کاهش فروش هوآوی در سه ماهه دوم سال به علت انتشار اخبار منفی

توسط محمد امین نعمتی

شرکت Kantar که در زمینه تحلیل بازار فعالیت می‎کند گزارش می‎دهد تنش‎های بین هوآوی و مقامات آمریکا در سه ماهه دوم سال 2019 روی سود مالی این شرکت تاثیر منفی گذاشته است.

با آن که حجم فروش محصولات هوآوی در این بازه زمانی به نسبت سه ماهه دوم سال 2018 بهتر شده است ولی در بازارهای بزرگ اروپا به نسبت سه ماهه اول از ماه می تا ژوئن به ترتیب 1.9 و 9 درصد کاهش داشته است.

در مقابل دو شرکت سامسونگ و شیائومی از تحریم‎های هوآوی بیشترین استفاده را بردند.

محققان اعتقاد دارند اخبار منفی که حول شرکت هوآوی از زمان قرارگیری در فهرست سیاه آمریکا منتشر شد، باعث شده است خریداران بالقوه هنگام خرید محصولات هوآوی تجدیدنظر کنند.

افزایش فروش این غول چینی در سه ماهه دوم امسال در مقایسه با سال گذشته به واسطه حضور قدرتمند در بازار چین بوده است. هوآوی به همراه آنر 41 درصد از فروش گوشی‎های هوشمند در چین در سه ماهه دوم 2019 را به خود اختصاص دادند که یک عدد شگفت‎انگیز است.

کاهش فروش هوآوی در سه ماهه دوم سال به علت انتشار اخبار منفی

نکته جالب دیگری که شرکت Kantar به آن اشاره می‎کند این است که موتورلا در آمریکا به لطف عملکرد خوب گوشی‎های Motorola E5 Play و G6 Plus خود توانسته است 8.1 درصد سهم بازار را در سه ماهه دوم سال 2019 به خود اختصاص دهد.

در ایالات متحده پر‎فروش‎ترین گوشی آیفون XR اپل بوده است و پس از آن گوشی‎های آیفون 8 و آیفون XS Max قرار می‎گیرند. دو پرچم‎دار سامسونگ یعنی  Galaxy +10 و Galaxy S10 به ترتیب رتبه‎های چهارم و پنجم را به خود اختصاص دادند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید