فصل 5 سریال خانه کاغذی در جامع‌ترین بررسی: گروه در اسارت و شرایط دشوار بدون پروفسور!

توسط امیر بلادی
فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

فصل پنجم سریال خانه کاغذی محصول نتفلیکس بالاخره با تاخیر در انتشار به دلیل پاندمی و شیوع کرونا همین تابستان با اوج هیجان باز خواهد گشت. لحظه‌ای حساس که در آخرین قسمت فصل چهارم هواداران را تشنه ادامه آن با تحمل یک سال تاخیر نگه داشت. روایت جذاب سرقت پول که نام انگلیسی (Money Heist) این سریال است. شگفتی دیگر در این سریال تصمیم نتفلیکس برای ارائه فصل پنجم در دو جلد می‌باشد. در ادامه با بررسی و نگاهی جامع به این سریال، داغ‌ترین اخبار مربوط به فصل پنجم و انتشار خانه کاغذی همراه روکیدا باشید.

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

نگاهی جامع به سریال خانه کاغذی و فصل‌های گذشته آن: روایت سرقت پول قهرمانانه و ایستادگی با تمام وجود!

روایت جذاب‌ترین سرقت تاریخ در سریال خانه کاغذی غوغایی درهیجان و شور مخاطبان ایجاد نمود. سریال با داستان یک سرقت هوشمندانه و برنامه‌ریزی شده تحت هدایت یک مغز متفکر به نام پروفسور به تصویر کشیده شد. ژانر این سریال جنایی، هیجان‌انگیز، درام و به شدت خاص و جذاب بود. خانه کاغذی در رسانه IMDB امتیاز 8.3 و در رسانه Rotten Tomatoes رضایت بالایی معادل 94 درصد کاربران را به خود اختصاص داده است. امتیاز تخصصی روکیدا به این سریال با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف و نقاط قوت و ضعف در کنار سلیقه کاربران ایرانی در انتهای مطلب بررسی و عنوان شده است.

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

دقت به جزئیات و فیلم‌نامه پرهیجان و پرچالش در کنار درامی احساسی از هر شخصیت اوج جذابیت و گیرایی را به خانه کاغذی هدیه نموده است. جدا از این ویژگی‌ها، طراحی شخصیت‌ها و کارکترهای سریال یکی از دلایل اصلی موفقیت بی‌نظیر و محبوبیت گسترده این سریال است. این طراحی منحصربفرد در شخصیت بازیگران اصلی طرفداران بسیاری در سراسر جهان را علاقه‌مند به تیپ شخصیتی منحصربفرد هر یک از آنان نمود.

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

ایفای نقش بی‌نظیر هریک از بازیگران این سریال اسپانیایی در کمال زیبایی کارگردانی به انجام رسیده است. تولید این سریال در کشورهای اسپانیا، ایتالیا، تایلند و پاناما صورت گرفته است. روایت سرقتی جذاب با نقشه‌ای که 15 سال طراحی‌اش توسط پروفسور طول کشیده است. سرقت از ضراب خانه ملی پول اسپانیا و بانک مرکزی این کشور اهدافی بود که پروفسور به همراه تیمش دنبال کردند. تیمی که ماسک دالی بر چهره می‌زنند و بدون خطا عمل می‌کنند!

گروهی متشکل از افرادی خبره و به شدت ماهر در هر فن به‌طور مخصوص؛ با انتخاب بی‌نظیر آنان توسط پروفسور، بزرگترین و محبوب‌ترین باند سرقت جهان را شکل دادند. پروفسور برای حفظ امنیت تمامی اعضای باندش اسامی اصلی آنان را حذف و با اسامی شهرها (از نکته‌های بسیار جذاب و با دقت انتخاب شده سریال) جایگزین نمود.

90640e84347009.5d5a7597dab6e

شعار این باند بی‌نظیر آسیب نرساندن و دزدی نکردن از پول مردم بود. آن‌ها با مراقبت از گروگان‌ها و بخشش مقدار زیادی از پول سرقت شده به مردم عادی به قهرمانان اسپانیا تبدیل شدند. اما این دید مردم و هدف آنان است نه سازمان‌های ملی و امنیتی! از دید پلیس و دستگاها‌ی مربوط به رسیدگی این موضوع آنان همیشه دزدهایی شرور و بی‌رحم باقی خواهند ماند! چالش‌هایی که گاهی از مدت‌ها قبل در مراحل آماده‌شدن برای سرقت توسط پروفسور پیش‌بینی و به افراد باند یادآوری شده بود.

money heist season 5 cast

مراحل آماده شدن آنان برای سرقت اصلا کوتاه مدت نبوده و ماه‌ها به طول انجامیده است. زیرا آنان برای تک تک اتفاقات و جزئیات ناگهانی که امکان وقوع داشته باشد؛ برنامه‌ریزی و فکر کرده‌اند. این اطمینان و امنیت را مدیون مغز متفکر و هدایت کننده گروه (پروفسور) می‌باشند. شخصیت‌هایی همچون ریو، توکیو، دنور، نایروبی، برلین، مسکو، هلسینکی، استکهلم و  لیسبون (بازرس راکل) که در چالش‌های تشخیص خیر و شر، تحت تعقیب بودن یا فقر به سر می‌بردند زیر سایه نقشه بی‌نقص پروفسور امیدوار و باانگیزه خواهند شد.

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

چالش‌های ناگهانی گاهی شرایط را حتی برای پروفسور بسیار پر اضطراب و سخت می‌کنند. شراط دشواری که در زمان کوتاه نیاز به پاسخگویی و مدیریت دارند. در کنار هوش پروفسور توانایی شخصیت‌هایی که برای تیمش انتخاب کرده در هر مرحله از سرقت به نوعی به کمک آنان خواهد آمد. آنان در مسیر دو سرقتی که تا فصل چهارم این سریال به انجام رسانده‌اند برخی از افراد و دوستانشان در تیم را از دست داده‌اند. از دست دادن نایروبی و برلین از غم‌انگیزترین اتفاقات این سریال بود.

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

درام و لحظات احساسی سریال خانه کاغذی (Money Heist- سرقت پول) که شما را بیشتر درگیر شخصیت‌ها، طرز فکر و عملکردشان می‌کند نیز کاملا بی‌نقص و زیبا به تصویر کشیده شده‌ است. پروفسور در ابتدا منزوی و به دور از عشق به سر می‌برد، اما این موضوع ثابت نماند. او برای اهداف سرقتشان به بازرس راکل که مسئول رسیدگی پرونده آنان بود با هویتی جعلی نزدیک شد. در ادامه این نزدیکی او رفته رفته شیفته او شد و در دو راهی ثروت و عشق دچار چالش‌های فراوانی شد. نهایتا راکل که به سرخیو علاقه‌مند بود؛ بعد از ترک سیستم امنیتی فاسد با کشف هویت پروفسور به باند سرقت آنان ملحق شد! پروفسور برای راکل نام لیسبون را در نظر گرفته است. از جذابیت و کاریزمای شخصیت مرموز و سرد برلین با نافرمانی‌های خاص و جذاش، تا شور و اشتیاق نایروبی برای همبستگی و تلاش، مثال‌هایی از لحظات در ذهن مانده و فراموش نشدنی برای هواداران هستند.

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

حضور ریو همیشه مهربان که دل‌رحمی بسیاری برای گروگان‌ها به خرج می‌هد؛ در کنار معشقه‌اش توکیو، که در جریان سرقت با یک‌دیگر آشنا شده‌اند؛ از نکات جذاب دیگر فیلم‌نامه است. درواقع عشقی ممنوعه بین آنان اتفاق افتاده است؛ چرا که پروفسور روابط احساسی در گروه را منع کرده بود. همین احساسات شکل گرفته بین ریو و توکیو در مسیر سرقت برای آنان چندین بار مشکل‌ساز خواهد شد. زیرا دیگر با منطق عمل نخواهند کرد و در مواقع دشوار و خطرناک تصمیمات احساسی برای نجات عزیزشان می‌گیرند! جدا از همه‌ی چالش‌ها گاهی برخی گروگان‌های سود جو مثل آرتورو رومن اعضای باند را به شدت در دردسر میاندازد! به نوعی آرتورو یکی از منفورترین شخصیت‌های سریال بشمار می‌رود.

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

از دیگر نکات جذاب داستان همکاری گروگان‌ها با سارقان است! گروگان‌هایی که ذات سالم سارقان را کشف کرده‌اند و برخی حتی برای صاحب شدن مقداری پول در سرقت به آنان کمک خواهند کرد. استکهلم که از گروگان‌ها بود و با رفتار خوبی که دنور با او داشت جذب او شد و الان از اعضای باند است. سرانجام دنور و استکهلم با عشق زیادی که بینشان شکل گرفت به ازدواج رسید. باند سرقت پول، پولی را نمی‌دزدد بلکه پول‌های خود را با خرید زمان در ضراب خانه ملی چاپ خواهند کرد. پس زمان بیشتر برابر است با پول بیشتر! این امری است که پروفسور به خوبی در آن (خرید زمان) مهارت دارد. خریدن زمان، با ارزش‌ترین نکته هنگام سرقت است!

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

پرفسور با نقشه‌های زیرکانه و برنامه‌ریزی شده‌اش دو بازرس را از کار برکنار کرده؛ او دستگاه‌های امنیتی بسیاری را درگیر این پرونده کرده است. اخیرا چالش رو به رویی او با یک بازرس سر سخت زن به نام آلیشیا به اوج خود رسیده است. آلیشیا که زنی باردار است بسیار زیرک و پی‌گیر این پرونده شده است. او هوش پروفسور را با قدرت هوش خودش به چالش می‌کشد. در آخرین لحظات فصل چهارم آلیشیا به انتهای پازل و دستگیری پروفسور بسیار نزدیک شده بود. او را در سکانس آخر با تفنگ بالای سر سرخیو (پروفسور) دیدیم!

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

هیجان داستان، کاریزمای شخصیت‌ها و خاص بودنشان در کنار هوش بالای پروفسور در حل مسائل به شدت جذاب است. برخی منتقدان و مخاطبان بر این باورند که بعد از فصل 2 داستان به نوعی درحال تکرار شدن است برخی دیگر معتقدند از فصل 2 به بعد با افزوده شدن روایت‌های درام و احساسی بیشتر این سریال جذاب‌تر شده است. انتقادهایی نیز بر ضعیف جلوه دادن نیروهای امنیتی و پلیس یک کشور نیز وارد شده است. منتقدان ضعف آنان را بیش از حد می‌دانند.  در ادامه نگاهی به لیست سازندگان و بازیگران این سریال میاندازیم؛ تا انتها با اخبار جذاب خانه کاغذی و بررسی داستان فصل پنجم همراه روکیدا باشید.

WhatsApp Image 2021 03 31 at 6.29.05 PM

لیست سازندگان و بازیگران سریال خانه کاغذی

در سریال خانه کاغذی ارسولا کوربرو (توکیو)، آلوارو مورت (پروفسور یا سرخیو)، ایتزیار ایتونو (راکل یا لیسبون)، پدرو آلونسو (برلین یا آندرس)، پاکو توس (مسکو یا پدر دنور)، آلبا فلورس(نایروبی یا آگاتا)، میگوئل هران (ریو یا آنیبال)، جیمی لورنته (ریکاردو)، استر آسبو (استکهلم یا مونیکا)، انریکه آرس(آرتورو رومن)، ماریا پدرزا، دارکو پریچ (هلسینکی)، کیتی مونور، هوویک کوچریان، رودریگو د لا سرنا (پالرمو)، نجوا نمری (بازرس آلیشیا)، لوکا پروش (مارسلا)، بلن کوئستا و فرناندو کایو  ایفای نقش نموده‌اند.

کارگردان این سریال جذاب ژسوس کلمنار می‌باشد. الکس پینا نویسنده فیلم‌نامه و سازنده اصلی این سریال و نیز از تهیه‌کنندگان اجرایی آن بوده است. سونیا مارتینز، ژسوس کلمنار، استر مارتینز لوباتو، ناچو مانوبنز سایر تهیه‌کنندگان اجرایی می‌باشند. این سریال تا این لحظه 31 قسمت و با در نظرگرفتن 10 قسمت)پ از فصل پنجم (در دو جلد با 5 قسمت) مجموعا با 41 قسمت از نتفلیکس به اتمام خواهد رسید.

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

جدیدترین اخبار فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول) با شگفتی‌های بسیار از سوی نتفلیکس منتشر خواهد شد. نخستین شگفتی انتشار این فصل در دوجلد و دو رویات متفاوت از سوی نتفلیکس است. نخستین جلد که روایتی از ادامه سرقت و لحظات هیجان‌انگیز است در تاریخ 3 سپتامبر 2021 (معادل با 12 شهریور  1400) منتشر خواهد شد. جلد دوم این فصل با تمرکز بر  زندگی شخصیت‌ها، موضوعات احساسی  و خصوصیات اخلاقی کارکترها (شخصیت‌های عضو باند سرقت) در تاریخ 3 دسامبر 2021 (معادل با 12 آذر 1400) منتشر خواهد شد.

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

این شگفتی خبری خوشحال‌کننده بعد از تاخیر طولانی مدت به دلیل کرونا برای هواداران سریال خانه کاغذی بود. چالش‌های بسیاری برای تیم سازنده سریال و نویسنده فیلم‌نامه، در اواسط کرونا به وجود آمد. این زمانی بود که نویسندگان درحال تهیه آخرین بخش‌های فیلم‌نامه برای فصل پنجم بودند.

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

تصاویر فصل پنجم سریال خانه کاغذی

به گفته سازندگان، کارگردان (ژسوس کلمنار) و نویسنده این سریال الکس پینا (Álex Pina) طراحی، تولید سریال و فیلم‌نامه در شرایط کرونا در این زمان محدود بسیار چالش برانگیز بوده است. زیرا تولید این فصل احتمالا به‌عنوان آخرین فصل آن‌هم زمانی که در همان جلد اول بخواهد پایان یابد بسیار دشوار بوده است. خبر خوب ادامه‌ی ماجرا تا جلد دوم برای تکمیل درام سریال در فصل پنجم است. پس مثل همیشه فصلی، جنایی، درام، هیجان‌انگیز و جذاب در راه خواهد بود. در ادامه با نگاهی به داستان فصل 5 خانه کاغذی همراه روکیدا باشید.

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

نگاهی به داستان فصل 5 سریال خانه کاغذی (Money Heist): باند سرقت بدون پدر و در محاصره سخت!

12 شهریور 1400 (3 سپتامبر 2021) خانه کاغذی با فصل 5 آماده تماشاست. روایت فصل پنج درحالی آغاز خواهد شد که بیشترین اضطراب و عمیق‌ترین لحظات درام (مثل از دست دادن نایروبی)، درکنار ارتباط عمیق‌تر با شخصیت‌های داستان در فصل چهارم خاتمه یافت. این نقطه پرهیجان بهترین لحظه برای شروعی مجدد است. محبوب‌ترین باند سرقت دنیا بدون پدر (پروفسور در محاصره آلیشیا) و در واقع بدون مغز متفکر تحت محاصره سخت نیروهای امنیتی هستند! شاید این اولین بار در سریال است که نیروها پلیس و امنیتی با این جدیت و قدرت وارد عمل می‌شوند.

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

سربازان و یگان‌های دستگاه‌های امنیتی در یک قدمی آنان با تمامی تجیزات وارد عمل خواهند شد. 100 ساعت است که بانک ملی و مرکزی اسپانیا تعطیل شده است!  باند سرقت نایروبی را از دست داده و پروفسور گرفتار بازرس باهوش است. خانه کاغذی برای فصل پنجم پتانسیل بسیار بالایی برای جذابیت در اختیار دارد. آلیشیا با پی‌گیری و رفتار افراطی، با تله طراحی شده پروفسور اعتماد سیستم را از دست داده است. او به تنهایی پروفسور را پیدا کرده و به قول خودش او را کیش و مات نموده است.

لیسبون (راکل) بی‌سیم را در دست می‌گیرد تا شرایط بحرانی و وارد مرحله نظامی شدن نیروهای امنیتی را گزارش کند. اما پروفسور توسط آلیشیا گروگان گرفته شده است! دست‌های پروفسور بسته شده و درحال شکنجه غیرقانونی توسط آلیشیای اخراج شده است! ناگهان یورش نیروهای امنیتی به داخل بانک بدون در نظر گرفتن عواقب احتمالی آغاز خواهد شد. مغز متفکر در دسترس نیست. این اعضای باند تنها و بدون امکانات هستند که باید برای بار دیگر تا پای جان ایستادگی کنند. ایتسادگی آن‌هم بدون تکیه‌گاه و پدر (ایستادگی بدون پروفسور)!

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

سربازان از پنجره و دیوارهای بانک بالا خواهند رفت و از هر راه نفوذی وارد خواهند شد. باند سرقت این بار با بهترین تجهیزات و قدرت‌مندترین سربازان آنان رو به رو خواهد شد. این بار نخستین دفعه‌ای است که نقشه‌ای در کار نیست. امید گروه از دست رفته ولی تسلیم شدن معنایی ندارد! باتوجه به تیزر و تصاویر منتشر شده از سازندگان و بازیگران نبردی جذاب و بی‌نظیر در فصل پنجم با اوج هیجان در خانه کاغذی به تصویر کشیده خواهد شد! فصل پایانی و آخر خانه کاغذی (فصل پنجم) پایانی تاثیرگذار و حماسی خواهد داشت. 12 شهریور جلد اول با روایت این نبرد بی‌نظیر و جلد دوم 12 آذر 1400 با روایت درام و احساسی از شخصیت‌ها منتشر خواهد شد. اگر به ژانر جنایی، هیجان ‌انگیز و درام علاقه‌مندید هرگز سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول) را از دست ندهید!

فصل پنجم سریال خانه کاغذی (Money Heist-سرقت پول)

منبع: tomsguide.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

2 دیدگاه

آواتار حمیرا پیشگو
حمیرا پیشگو پنج‌شنبه 14 مرداد 1400 ساعت 4:13 - 04:13

بسیار مقاله خوب و روشن کننده ایی بود

پاسخ
آواتار مهسا
مهسا جمعه 15 مرداد 1400 ساعت 2:50 - 02:50

چه مطلب کامل و زیبایی من عاشق برلینم بعد نایروبی که مرد حیف

پاسخ

دیدگاهی بنویسید