اپل آیفون اقتصادی تولید می کند؟

توسط رها

بازار چین برای سال ها یکی از مهم ترین عوامل موفقیت اپل در فروش آیفون ها بوده است. اما شرایط تغییر کرده است و به نظر می رسد که این بازار دیگر آن قدرها برای اپل سودآور نیست. علت این موضوع هم به رشد تولید کنندگان چینی گوشی های هوشمند و قوانین جدیدی که دولت چین وضع کرده است برمی گردد. حالا اپل برای افزایش فروش خود در چین نیاز به یک استراتژی جدید دارد، شاید معرفی یک آیفون اقتصادی.

براساس گزارش شرکت تحقیقاتی IDC، در حالی که فروش جهانی گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال ۸ درصد افزایش داشته است، فروش آیفون ۱۰ درصد کاهش یافته است. این افت می تواند نتیجه ممنوعیت های جدید چین در برابر برندهای خارجی باشد. گزارش های بلومبرگ نیز اشاره می کنند که این کاهش فروش تا حد زیادی به خود محصولات اپل مربوط می شود. کاربران فعلی آیفون دیگر تمایل چندانی به ارتقای دستگاه های خود ندارند، زیرا به اعتقاد آن ها اپل انگیزه کافی برای این کار ارائه نمی کند.

بسیاری از کاربران اکنون انتظار یک آیفون اقتصادی را دارند. مشکل آیفون های جدید اپل این است که تغییرات آن ها نسبت به مدل های قبلی بسیار جزئی است و این باعث می شود که کاربران زیادی تمایلی به خرید دستگاه های جدید نداشته باشند. اپل به تازگی برای حل این مشکل دست به معرفی محصولات جدیدی زده است. ویژن پرو یکی از این محصولات است، اما قیمت بالای آن و مدت زمانی که طول می کشد تا مردم به آن عادت کنند، نشان می دهد که این محصول نمی تواند به سرعت درآمد اپل را افزایش دهد.

یکی از راه هایی که اپل می تواند برای جلب مشتریان جدید در چین به کار گیرد، معرفی یک آیفون اقتصادی است. با این که مدل های آیفون SE قیمت کمتری نسبت به مدل های استاندارد و پرو دارند، طراحی آن ها قدیمی است و به روز نشده است. در حالی که دیگر تولید کنندگان گوشی های هوشمند، دستگاه هایی با دوربین های قدرتمند و صفحه نمایش های بزرگ با قیمت ۴۰۰ دلار عرضه می کنند، اپل همچنان یک ماژول دوربین تکی را در آیفون SE قرار داده است.

در نهایت، اپل ممکن است در بخش هوش مصنوعی کمی عقب تر از رقبا باشد، اما این شرکت در تلاش است تا مدل های زبان بزرگ را به دستگاه های خود اضافه کند. این اقدام می تواند با کاهش نیاز به ارسال داده ها به فضای ابری، امنیت و حریم خصوصی کاربران را افزایش دهد. اپل با تمرکز بر این موضوعات می تواند جذابیت خود را در بازار چین افزایش دهد و شاید یک آیفون اقتصادی نیز بخشی از این راه حل باشد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید