چرا ایرپاد پرو را دوست داریم؟ 6 دلیل محکم

توسط امیرحسین حیدرزاده

ایرپاد پرو صدای بی‌سیم را با اوج کیفیت به گوش کاربران می‌رساند. دنیایی از ویژگی‌ها را به همراه دارد و لیاقت خود را برای داشتن نام پرو نشان می‌دهد. چرا باید ایرپاد پرو را دوست داشته باشیم؟ روکیدا 6 دلیل برای شما دارد.

1. کاهش قیمت

اولین ایرپاد اپل را به یاد دارید؟ همان محصول که در سال 2016 با قیمت 159 دلار عرضه شد. یک محصول انقلابی بود اما برای یک هدفون قیمت بالایی داشت. درست زمانی که مردم کم کم به قیمت‌ها عادت می‌کردند، اپل ایرپاد پرو را روی میز گذاشت.

قیمت هدفون جدید اپل 249 دلار قیمت داشت. خوشبختانه با گذر زمان قیمت این محصول کاهش یافته است. امروز که مقاله روکیدا را می‌خوانید، خرده فروشی‌های بزرگ آن را با قیمت 189 دلار و حتی کم‌تر به فروش می‌رسانند.

2. پشتیبانی از حذف نویز فعال

the average tech guy el BunSFqOw unsplash

حذف نویز فعال یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌های ایرپاد پرو حساب می‌شود. هدفون دوست داشتنی اپل می‌تواند صداهای اطراف را محدود کند تا در سکوت به موسیقی گوش کرده یا تماس تلفنی داشته باشید.

در اتوبوس یا مترو ایستاده‌اید؟ شاید هم در حال پرواز با هواپیما باشید، در هر حال حذف نویز صداهای اطراف را تا حد ممکن به سکوت تبدیل می‌کند. البته که می‌توانید با خاموش کردن ویژگی حذف نویز فعال به افزایش طول عمر باتری کمک کنید.

اگر بخواهیم به صدای اطراف گوش کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟ حالت شفافیت وارد می‌شود. این حالت به کمک میکروفون‌های دستگاه صدای اطراف را به گوش شما می‌رساند.

3. قرار گرفتن در گوش

چرا ایرپاد پرو را دوست داریم؟ 6 دلیل محکم

زمانی که ایرپاد نسخه اول معرفی شد، برخی از مردم آن را دوست داشتند و برخی دیگر از آن متنفر بودند. بر خلاف اکثر هدفون‌ها، ایرپاد سری سیلیکونی نداشت. ایرپاد نسخه اول در قسمت خارجی گوش شما قرار می‌گیرد.

حالت قرار گرفتن ایرپاد در گوش باید یک صدای طبیعی را ممکن کند اما در دنیای واقعی اگر گوش شما خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد، ایرپاد نسخه اول دوست خوبی برای شما نخواهد بود.

ایرپاد پرو طراحی سنتی با سری سیلیکونی را دنبال کرد. سه جفت سری سیلیکونی در جعبه دستگاه وجود دارد که برای گوش‌های کوچک، متوسط و بزرگ طراحی شده. محصول جدید اپل حتی می‌تواند قرار گرفتن هدفون در گوش را بررسی کند.

4. پشتیبانی از صدای فضایی

چرا ایرپاد پرو را دوست داریم؟ 6 دلیل محکم

صدای فضایی نسخه اپل از صدای فراگیر دیجیتال است. صدای فراگیر شما را در عمق بازی یا فیلم غرق می‌کند. به این شکل که منبع صدا ثابت نیست. از کدام طرف گلوله‌ها شلیک می‌شوند؟ صدا از همان سو به گوش شما خواهد رسید.

اگر از اپل موزیک برای گوش دادن به موسیقی استفاده می‌کنید، آهنگ‌های ضبط شده با استاندارد دالبی آتموس بهتر از همیشه به گوش شما می‌رسند. البته که نباید صدای ایرپاد اپل را با هدفون‌های 2 هزار دلاری سنهایزر مقایسه کنیم.

5. مقاومت در برابر آب و تعرق

AirPods Pro Water

ایرپادهای اصلی در برابر آب مقاوم نیستند. به همین دلیل آن را برای ورزش پیشنهاد نمی‌کنیم. ایرپاد پرو با استاندارد IPX4 می‌تواند همراه شما در باشگاه و زیر باران باشد. البته که نباید با ایرپاد پرو شنا، غواصی یا هرگونه ورزش آبی داشته باشید.

در نهایت فراموش نکنید که ایرپادها در برابر آب مقاومت دارند و کیس آن‌ها هم‌چنان آسیب پذیر است.

6. عمر باتری فوق العاده

ایرپاد پرو می‌تواند تا 4.5 ساعت گوش دادن به موسیقی و 3.5 ساعت مکالمه همراه شما باشید. این مقدار شباهت زیادی به ایرپاد نسخه 2 دارد اما فراموش نکنید که ایرپاد پرو این مقدار را همراه با حذف نویز فعال ممکن می‌کند.

اگر به عمر باتری بیش‌تر فکر می‌کنید، ایرپاد 3 پیش پای شما قرار می‌گیرد. ایرپاد 3 تا 6 ساعت پخش موسیقی و 4 ساعت مکالمه همراه شما می‌ماند. از طرفی با انتخاب ایرپاد 3 باید حذف نویز فعال را فراموش کنید.

7. آیا ایرپاد پرو ارزش خرید دارد؟

چرا ایرپاد پرو را دوست داریم؟ 6 دلیل محکم

ایرپاد 3 در بازار عرضه شده اما هم‌چنان ایرپاد پرو را یک گزینه برتر می‌دانیم. امروز که خرید ایرپاد پرو از خرده فروشی‌های معتبر با قیمت کم‌تر ممکن است، شکی برای خرید آن باقی نمی‌ماند.

طراحی مناسب با سری سیلیکونی، حذف نویز فعال، صدای فضایی و استاندارد IPX4 ترکیبی از بهترین ویژگی‌های دنیا در یک هدفون است. آیا ایرپادهای اصلی به خوبی در گوش شما قرار نمی‌گیرند؟ ایرپاد پرو همان محصولی است که به آن نیاز دارید.

منبع: makeuseof.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید