همکاری OpenAI و شاتر استاک برای آموزش به هوش مصنوعی

توسط ماهان

شاتراستاک (Shutterstock)، بانک تصاویری بزرگ و معتبر، در حال تمدید شراکت چشمگیر خود با OpenAI برای شش سال دیگر است. در این زمان، این شرکت هوش مصنوعی قابلیت آموزش مدل‌های خود مانند DALL-E را با بهره‌گیری از مجموعه گسترده‌ای از تصاویر، ویدیوها، صداها و فراداده‌هایی که شاتراستاک در اختیار قرار می‌دهد، خواهد داشت.

این همکاری پرنمک بین شاتراستاک و OpenAI از سال 2021 پایه‌گذاری شد، که در آن موقع، OpenAI با استفاده از مجموعه تصاویر این وبسایت، اقدام به آموزش مدل تبدیل متن به تصویر خود یعنی DALL-E کرد. سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI، این اقدام را یک قدم حیاتی در توسعه این مدل هوش مصنوعی خواند. در سال گذشته، شاتراستاک ابزار تولید تصویر OpenAI را به طور مستقیم به وبسایت خود اضافه کرد و فروش تصاویر ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی که از ابزار داخلی DALL-E استفاده نکرده بودند را منع کرد. شاتراستاک اکنون به دنبال گسترش این همکاری است و قصد دارد «امکانات ویرایش و تبدیل هر تصویری از مجموعه خود را برای کاربران فراهم آورد.»

شاتراستاک نیز در نظر دارد تا قابلیت‌های هوش مصنوعی را به Giphy اضافه کند، که ماه گذشته اقدام به خرید آن از متا کرده بود.

برد لایت کپ، مدیر عملیات OpenAI در یک بیانیه اعلام کرد: «ما از دسترسی به مجموعه باکیفیت محتواهای شاتراستاک بسیار خرسندیم. این همکاری گسترده تنها قابلیت‌های مدل‌های تصویری ما را افزایش نمی‌دهد، بلکه به برندها، رسانه‌های دیجیتال و شرکت‌های بازاریابی توانایی برای شکل‌دهی به فرصت‌های تحول‌آفرین در زمینه تولید محتوا و تدوین ایده‌ها را ارائه می‌دهد.»

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید