سال گذشته میلادی چه شرکت‌هایی در حوزه گجت‌های پوشیدنی برتر بوده‌اند؟

توسط محمد امین نعمتی

شرکت تحقیقاتی و آنالیز بازار IDC در مقاله جدیدی که منتشر کرده است به تحلیل سهم بازار و فروش کلی سال 2019 پرداخته است و 5 شرکت برتر در زمینه گجت‌های پوشیدنی را معرفی کرده است.

طبق گفته محققان این شرکت، اپل توانسته است مدال طلا را به لطف محبوبیت روزافزون اپل واچ‌های خود، هدفون‌های بیتس و ایرپادز ببرد و دو شرکت شیائومی و سامسونگ به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

به طور کلی، تحقیق این شرکت گزارش می‌دهد در سال 2019 به تعداد 336.5 میلیون گجت پوشیدنی فروخته شده است که در مقایسه با آمار 178 میلیونی سال 2018 یک جهش 89 درصد را می‌بینیم. ایرفون‌های بی‌سیم تقریبا نیمی از سهم بازار را خود اختصاص داده‌اند و بعد از آن ساعت‌های هوشمند و دستبندهای هوشمند قرار می‌گیرند.

گجت‌های پوشیدنی اپل با یک رشد فروش خیره‌کننده 195.5 درصدی در مقایسه با سال 2018 رتبه اول را به دست آوردند و سامسونگ با آن که در رتبه سوم است ولی یک رشد 156.4 درصدی عالی را نشان داده است.

برنده رتبه دوم یعنی شیائومی گرچه چنین درصد رشد قابل توجهی نداشته است ولی توانسته حضور خود در بازار اروپا، خاورمیانه و آفریقا را توسعه دهد.

جالب است هوآوی با وجود اختلاف‌های سیاسی که با دولت آمریکا دارد به لطف عملکرد قدرتمند خود در بازار چین رتبه چهارم را در زمینه فروش گجت‌های پوشیدنی به دست آورد. این شرکت حتی در مقایسه با سال گذشته یک رشد 188 درصد را تجربه کرده است تا یکی از سریع‌ترین شرکت‌های در حال رشد در این زمینه در چین محسوب شود.

رتبه پنجم به فیت‌بیت اختصاص دارد، گرچه براساس این گزارش آینده این شرکت به علت این که پاییز سال گذشته میلادی توسط گوگل خریداری شد، قطعی نیست.

در بین تمامی شرکت‌ها، ظاهرا کاربران بیشتر از همه به خرید هدفون‌های بی‌سیم علاقه نشان دادند چون فروش آن‌ها در سه ماهه آخر 2018 از 27.4 درصد به 48.1 درصد در سه ماهه آخر سال 2019 رسیده است.

منبع: phonearena.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید