویژگی را غیرفعال می‌کند.
  • خاموش کردن سوالات: این گزینه ویژگی سوال را غیرفعال می کند.
  • اشتراک گذاری: از این گزینه برای به اشتراک گذاشتن لینک ویدیوی لایو خود از طریق از منوی اشتراک گذاری تلفن همراه‌تان استفاده کنید.
  • کپی کردن لینک: این گزینه لینک ویدیوی لایو فعلی اینستاگرام شما را کپی می‌کند. با به اشتراک گذاشتن این لینک با دیگران به آن‌ها اجازه می‌دهید ویدیوی لایو شما را تماشا کنند.

5 instagram live options

چگونه لایو خود را به پایان برسانیم و ذخیره کنیم

زمانی که کارتان تمام شد و خواستید ویدیوی لایو خود را به پایان برسانید، روی “X” در گوشه‌ی سمت راست بالای برنامه‌ی اینستاگرام ضربه بزنید.
6 end instagram live
با این کار فوراً درخواست تأیید انتخاب خود را مشاهده خواهید کرد. در اینجا، روی “End Video” ضربه بزنید.
7 end video instagram live
اینستاگرام پخش ویدیوی لایو شما را به پایان می‌رساند. اکنون منوی “Live Video Ended” را مشاهده خواهید کرد، منویی که به شما امکان می‌دهد تصمیم بگیرید که می‌خواهید با ویدیوی لایو ضبط شده‌ی خود چه کاری انجام دهید.

گزینه‌های موجود عبارتند از:

  • اشتراک گذاری در IGTV: این مورد ویدیوی لایو شما را در IGTV به اشتراک می‌گذارد.
  • دانلود ویدیو: این گزینه ویدیوی لایو را در تلفن شما دانلود می‌کند.
  • دور ریختن رسانه: این مورد ویدیوی لایو را حذف می‌کند. اگر نمی‌خواهید کاری با ویدیوی لایو خود انجام دهید، این گزینه را انتخاب کنید.

8 instagram live ended options
و این همه چیز درباره‌ی نحوه تعامل شما با مخاطبان اینستاگرام در لایو بود.
از ارتباط تصویری لذت ببرید!

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید