شرکت سونی در حال آزمایش خودرو برقی خود برای ورود به بازار است

توسط محمد حسین
سونی

شش ماه قبل بود که سونی در نمایشکاه CES با رونمایی از اولین خودرو برقی خود همه را شگفت‌زده کرد. در واقع با این کار سونی تمام نگاه‌ها در نمایشگاه را به سمت خود معطوف کرد. اما در خبری ناامیدکننده شرکت اعلام کرد که این خودرو هرگز وارد مرحله تولید انبوه و عرضه جهانی نخواهد ‌شد. حالا بعد از گذشت شش ماه به نظر می‌رسد تصمیم این شرکت مبنی بر عدم تولید انبوه این خودرو تغییر کرده و ممکن است به زودی Vision S وارد خیابان‌ها شود.

شرکت سونی با انتشار یک ویدیو در YouTube اعلام کرده خودروی Vision S برای توسعه‌ و ارتقای حسگر‌ها و فناوری‌های صوتی و شنیداری وارد توکیو شده. همچنین این شرکت عنوان کرده که قصد دارد با توسعه و تکامل این خودرو آن را در سال مالی جاری وارد مرحله‌ی آزمایشات میدانی و خیابانی کند.

2020 Sony VISION S 003 1080

در ابتدا مسئولان سونی اظهار داشتند که هدف آن‌ها از این طرح نشان دادن قابلیت‌ها و فناوری‌های ممکن در خودرو‌های آینده است و صرفا قصد دارد تا ایده‌های جدیدی به خودروسازان بدهد. اما با توجه به خبر‌های جدید به نظر می‌رسد که این شرکت تمایل زیادی برای توسعه و ارتقای خودرو جدید خود دارد. احتمالا شرکت مذکور قصد دارد Vision S را به یک پروژه کامل و تمام عیار تبدیل کند.

مشخصات فنی خودروی جدید سونی

درباره‌ی مشخصات فنی این خودرو باید گفت که Vision S دارای دو موتور 200 کیلو‌واتی است که یکی از آن‌ها در قسمت جلو و دیگری در عقب قرار دارد. صفر تا صد این خودرو تنها در 4.8 ثانیه اتفاق می‌افتد. سونی اعلام کرده که این خودرو دارای قابلیت رانندگی خودکار دو مرحله‌ای است. یعنی هوش ‌مصنوعی خودرو علاوه بر کنترل فرمان و هدایت وسیله نقلیه می‌تواند همزمان ترمز، گاز و فرایند تعویض دنده را نیز انجام دهدو (مشابه چیزی که در خودرو‌های تسلا مشاهده می‌کنیم) سونی قبلا اظهار داشت که قصد دارد وارد مرحله‌ی جدیدی از هوشمند‌سازی خودرو‌ها شود اما با توجه به قوانین محدود کننده فعلی به نظرمی‌رسد سونی فعلا این فکر را کنار گذاشته.

sony vision s interior

Vision S به 33 سنسور برای رانندگی خودکار مجهز شده تا خطا را به صفر برساند. این سنسور‌ها به خودرو امکان تشخیص افراد و عابران پیاده‌، اشیا، موانع و علائم راهنمایی رانندگی را می‌دهند. علاوه بر این هوش مصنوعی خودرو امکانات شخصی‌سازی بسیاری را در اختیار رانندگان قرار می‌دهد. شرکت سونی همواره به سرگرمی و موارد این چنینی اهمیت می‌دهد؛ خودروی سونی نیز از این قاعده مستثنا نیست. Vision S درای سیستم صوتی 360 درجه است که روی سَری هر چهار صندلی یک بلندگو قرار دارد. همچنین رابط کاربری این خودرو بسیار نرم و روان است و این خودرو از یک مانیتور لمسی پانوراما استفاده می‌کند.

شرکت سونی در ماه ژانویه با رونمایی از این خودرو توجهات بسیاری را به خود جلب کرد و حالا احتمال دارد روزی شاهد ورود Vision S به خیابان‌ها باشیم و بتوانیم از نزدیک تجربه‌ی راندن این خودرو را حس کنیم.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید