همکاری کوآلکام با شرکت Imint چه دستاوردی به همراه خواهد داشت؟

توسط محمد امین نعمتی

Imint یک شرکت سوئدی است که الگوریتم Vidhance را طراحی کرده است که در گوشی‌‌های هوشمند شیائومی، ویوو، اوپو و وان‌پلاس به عنوان راه‌حل رفع لرزش از ویدئوها استفاده می‌شود. این شرکت اخیرا چند الگوریتم لرزشگیر جدید از جمله Vidhance Selfie Video معرفی کرده است تا گرفتن ویدئوهای سلفی در حین حرکت حتی با لرزش کمتری انجام شود.

این شرکت حالا تصمیم به همکاری با کوآلکام گرفته است. Imnit با توجه به این که می‌تواند قابلیت لرزشگیر ویدئو را در سطح سخت‌افزاری اجرایی کند، می‌تواند در گوشی‌های هوشمندی که از چیپست‌های کوآلکام استفاده می‌کند کیفیت EIS (لرزشگیر الکترونیک تصویر) را بهتر کرده و بنابراین نسل بعدی راه‌حل‌های Vidhance را معرفی کند.

همکاری کوآلکام با شرکت Imint چه دستاوردی به همراه خواهد داشت؟

این دو شرکت در تلاش هستند تا مقدار توان لازم برای پردازش را در راه‌حل بعدی و فعلی Vidhance بهتر کنند و شروع آن با چیپست اسنپ‌دراگون 865 است. جدیدترین این فناوری Vidhance Selfie Mode نام دارد که از مزایای همکاری جدید در نسل پنجم موتور هوش مصنوعی کوآلکام بهره خواهد برد و به پردازشگر سیگنال تصویر Spectra 485 کوآلکام دسترسی دارد.

هدف از Vidhance Selfie Mode نگه داشتن سوژه در قاب تصویر حتی در حین حرکت آن است. شناسایی چهره یک بخش مهم از موتور هوش مصنوعی است که به کمک این راه‌حل لرزشگیر خواهد آمد.

از جمله دیگر دستاوردهای شرکت Imnit می‌توانیم به Vidhance Super Stabilization (لرزشگیر براساس دوربین‌های فوق عریض)، Vidhance Multi-Camera Transition (جابه‌جایی بی‌نقص‌تر زمان تغییر به دوربین اصلی، فوق عریض و تله‌فوتو حین فیلمبرداری) و Vidhance Dynamic Motion Blur Reduction اشاره کنیم.

راه‌حل‌های Vidhance در گوشی‌های چینی که در بالا اشاره کردیم استفاده می‌شوند و اخیرا زیر برند ZTE یعنی نوبیا نیز به آن‌ها پیوسته است.

منبع: gsmarena.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید