شایعاتی از گلکسی اس 22 اولترا: سامسونگ بدون پیشرفت؟

توسط امیرحسین حیدرزاده

گلکسی اس 21 اولترا یکی از بهترین دوستان کاربران است. اگر طرفدار عکاسی باشید، ماجرا برای شما جالب‌تر می‌شود. بسیاری از دوستان ما برای رسیدن گلکسی اس 22 چشم انتظار نشسته‌اند.

متاسفانه با نوشتن این خبر باید امید آن‌ها را کمی نا امید کنیم. بر اساس شایعات تلفن همراه گلکسی اس 22 اولترا تنها یک به‌روزرسانی کوچک خواهد بود.

وب سایت گلکسی کلاب گفت: تلفن همراه گلکسی اس 22 اولترا از همان مجموعه دوربین گلکسی اس 21 اولترا استفاده می‌کند. به عبارتی یک بار دیگر دوربین 10 مگاپیکسلی پریسکوپ با بزرگ‌نمایی اپتیکال 10 برابر و یک دوربین تله فوتو 10 مگاپیکسلی را در کنار دوربین اصلی خواهیم دید.

منابع این وب سایت اطلاعاتی در مورد مقدار بزرگ‌نمایی لنز تله فوتو ندارند. شایعات دیگر مقدار بزرگ‌نمایی را سه برابر اعلام کردند. درست مانند: گلکسی اس 21 اولترا.

Samsung Galaxy S21 Ultra back in hand 3

وب سایت گلکسی کلاب در مورد لنزها اطلاعاتی را منتشر نکرده است. گزارشات نشان می‌دهد که لنزها نیز ثابت می‌مانند. چراکه سامسونگ حسگر اصلی 108 مگاپیکسلی و حسگر 12 مگاپیکسلی را مانند پرچمدار یک ساله خود تکرار می‌کند.

در خانواده گلکسی اس 22، به نظر گلکسی اس 22 و گلکسی اس 22 پلاس پیشرفت قابل توجهی خواهند داشت. بر اساس ادعای وب سایت گلکسی کلاب این دو تلفن همراه با دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی دنیا را نگاه خواهند کرد.

اگرچه دوربین فوق عریض و سلفی تفاوتی نخواهد داشت اما این وب سایت می‌گوید که به ترتیب 12 و 10 مگاپیکسل خواهد ماند.

مثل هر زمانی که روکیدا را می‌خوانید، این بار هم  شایعات را از منابع مختلف برای شما جمع آوری کرده‌ایم. به نظر بیش‌تر منابع روی موارد گفته شده توافق دارند.

تنها تفاوتی که در میان آن‌ها دیده می‌شود، در مورد تعداد مگاپیکسل است. به نظر دوربین بزرگ‌نمایی یا تله فوتو 10 یا 12 مگاپیکسل خواهد بود.

شایعاتی از گلکسی اس 22 اولترا: سامسونگ بدون پیشرفت؟

یکی از موارد هیجان انگیز در مورد گلکسی اس 22 اولترا بزرگ‌نمایی اپتیکال پیوسته است. به این معنی که از یک برابر تا احتمالا 10 برابر به شکل پیوسته بزرگ‌نمایی انجام می‌شود. مکث نداریم!

در اکثر تلفن‌های همراه شما می‌توانید در یک فاصله مشخص بزرگ‌نمایی کنید. دیگر حالت‌های بزرگ‌نمایی معمولا ترکیبی از بزرگ‌نمایی دیجیتال و اپتیکال هستند.

بر اساس منابع مختلفی که برای شما جمع آوری کردیم، گلکسی اس 22 اولترا احتمالا دو دوربین با قابلیت بزرگ‌نمایی خواهد داشت. یکی از آن‌ها تا سه برابر و دیگری تا ده برابر بزرگ‌نمایی را ممکن می‌کند.

اگر از روکیدا بپرسید، این اتفاق را دور از انتظار می‌دانیم. اگر یک تلفن همراه بتواند بزرگ‌نمایی پیوسته را انجام دهد، دیگر نیازی به دو دوربین با قابلیت بزرگ‌نمایی متفاوت نیست.

Galaxy S21 series pinkvioletblack 702x336 1

چراکه با هر کدام از دو دوربین می‌توانید بین سه تا ده برابر بزرگ‌نمایی جا به جا شوید. شاید هم دو دوربین استفاده شده در غول کره‌ای دو محدوده مختلف بزرگ‌نمایی را پوشش دهند.

و در هر دو محدوده، بزرگ‌نمایی پیوسته داشته باشند. ویژگی بزرگ‌نمایی پیوسته که در مورد آن صحبت می‌کنیم یک پیشرفت فنی بزرگ به حساب می‌آید.

اگر کره‌ای‌ها فکری به حال دیگر دوربین‌های دستگاه نداشته باشند، ماجرا کمی حوصله کاربران را به سر می‌رساند. تکرار گلکسی اس 21 اولترا با قیمت هزار و چند صد دلار جذاب نیست.

شما چطور فکر می‌کنید؟

منبع: techradar.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید