بزرگترین فرودگاه جهان در دبی ساخته می شود

توسط رها

حاکم دبی با طرحی جدید قصد دارد بزرگترین فرودگاه جهان را بسازد. این طرح قرار است در فرودگاه آل مکتوم اجرا شود و هزینه‌ای معادل ۳۵ میلیارد دلار خواهد داشت.

محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی، با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که پروژه‌ای با ارزش ۳۴ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار برای ساخت بزرگترین فرودگاه جهان آغاز کرده است. این پروژه قرار است در فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم اجرا شود و با تکمیل آن، ظرفیت پذیرش مسافر به میزان چشمگیری افزایش خواهد یافت.

هدف از این پروژه افزایش ظرفیت پذیرش مسافر تا ۲۶۰ میلیون نفر است که پنج برابر ظرفیت فعلی فرودگاه بین‌المللی دبی است. با تکمیل این پروژه، تمامی فعالیت‌های فرودگاه دبی به فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم منتقل خواهد شد.

این پروژه قرار است در چند مرحله اجرا شود. شیخ احمد بن سعید آل مکتوم، رئیس اداره هوانوردی دبی و مدیرعامل شرکت هواپیمایی امارات، اعلام کرد که فاز اول این پروژه در ۱۰ سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و ظرفیت پذیرش ۱۵۰ میلیون مسافر در سال را خواهد داشت.

فرودگاه جهان در دبی ساخته می شود

فرودگاه جدید حدود ۴۰۰ گیت خروجی خواهد داشت و آشیانه هواپیماهای شرکت هواپیمایی امارات و فلای دبی خواهد بود. همچنین در کنار فرودگاه، شهری ساخته خواهد شد که ظرفیت زندگی ۱ میلیون نفر را دارد و قرار است میزبان شرکت‌های برتر در زمینه لجستیک و حمل‌ونقل هوایی باشد.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم درباره این پروژه در ایکس گفت: “ما در حال ساختن یک پروژه جدید برای نسل‌های آینده هستیم تا از رشد پایدار برای فرزندان و نوادگان خود اطمینان حاصل کنیم. دبی قرار است به فرودگاه جهان و بندر آن، مرکز شهری و مرکز جهانی جدید تبدیل شود.”

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید