سریال ارباب حلقه ها ، محصول جدید آمازون

توسط عباس رهامی
سریال ارباب حلقه ها

سال 2010 استودیوی آمازون تأسیس شد. این روزها سر استودیوی آمازون به شدت شلوغ است. سرویس استریمینگ آمازون (آمازون پرایم سریال) مشابه سرویس‌های استریمینگ دیگر مثل نتفلیکس به‌شدت مشغول ساخت سریال و فیلم است. یکی از شناخته شده ترین عناوین سریال‌های جدید هم در فهرست سریال‌های آمازون دیده می‌شود. «ارباب حلقه ها» سه‌گانه به یاد ماندنی پیتر جکسون که از کتابی به همین نام اقتباس شده بود. آمازون پس از نزدیک به دو دهه، دست به ساخت یک سریال بر اساس همین داستان زده است که به‌زودی فیلم برداری آن هم آغاز می‌شود.

استودیوی آمازون به‌خوبی متوجه شده که بخشی از جذابیت ارباب حلقه ها مربوط به صحنه‌های ناب و محیط باشکوه نیوزلند بود. به همین دلیل تصمیم گرفته فیلم برداری سریال ارباب حقه‌ها را هم در همان کشور انجام دهد.

داستان ارباب حلقه ها در عصر دوم اتفاق می‌افتد. یعنی مدت‌ها پیش از داستان اصلی ارباب حلقه ها. بهترین مکان برای فیلم برداری که با ویژگی‌های توصیف شده در این داستان مطابقت داشته باشد، باز هم نیوزلند است. جایی که کوه‌های بلند، دشت‌های وسع، جنگل، سواحل بکر و دست نخورده و البته استودیوها و تجهیزات فیلم برداری مناسب وجود دارد.

زمانی که فیلم ارباب حلقه ها در سال 2001 اکران شد، گردشگری در کشور نیوزلند تا 50 درصد افزایش پیدا کرد! با این حساب، اگر سریال ارباب حلقه ها بتواند به‌اندازه کافی مخاطب جذب کند، سود زیادی برای نیوزلند به همراه خواهد داشت. حالا که تقریباً 20 سال از ساخت فیلم ارباب حلقه ها می‌گذرد، نیوزلند باید خودش را آماده پذیرایی جمعیت زیاد گردشگران کند.

ارباب حلقه ها کلیدی‌ترین سریال آمازون محسوب می‌شود و مشخص است آمازون برای ساخت آن بودجه هنگفتی در نظر گرفته است. طبق گزارش‌ها، آمازون فقط برای خرید حق امتیاز ارباب حلقه ها مبلغ 250 میلیون دلار هزینه کرده است که به‌سادگی آن را به پر هزینه‌ترین سریال تاریخ تبدیل می‌کند. البته با اضافه کردن هزینه به خدمت گرفتن کارگردان، بازیگران و عوامل دیگر، احتمالاً این مبلغ تا حدود 1 میلیارد دلار هم پیش می‌رود!

طبق گفته‌های Tom Shippey که به‌طور رسمی در پروژه سریال ارباب حلقه ها کار می‌کند، فصل اول حدود 20 قسمت خواهد داشت که تقریباً 2 برابر تعداد قسمت‌های سریالی با ویژگی‌های مشابه یعنی «بازی تاج و تخت» شبکه HBO است.

کارگردانی دو قسمت اول سریال را J.A. Bayona، کارگردان فیلم «دنیای ژوراسیک، پادشاهی سقوط کرده»، به عهده دارد. همچنین Bryan Cogman که نویسندگی 11 قسمت از سریال «بازی تاج و تخت» را به عهده داشته، در ساخت این سریال نیز حضور خواهد داشت.

منبع: cnet

engadget

editorial

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید