دوربین EOS R5 کانن چه مشخصاتی دارد؟

توسط محمد امین نعمتی

کانن با اعلام خبر ساخت یک دوربین فول فریم میرورلس جدید به اسم EOS R5 به تمام انتقادها در مورد دوربین EOS R پاسخ داده است.

به عنوان مثال، دوربین مورد نظر می‌تواند ویدئوهای 8K ضبط کند و با کاهش نمونه اندازه این فیلم‌ها آن‌ها را با کیفیت 4K ذخیره کند تا ویدئوی نهایی شارپ‌تر باشد. به عبارت دیگر شرکت ژاپنی به شکایت‌های قابلیت‌های محدود فیلمبرداری 4K دوربین 1800 دلاری EOS R خود رسیدگی کرده است.

دوربین EOS R5 کانن چه مشخصاتی دارد؟

این شرکت گفته است قابلیت جدید فیلمبرداری این دوربین به لطف حسگر جدیدا توسعه یافته CMOS امکان‌پذیر شده است. همچنین سرعت فیلمبرداری بیشتر خواهد شد و به کاربر اجازه می‌دهد با شاتر مکانیکی تصاویر متوالی با نرخ 12 فریم بر ثانیه و با شاتر خاموش الکترونیکی با نرخ 20 فریم بر ثانیه بگیرد.

کانن گفته است این قابلیت «عکاسی از ورزشکاران را در رویدادهای ورزشی و از سایر سوژه‌هایی با تحرک بالا را ساده خواهد کرد.»

EOS R5 یک لرزشگیر داخل بدنه دوربین خواهد داشت که در کنار لرزشگیر لنز قرار می‌گیرد تا مجددا به نبود یک قابلیت جدی در مدل ابتدایی EOS R رسیدگی شود.

همچنین روی این دوربین دو درگاه برای کارت حافظه قرار دارد که احتمالا از نوع سریع خواهند بود، گرچه کانن مدل آن‌‌ها را مشخص نکرده است. علاوه بر این حرفی در مورد انواع کدک‌های ویدئویی و نرخ داده‌های آن‌ها صحبتی نشده است که مشخص نیست کراپ ویدئو است یا دقت حسگر. گرچه با توجه به توانایی فیلمبرداری 8K این دوربین باید دقت دوربین حداقل 33 مگاپیکسل باشد.

در پایان، کانن گفته است امسال قصد دارد 9 لنز RF وارد بازار کند از جمله اکستندرهای تله‌فوتو 1.4 و 2 برابر و یک لنز 100 تا 500 میلی‌متری F4.5-7.1 IS USM RF که برای عکاسان ورزشی ایده‌آل است.

هنوز خبری در مورد قیمت این دوربین یا زمان ورود آن به بازار منتشر نشده است ولی کانن EOS R5 را در نمایشگاه CP+ Camera توکیو که بین 27 فوریه و 1 مارس برگزار خواهد شد معرفی می‌کند.

منبع: engadget.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید