استخوان سگ 10000 ساله نحوه مهاجرت انسان‌های اولیه به آمریکا را مشخص کرد؛ این قدیمی‌ترین نمونه یافت شده است؟

توسط حمزه داریوش
استخوان سگ

استخوان سگ 10000 ساله نحوه مهاجرت انسان‌های اولیه به آمریکا را مشخص کرد. سگ‌ها از تقریباً 30،000 سال پیش که بشر برای اولین بار حیوانات را اهلی کرد رابطه طولانی با انسان‌ها داشته است. حالا یک قطعه استخوان از یک سگ اهلی 10،000 ساله ممکن است این نظریه را تأیید کند که انسان‌های اولیه با کمی کمک گرفتن از بهترین دوستشان یعنی سگ اهلی توانستند از طریق مسیر ساحلی شمال غربی اقیانوس آرام به آمریکا مهاجرت کنند.

استخوان سگ 10000 ساله قدیمی‌ترین نمونه یافته شده در آمریکاست

هنگام تعیین توالی DNA استخوان‌های یافت شده در آلاسکا تیمی از محققان دانشگاه بوفالو با یک قطعه استخوان سگ اهلی مواجه شدند. این قطعه استخوان سگ که به گفته دانشمندان بخشی از استخوان ران سگ است حدود 10 هزار و 150 سال قدمت دارد. این قدیمی‌ترین نمونه سگ اهلی است که تاکنون در آمریکا یافت شده است.

سگ‌های اهلی بدون همراهی انسان سفر نمی‌کنند بنابراین دانشمندان دانشگاه بوفالو این نظریه را مطرح می‌کنند که این سگ (یا اجداد آن) با اولین موج مهاجران انسانی به آمریکای شمالی سفر کرده‌اند. شواهد قبلی (و یا عدم وجود شواهد کافی) حاکی از آن داشت که سگ‌ها چند هزار سال بعد از طریق مسیر راهروی قاره مرکزی به آمریکا آمده‌اند.

تحقیقات بیشتر در مورد این DNA اولیه استخوان سگ می‌تواند به ما کمک کند تا از مهاجرت اولیه انسان به قاره آمریکا اطلاع پیدا کنیم و یا حتی ارتباطات ژنتیکی بین نژادهای سگ اهلی اوراسیا و آمریکا را کشف کنیم. این کشف همچنین می‌تواند ما را در سطح عاطفی به انسان‌های اولیه نزدیک کند. کسی که 10 هزار سال قبل از تولد ما صاحب این سگ بود و از آن مراقبت‌می‌کرد احتمالاً همان فراز و نشیب صاحبان سگ امروزی را تجربه کرده است.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید