دوربین تلسکوپی به تلفن‌های شیائومی می‌آید؟

توسط امیرحسین حیدرزاده
شیائومی و معرفی یک دوربین جمع شونده به سبک قدیمی

کنفرانس توسعه دهندگان شیائومی در جریان است. این غول فناوری تعدادی از نوآوری‌های خود را به نمایش گذاشته است.

به نظر می‌رسد که تمرکز تیم شیائومی بر روی تکنولوژی دوربین باشد. شرکت شیائومی یک تیم جدید را برای توسعه دوربین‌های خود معرفی کرده. شیائومی همچنین از دوربین تلسکوپی جدیدی خبر داد که توسط تیم تحقیق و توسعه این برند تولید شده است.

شیائومی و معرفی یک دوربین جمع شونده به سبک قدیمی

این فناوری در ظاهر نشان می‌دهد که قابلیت جمع شدن در بدنه را دارد. لنز پریسکوپی آن قادر به افزایش 300 درصدی ورودی نور و 20 درصدی وضوح است.

به گفته زنگ ژئوژونگ نایب رئیس گروه شیائومی: این تکنولوژی از دوربین‌های سنتی الهام گرفته شده است. شیائومی به طور مستقل فناوری جدید لنزهای جمع شدنی را توسعه می‌دهد.

گفته می‌شود: لنز جدید دارای دو مزیت عمده است. دیافراگم بزگتر میزان نور دریافتی را 300 درصد افزایش می‌دهد. بزرگ‌تر بودن دیافراگم، تصویر برداری در شب را بهبود می‌بخشد.

دوربین جمع شونده به تلفن‌های شیائومی می‌آید؟

دوربین با یک فناوری ضد لرزش جدید ارائه می‌شود. این فناوری ثبات تصویر بهتری را ارائه می‌دهد. به همین دلیل شما می‌توانید یک عکس واضح بگیرید. حتی اگر هنگام عکس برداری دست شما لرزش داشته باشد بر روی وضوح آن تاثیری نخواهد داشت.

دوربین جمع شونده به تلفن‌های شیائومی می‌آید؟

فیلم دمو این تکنولوژی توسط یکی از کاربران ویبو با آیدی xiao1u@ به اشتراک گذاشته شده است. لنزهای تلسکوپی هنگامی که با آن کاری ندارید به داخل تلفن جمع می‌شود و هنگام عکسبرداری به طور خودکار باز می‌شود. تمام مراحل این روند به سرعت انجام می‌شود.

کدام تلفن شیائومی از این تکنولوژی استفاده خواهد کرد؟

هنوز زمان انتشار و استفاده از این فناوری را اعلام نشده است. مشخص نیست که کدام تلفن همراه برای اولین بار از این مکانیزم استفاده خواهند کرد. این ساختار مکانیکی مشکلات جدیدی را به همراه خواهد داشت و رفع آن مدت زمان زیادی به طول خواهد کشید.

منبع: gizmochina.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید