روش خاموش کردن Background App Refresh در آیفون یا آیپد

توسط فاطمه شیردل

قابلیت  Background App Refresh به طور پیش فرض در آیفون یا آیپد شما وجود دارد و به برنامه ها اجازه می‌دهد اطلاعات جدید را در پس زمینه بررسی کنند. این امر می‌تواند زمان لود در هنگام بازگشت به برنامه را کاهش دهد، اما در نقطه مقابل باعث کاهش عمر باتری می‌شود و طبق شواهد امنیت گوشی شما را به خطر می‌اندزد و به برخی برنامه‌ها این امکان را می‌دهد تا از شما جاسوسی کنند. در اینجا روش خاموش کردن ” Background App Refresh” را آماده کردیم.

ابتدا برنامه تنظیمات “Setting” را در آیفون خود باز کنید.

روش خاموش کردن Background App Refresh

در قسمت «تنظیمات»، گزینه « General» را انتخاب کنید.

settings tap General

در بخش  General، روی Background App Refresh ضربه بزنید.

iphone tap background app refresh

در گام بعدی، می‌توانید تنظیمات “Background App Refresh” را مشاهده کنید. در صورت تمایل، شما این امکان را دارید که در این قسمت، این قابلیت را به صورت برنامه به برنامه غیرفعال کنید. برای خاموش کردن، کافی است روی سوییچ کنار هر برنامه‌ای که قصد غیرفعال‌سازی آن را دارید، ضربه بزنید.

در سال 2019 واشنگتن پست این نکته را متوجه شد و منتشر کرد که برخی از برنامه‌ها از ویژگی Background Refresh برای ارسال اطلاعات مربوط به فعالیت‌های شما از طریق اینترنت بهره می‌برند، به طوری که شما اصلا مشکوک نمی‌شوید و همچنان فکر می‌کنید که ایم ویژگی رفرش برای گوشی شما سودمند است.

با توجه به این خبر بهتر است این ویژگی را در بیش‌تر برنامه‌های خود خاموش کنید.

background app refresh individual 2

خوشبختانه، اپل همچنین غیرفعال کردن Background App Refresh را به طور کامل آسان کرده است. برای انجام این کار، روی ” Background App Refresh” در بالای صفحه ضربه بزنید.

در صفحه بعد، ” Off” را از لیست انتخاب کنید.

پس از انجام این کار، از تنظیمات خارج شوید زیرا همه چیز آماده است.

نکته جالب اینجاست که Background Refresh یکی از ویژگی‌هایی است که با فعال کردن حالت Low Power Mode در آیفون غیرفعال می‌شود. آیفون شما از این پس در حالتی که از آن استفاده نمی‌کنید، از باتری کمتری استفاده خواهد کرد.

روش غیرفعال کردن Control Center در صفحه قفل آیفون

منبع: howtogeek.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

1 دیدگاه

آواتار Dorsa
Dorsa پنج‌شنبه 30 شهریور 1402 ساعت 1:26 - 01:26

گوشی من background app refresh یه حالتی که نمیشه خاموش کرد میشه کمکم کنید؟

پاسخ

دیدگاهی بنویسید