تکنولوژی جدید شیائومی برای بررسی برآمدگی باتری

توسط فاطمه شیردل

تکنولوژی جدید شیائومی برای بررسی سلامت باتری در راه است. پیش از این که باتری‌های داخلی غیر قابل تعویض در سال های اخیر رواج پیدا کنند، از جمله مشکلات اصلی باتری گوشی‌های هوشمند، برآمدگی آن بود. این موضوع نشان می‌داد که عمر باتری رو به پایان است، همچنین می‌توانست نشان دهنده سایر خطرات احتمالی نیز نشان باشد‌. طبق اطلاعات موجود، برند شیائومی برای ثبت اختراع در 20 ژانویه 2017 درخواست کرد اما این درخواست در 9 فوریه 2021 تأیید شد.

تکنولوژی جدید شیائومی

تکنولوژی جدید شیائومی

عنوان این حق ثبت اختراع “دستگاهی برای تشخیص سریع برآمدگی باتری” می باشد و توسط لو ونهاوی اختراع شده است. درست همانطور که از عنوان آن مشخص است، این فناوری به ما کمک می کند تا از سلامت باتری گوشی خود مطمئن شویم و باتری ناسالم را شناسایی می کند.

برای تشخیص باتری خراب به کار می‌رود و هشداری به کاربر می‌دهد تا از وقوع حادثه جلوگیری کند.

اطلاعاتی که به بیرون درز کرده نشان دهنده یک محصول برای محافظت از باتری است. این دستگاه شامل: محفظه باتری، درب پشت باتری، سرامیک پیزوالکتریک و مدار تشخیص جریان می‌باشد. که در آن سرامیک پیزوالکتریک را می‌توان در سمت داخلی درب پشت باتری در موقعیتی رو به باتری یا پایین محفظه مشاهده کرد.

مدار تشخیص جریان به سرامیک پیزوالکتریک متصل است و در راستای تشخیص سیگنال جریان تولید شده توسط سرامیک پیزوالکتریک به کار رفته است.  زمانی که سرامیک پیزوالکتریک سیگنال جریان تولید می کند، این نشان می دهد که درجه انبساط باتری بیش از حد مجاز است.

توضیحات بالا حاکی از این است که این فناوری می تواند حوادث ناشی از خرابی باتری را پیش بینی کند. این امر باعث می شود کاربران بتوانند از خطر انبساط بیش از حد باتری های لیتیوم جلوگیری کنند.

درباره فناوری باتری باید منتظر خبرهای تکمیلی بمانیم.

منبع: gizchina.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید