معرفی بهترین انیمیشن های تاریخ سینما: بخش دوم به انتخاب روکیدا!

توسط الناز پناهی
بهترین انیمیشن های تاریخ سینما

در این مطلب قصد داریم 10 انیمیشن دیگر از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما را بر اساس امتیازات آن‌ها به دوست‌داران انیمیشن معرفی کنیم. از انیمیشن مشهور زوتوپیا و رالف خرابکار تا انیمیشن پونیو و فرار مرغی در این مطلب قرار داده شده‌اند. همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم که بخش اول این مطلب را در اینجا از دست ندهید.

1-انیمیشن روح Soul 2020: اثری که با دریافت دو اسکار یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما شد!

نخستین عنوان از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما در بخش دوم، انیمیشن روح (Soul) محصول سال 2020 دیزنی و پیکسار از ایالات متحده در ژانرهای ماجراجویی، کمدی، درام، فانتزی و خانوادگی به کارگردانی پیت داکتر (Pete Docter) و کمپ پاورز (Kemp Powers) می‌باشد. این انیمیشن با داستانی جذاب و شخصیت‌های منحصربفرد مورد استقبال طرفداران قرار گرفت.

انیمیشن های تاریخ سینما

انیمیشن روح به عنوان یکی از 10 فیلم برتر سال 2020 معرفی شده است و علاوه بر دریافت 2 اسکار، 120 جایزه دیگر را نیز دریافت کرده است. همچنین این اثر تقریبا 120 میلیون‌دلار درآمد داشته است. جیمی فاکس (Jamie Foxx) و تینا فی (Tina Fey) از صداپیشگان این انیمیشن بوده‌اند.

انیمیشن های تاریخ سینما 1

داستان انیمیشن روح درمورد فردی به نام جو است. او رویای نواختن جاز را در سر دارد و یک پیشنهاد فوق‌العاده را می‌پذیرد. در طی یک ماجرا او خود را مانند یک روح می‌بیند و می‌خواهد از مرگ فرار کند‌. این انیمیشن 100 دقیقه‌ای امتیاز 8.1 را در سایت IMDb دریافت کرده است و 95 درصد از داوران رسانه Rotten Tomatoes از آن رضایت داشته‌اند. تاریخ اکران انیمیشن جذاب روح در 25 دسامبر 2020 (برابر با 5 دی 1399) بوده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 2

2-انیمیشن زوتوپیا Zootopia 2016: ماجراهای جنایی اولین خرگوشی که پلیس میشود!

عنوان بعدی لیست بهترین انیمیشن های تاریخ سینما، انیمیشن زوتوپیا (Zootopia) محصول سال 2016 والت دیزنی از ایالات متحده در ژانرهای کمدی، ماجراجویی، جنایی، رازآلود و خانوادگی به کارگردانی بایرون هاوارد (Byron Howard)، ریچ مور (Rich Moore) و جرد بوش (Jared Bush) می باشد.

انیمیشن های تاریخ سینما 3

دنیای انیمیشن زوتوپیا انسان ندارد و تمام شخصیت‌ها از حیوانات تشکیل شده‌اند. این انیمیشن با بودجه 150 میلیون‌دلاری توانست بیش از 1 میلیارد دلار فروش داشته باشد. زوتوپیا برنده یک جایزه اسکار و 47 جایزه دیگر شده است. این اثر جذاب طراحی خلاقانه‌ای را به نمایش گذاشت و طرفداران بسیاری را مجذوب خود کرد. جینیفر گودوین (Ginnifer Goodwin) و جیسون بیتمن (Jason Bateman) دو صداپیشه اصلی این انیمیشن بوده‌اند.

انیمیشن های تاریخ سینما 4

داستان انیمیشن زوتوپیا درمورد خرگوشی جسور به نام جودی هاپس است که تصمیم دارد از مزرعه برود. او با عنوان اولین خرگوش پلیس وارد ماجراهای جنایی می‌شود. در یک پرونده مرموز جودی مجبور می‌شود با یک روباه مکار همکاری کند تا موقعیت شغلی خود را حفظ کند. این انیمیشن 108 دقیقه‌ای امتیاز 8 را در سایت IMDb دریافت کرده است و 98 درصد از داوران رسانه Rotten Tomatoes از تماشای آن رضایت داشته‌اند. زوتوپیا در 4 مارس 2016 (برابر با 14 اسفند 1394) منتشر شده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 5

3-انیمیشن شرک Shrek 2001: غول سبزی که پرنسس فیونا را نجات میدهد!

انیمیشن شرک (Shrek) محصول سال 2001 آمریکایی در ژانرهای ماجراجویی، کمدی، خانوادگی، فانتزی و رمانتیک به کارگردانی اندرو آدامسون (Andrew Adamson) و ویکی جنسون (Vicky Jenson) می‌باشد‌. این انیمیشن محبوب بر اساس کتابی به همین نام از ویلیام استیگ (William Steig) در سال 1990 ساخته شده است و داستانی افسانه‌ای را روایت می‌کند.

انیمیشن های تاریخ سینما 6

بودجه ساخت انیمیشن شرک 60 میلیون‌دلار بوده است و حدود 488 میلیون‌دلار فروش داشته است. همچنین این اثر جذاب برنده یک جایزه اسکار و 40 جایزه دیگر شده است. سه دنباله دیگر در سال‌های 2004، 2007 و 2010 منتشر شدند. مایک مایرز (Mike Myers) صداپیشه شخصیت اصلی بوده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 7

داستان انیمیشن شرک در مورد یک غول به نام شرک است که در باتلاق زندگی می‌کند. پرنسسی به نام فیونا در برجی منتظر عشق واقعی خود است. محافظ این برج یک اژدهای ترسناک است‌. شرک مجبور می‌شود برای گرفتن باتلاق خود از دست فارکاد به همراه یک الاغ، پرنسس فیونا را نجات دهد. این انیمیشن امتیاز 7.9 را در سایت IMDb دریافت کرده است و 88 درصد از داوران رسانه Rotten Tomatoes از آن رضایت داشته‌اند. شرک در 18 می 2001 (برابر با 28 اردیبهشت 1380) منتشر شده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 8

4-انیمیشن آقای فاکس شگفت انگیز 2009 Fantastic Mr Fox: جورج کلونی صداپیشه شخصیت اصلی داستان!

انیمیشن آقای فاکس شگفت انگیز (Fantastic Mr. Fox) محصول مشترک بریتانیا و ایالات متحده برای سال 2009 در ژانرهای ماجراجویی، کمدی، جنایی، درام و خانوادگی به کارگردانی وس اندرسون (Wes Anderson) می‌باشد. این انیمیشن بر اساس رمانی به همین نام از رولد دال (Roald Dahl) در سال 1970 ساخته شده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 9

هزینه ساخت انیمیشن آقای فاکس شگفت انگیز 40 میلیون‌دلار و فروش آن حدود 46 میلیون‌دلار بوده است. این انیمیشن 87 دقیقه‌ای برنده دو اسکار و 32 جایزه دیگر شده است. جورج کلونی (George Clooney) و مریل استریپ (Meryl Streep) صداپیشگان آقا و خانم فاکس بوده‌اند. اندرسون برای ساخت این اثر از تکنیک استاپ موشن قدیمی استفاده کرده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 10

داستان انیمیشن آقای فاکس شگفت انگیز درمورد آقای فاکس و خانواده‌اش است. آقای فاکس باید مسئولیت‌های پدرانه خود را انجام دهد. او باید کارهای بد و وحشیانه خود را کنار بگذارد و کاری را که بهترین پدران انجام می‌دهند، انجام دهد. او می‌خواهد به سه نفر از بدترین کشاورزان حمله کند. این انیمیشن امتیاز 7.9 را در سایت IMDb دریافت کرده است و 93 درصد از داوران رسانه Rotten Tomatoes از آن رضایت داشته‌اند. آقای فاکس شگفت انگیز در 25 نوامبر 2009 (برابر با 4 آذر 1388) منتشر شده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 11

5-انیمیشن 6 ابر قهرمان Big Hero 6: محصول ابر قهرمانی و ماجراجویی سال 2014!

انیمیشن 6 ابر قهرمان (Big Hero 6) محصول سال 2014 دیزنی از ایالات متحده در ژانرهای اکشن، ماجراجویی، علمی تخیلی، کمدی و خانوادگی به کارگردانی دان هال (Dan Hall) و کریس ویلیامز (Chris Williams) می‌باشد. این انیمیشن بر اساس کمیک‌های مارول به همین نام ساخته شده است. این اثر پنجاه و چهارمین فیلم بلند دیزنی است‌.

انیمیشن های تاریخ سینما 12

هزینه ساخت انیمیشن 6 ابر قهرمان 165 میلیون‌دلار و درآمد آن حدود 657 میلیون‌دلار بوده است. این انیمیشن ابر قهرمانی پرفروش‌ترین فیلم انیمیشن سال 2014 شده است و یک جایزه اسکار و 17 جایزه دیگر را دریافت کرده است. یک مجموعه تلویزیونی نیز در ادامه داستان 6 ابر قهرمان از سال‌های 2017 تا 2021 منتشر شده است. رایان پاتر (Ryan Potter) صداپیشه هیرو و اسکات ادسیت (Scott Adsit) دو تن از صداپیشگان 6 ابر قهرمان بوده‌اند‌.

انیمیشن های تاریخ سینما 13

داستان انیمیشن 6 ابر قهرمان درمورد پسری به نام هیرو است که برادر خود را از دست داده است. برادرش تاداشی یک ربات بزرگ و فوق‌العاده به نام بایمکس را ساخته بود. هیرو به همراه این ربات و دوستان نزدیکش، تصمیم می‌گیرند گروهی از ابر قهرمانان را تشکیل دهند و معمای عجیبی را کشف کنند. این انیمیشن 102 دقیقه‌ای امتیاز 7.8 را در سایت IMDb دریافت کرده است و 90 درصد از داوران رسانه Rotten Tomatoes از آن رضایت داشته‌اند. 6 ابر قهرمان در 7 نوامبر 2014 (برابر با 16 آبان 1393) منتشر شده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 14

6-انیمیشن رالف خرابکار Wreck It Ralph 2012: شخصیت شرور داستان به دنبال قهرمانی میرود!

انیمیشن رالف خرابکار (Wreck It Ralph) محصول سال 2012 والت دیزنی از ایالات متحده در ژانرهای ماجراجویی، کمدی، خانوادگی، فانتزی و علمی تخیلی به کارگردانی ریچ مور (Rich Moore) می‌باشد. این انیمیشن با نقدهای مثبت بسیاری همراه شد و مخاطبان زیادی را به دست آورد.

انیمیشن های تاریخ سینما 15

رالف خرابکار با بودجه 165 میلیون‌دلاری ساخته شد و تقریبا 471 میلیون‌دلار فروش داشت. این اثر جذاب برنده یک جایزه اسکار و 33 جایزه دیگر شده است. استقبال بسیار از این انیمیشن باعث شد که در سال 2018 قسمت جدید آن با عنوان رالف اینترنت را خراب می‌کند، منتشر شود‌. جان سی ریلی (John C. Reilly) صداپیشه شخصیت محبوب رالف بوده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 16

داستان انیمیشن رالف خرابکار در دنیای بازی‌ها می‌گذرد. رالف یک شخصیت منفی در بازی است و دوست دارد به اندازه شخصیت قهرمان بازی، دوست‌داشتنی باشد و مدال بگیرد. رالف بازی خود را ترک می‌کند و به دنبال جایی می‌رود که بتواند قهرمان باشد. این انیمیشن فانتزی 101 دقیقه‌ای امتیاز 7.7 را در سایت IMDb دریافت کرده است و 87 درصد از داوران رسانه Rotten Tomatoes از تماشای آن رضایت داشته‌اند. رالف خرابکار در 2 نوامبر 2012 (برابر با 12 آبان 1391) منتشر شده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 17

7-انیمیشن پونیو Ponyo 2008: ماهی قرمزی که فرزند الهه دریا است!

انیمیشن پونیو (Ponyo) محصول سال 2008 ژاپن در ژانرهای ماجراجویی، کمدی، خانوادگی و فانتزی به کارگردانی هایائو میازاکی (Hayao Miyazaki) می‌باشد. مخاطبان این انیمیشن در تمام گروه‌های سنی هستند و جذابیت آن مورد تحسین قرار گرفته است. پونیو یک تجارت موفق برای ژاپن بوده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 18

انیمیشن پونیو با بودجه 34 میلیون‌دلاری مبلغی حدود 204 میلیون‌دلار درآمد داشت و عنوان پنجمین انیمیشن پرفروش را به دست آورد. این اثر برنده 13 جایزه شده است. کیت بلانشت (Cate Blanchett)، مت دیمون (Matt Damon) و لیام نیسون (Liam Neeson) از صداپیشگان نسخه انگلیسی این انیمیشن فانتزی بوده‌اند.

انیمیشن های تاریخ سینما 19

داستان انیمیشن پونیو در مورد پسری 5 ساله به نام سوسوکه است که همراه با مادرش در کنار اقیانوس زندگی می‌کنند. او در ساحل یک ماهی قرمز را در یک بطری می‌بیند و آن را نجات می‌دهد. سوسوکه نام ماهی را پونیو می‌گذارد. اما این ماهی قرمز دختر یک جادوگر و الهه دریا است و عاشق سوسوکه می‌شود. این انیمیشن 101 دقیقه‌ای امتیاز 7.6 را در سایت IMDb دریافت کرده است و 91 درصد ازداوران رسانه Rotten Tomatoes از آن رضایت داشته‌اند. انیمیشن پونیو در 19 جولای 2008 (برابر با 29 تیر 1387) منتشر شده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 20

8-انیمیشن لوکا Luca 2021: داستان موجودی که در دریا زندگی میکند و آرزو میکند وارد دنیای انسان ها شود!

انیمیشن لوکا (Luca) محصول سال 2021 دیزنی و پیکسار از ایالات متحده در ژانرهای ماجراجویی، کمدی، خانوادگی و فانتزی به کارگردانی انریکو کازاروسا (Enrico Casarosa) می‌باشد. این انیمیشن با استفاده از شخصیت‌های جالبی یک داستان خنده‌دار و سرگرم‌کننده را در مورد دوستی به نمایش می‌گذارد.

انیمیشن های تاریخ سینما 21

انیمیشن لوکا حدود 49 میلیون‌دلار درآمد داشته است و نامزد دریافت اسکار بوده است. جیکوب ترمبلی (Jacob Tremblay)، جک دیلن گریزر (Jack Dylan Grazer) و اما برمن (Emma Berman) از صداپیشگان انیمیشن لوکا بوده‌اند. این انیمیشن در 18 ژوئن 2021 (برابر با 28 خرداد 1400) منتشر شده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 22

داستان انیمیشن لوکا درمورد یک موجود دریایی شبیه به پری‌دریایی است که به همراه خانواده‌اش در اعماق دریا زندگی می‌کنند. لوکا آرزو دارد که به جهان بالای دریا برود و با انسان‌ها روبرو شود. مادرش او را منع کرده است و اتفاقات پیش رو را برایش توضیح داده است. لوکا قوانین دریا را می‌شکند و یک دوست در بیرون از دریا پیدا می‌کند. این انیمیشن 95 دقیقه‌ای امتیاز 7.5 را در سایت IMDb دریافت کرده است و 91 درصد از داوران رسانه  Rotten Tomatoes  از تماشای آن رضایت داشته‌اند.

انیمیشن های تاریخ سینما 23

9-انیمیشن فروزن یا یخ زده Frozen 2013: ماجراهای ملکه یخی و خواهر خوش قلب او آنا!

انیمیشن فروزن (Frozen) به معنای یخ زده محصول سال 2013 والت دیزنی از ایالات متحده در ژانرهای ماجراجویی، کمدی، خانوادگی، موزیکال و فانتزی به کارگردانی کریس باک (Chris Buck) و جنیفر لی (Jennifer Lee) می‌باشد. این انیمیشن یک اثر کلاسیک از دیزنی است که ملکه یخی را به نمایش گذاشته است.

انیمیشن های تاریخ سینما 24

انیمیشن فروزن از داستان پریان هانس کریستین اندرسن (Hans Christian Andersen) الهام گرفته شده است. بودجه ساخت این انیمیشن 150 میلیون‌دلار و فروش آن بیش از یک میلیارد دلار بوده است. همچنین این انیمیشن فانتزی نامزد دریافت یک اسکار شده است. قسمت دوم یخ زده در سال 2019 منتشر شده است. کریستن بل (Kristen Bell) و آیدینا منزل (Idina Menzel) دو تن از صداپیشگان اصلی انیمشین فروزن بوده‌اند.

انیمیشن های تاریخ سینما 25

داستان انیمیشن فروزن درمورد ملکه یخی و زیبا به نام السا است. او قدرت جادویی برای ایجاد برف دارد و استعداد خود را مخفی می‌کند. در پی یک ماجرا السا از قدرت خود استفاده می‌کند و تبعید می‌شود. خواهرش آنا تلاش می‌کند تا السا را پیدا کند و در این میان عشق به وجود می‌آید. این انیمیشن 103 دقیقه‌ای امتیاز 7.5 را در سایت IMDb دریافت کرده است و 90 درصد از داوران رسانه Rotten Tomatoes آن را پسندیده‌اند. انیمیشن یخ زده در 27 نوامبر 2013 (برابر با 6 آذر 1392) منتشر شده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 26

10-انیمیشن فرار مرغی Checken Run 2000: برنامه ریزی برای فرار از مزرعه!

آخرین عنوان در لیست بهترین انیمیشن های تاریخ سینما، انیمیشن فرار مرغی (Checken Run) محصول محبوب سال 2000 بریتانیا، فرانسه و ایالات متحده در ژانرهای ماجراجویی، کمدی، درام و خانوادگی به کارگردانی پیتر لرد (Peter Lord) و نیک پارک (Nick Park) می‌باشد.

انیمیشن های تاریخ سینما 27

انیمیشن فرار مرغی با تحسین منتقدان روبرو شد و با عناصری مانند بی‌عدالتی و مقاومت مرغ‌ها، مخاطبان را سرگرم می‌کند. این اثر یکی از موفقیت‌های تجاری برای عوامل خود است و 224 میلیون‌دلار فروش داشته است. همچنین انیمیشن فرار مرغی یکی از پردرآمدترین انیمیشن استاپ موشن تاریخ بوده است. مل گیبسون (Mel Gibson) و جولیا ساوالها (Julia Sawalha) دو تن از صدا پیشگان این انیمیشن ماجراجویی بوده‌اند.

انیمیشن های تاریخ سینما 28

داستان انیمیشن فرار مرغی درمورد گروهی از پرندگان مزرعه است. خروسی به نام راکی به همراه دوستش متوجه می‌شوند که صاحبان مزرعه قصد کشتن آن‌ها را دارد. این دو نقشه می‌کشند تا شورش کنند و از دست کشاورزان قاتل فرار کنند. این انیمیشن 84 دقیقه‌ای امتیاز 7.1 را در سایت IMDb دریافت کرده است و 97 درصد از داوران رسانه Rotten Tomatoes از آن رضایت داشته‌اند. فرار مرغی در 23 ژوئن 2000 (برابر با 3 تیر 1379) منتشر شده است.

انیمیشن های تاریخ سینما 30

مطلب معرفی بهترین انیمه های سریالی و بهترین انیمیشن های سال 2022 در بخش اول و بخش دوم، همچنین مطلب معرفی انیمیشن جوجوتسو کایسن 0 پیشنهاد روکیدا به شما است‌. با کلیک بر روی قسمت رنگی می‌توانید این مطالب را بخوانید.

 

منبع: تحریریه روکیدا و IMDb.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید