اپل بالاخره ماشین حساب را به آیپد می آورد

توسط رها

اپل قصد دارد در نسخه‌های جدید سیستم‌عامل‌های خود تغییرات زیادی ایجاد کند. این تغییرات فقط به ویژگی‌های مرتبط با هوش مصنوعی محدود نمی‌شود، بلکه نرم‌افزار ماشین‌حساب نیز در میان آن‌ها قرار دارد. طبق شایعات اخیر، اپل قصد دارد ماشین‌حسابی قدرتمندتر را به iPadOS اضافه کند. این بروزرسانی مورد انتظار، بالاخره ویژگی‌های ماشین‌حساب را به آیپد می‌آورد. همچنین، اپل در نظر دارد که به نرم‌افزار Apple Notes نیز قابلیت‌های محاسباتی اضافه کند.

هفته گذشته شایعاتی مبنی بر بروزرسانی ماشین‌حساب شروع شد. AppleInsider گزارش داد که نرم‌افزار Apple Notes در iOS 18 به ویژگی‌ای به نام Math Notes مجهز خواهد شد. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا اطلاعات ماشین‌حساب را با Notes ادغام کنند، که می‌تواند کاربردهای جدید و جذابی برای کاربران ایجاد کند.

ماشین‌حساب قدرتمندتر در راه است
AppleInsider همچنین گزارش داده که نسخه بعدی macOS نیز بزرگ‌ترین بروزرسانی ماشین‌حساب در سال‌های اخیر را خواهد داشت. این نسخه جدید، طراحی متفاوتی خواهد داشت که مشابه نسخه iOS است. ویژگی جدیدی به نام نوار تاریخچه به آن اضافه خواهد شد و بخش تبدیل واحد آن نیز به‌روز می‌شود.

از طرفی، MacRumors اخیراً گزارش داد که ماشین‌حساب همراه با iPadOS 18 به آیپد خواهد آمد. اگرچه جزئیات بیشتری در دسترس نیست، اما انتظار می‌رود که ویژگی‌های جدید ماشین‌حساب در آیپد نیز قابل استفاده باشد.

آیا این همه سال تاخیر منطقی است؟
با توجه به این گزارش‌ها، کاربران تعجب کرده‌اند که چرا اینقدر طول کشید تا اپل ماشین‌حساب را به آیپد بیاورد. بسیاری از کاربران مدت‌هاست که خواهان این ویژگی بوده‌اند. شاید این بروزرسانی‌ها به این معنی باشد که اپل در حال گوش دادن به بازخورد کاربران است و به دنبال ارائه تجربه‌های جدید و بهبود یافته است.

به‌هرحال، تغییرات جدید ماشین‌حساب و اضافه شدن آن به iPadOS 18 می‌تواند برای بسیاری از کاربران جذاب باشد. مخصوصاً کسانی که از آیپد برای کارهای محاسباتی استفاده می‌کنند، این بروزرسانی می‌تواند یک خبر خوب باشد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید